Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit tennétek, ha a férjetek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek, ha a férjetek nem akarna elmenni dolgozni, de valami kis bevételt így is minden hónapban szerezne?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy - mint most kiderült- direkt úgy rendezte az egész életünket, hogy majd ki tudjon állni az állásából. Én mindig dolgoztam, szülés után hamar már home office-ban, tényleg mindig, leghosszabb idő egy hét volt, amit szabadságon töltöttem, meg is lett az eredménye, egy teljes szervezeti kimerülés. De pár nap után akkor is dolgoztam. Ő hónapok óta itthon van, és maszekol valamit, amiből marad kb 70.000 ft bevétele, miután adót fizetett, ennél én nyilván többet keresek azért. Az én fizetésem mindig is a létfenntartásunkra ment, ő régen vett magának cuccokat, csak úgy kedvtelésből, én nem tudtam.

Mikor kérem, hogy menjen el dolgozni, mert kevés ez a pénz, annyit mond, hogy ha annyira akarok, vállaljak még be én is másodállást.

Mondtam neki, mikor itthon maradt, meg mikor beteg lettem, hogy akkor viszont övé a házimunka. Hát azt ímmel-ámmal, félig-meddig azért csinálgatja, de a koszt nem távolítja el, inkább, csak pakol, tehát ezt nem tudom elfogadni teljes értékű munkának.

Nem igazán tudnék hová költözni a két gyerekkel, ha a házat eladjuk válás esetén, az sem megoldás, mert semmire nem megyek ennyi pénzzel, egyedül eladósodni meg nem is mernék, meg lehet nem is kapnék így hitelt, de a legfőbb, hogy olyan állapotban van a szervezetem, hogy nem is tudnám ezt egyedül vinni ezt a két gyerekes-két munkahelyes életet, mert így is sokszor van, hogy nem tudok bemenni az irodába, hanem itthonról csinálom a munkát, pihenve.

Szóval mit lehet tenni ilyenkor, mit lehet mondani a férfinak, hogy lehet rá hatni, ha ez a válasza, hogy én menjek másodállásba..


Az nem kérdés, hogy rossz a házasságunk, nem kérdés, hogy micsoda férfi. Ezek tények, én is tudom sajnos. De mégis, hogy taktikázhatnék, hogy érhetném el, amit kell, ha nem tudok elválni?


2019. jún. 5. 10:53
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
94%
Segítséget kérnék a családtól, hogy ha válásra kerülne a sor, akkor hova tudnék fordulni, utánanéznék támogatásoknak, önkormányzatnál például, és ultimátumot adnék neki. Ha pár hónapon belül (de max. fél év) nem helyezkedik el normális állásban, akkor beadom a válást. És tényleg beadnám.
2019. jún. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint legalább legális a bevétele. Van esetleg reális esélye annak, hogy idővel többet fog keresni? Mert ez nevetséges összeg.
2019. jún. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
59%
"Te választottad/Edd meg, amit főztél/Már a házasság előtt ilyen volt/Minek szültél neki 2 gyereket" rohamosztag indul 3...2...1...
2019. jún. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy akár lehetne is realitása, de még ezeket a munkákat is kábé én szerzem neki, és ha én odatenném magam, akkor tudnék még szerintem szerezni, csak most nincs erőm már erre. Ő egyedül nem is próbál.

Amúgy új nekem ez, éveken át (mondjuk 9 év!!!) hajnalban kelt, ment, csinálta a dolgát, még csak nem is ugrálgatott a munkahelyek között, semmi jele nem volt ennek, hogy majd így dönt, csak a pénzkezelésnél láttam, hogy mennyire önző..


Mondom, nincs családi segítségem, én támogatom beteg anyukámat is, nem tudnak segíteni.

Odaköltözni meg nem csak azért nem tudnánk, mert kicsi a hely, hanem főleg, mert egy faluban él, ahol nincs munkahely. Nekem városban kell laknom, hisz el kell tartanom a családomat. Alébrlettel is ez a baj, hogy most Pesten 120-130 alatt nem láttam két szobást. De egyedül rezsi, kaja, gyerekek dolgai mellett még 80 albérletet sem tudnék kifizetni. De mondom, nem csak a pénz a baj, hanem, hogy ha elfáradok, mivel nem működik jól már valami nálam, akkor kórház szélén állok, msot nem akarom részletezni, mert nem akarom, hogy rám ismerjen valaki.


szóval válás utlimátum nem megoldás, mert nekem nem jóó

2019. jún. 5. 11:17
 5/26 anonim ***** válasza:
26%
Ha 9 évig szorgalmasan dolgozott és hirtelen nem akar, akkor ott lesz valami ok mögötte. És leírás alapján eszembe jutott nekem, hogy például pont az az ok, hogy világosan látja ahogy te tönkreteszed magad a munkával és neki nincs kedve ugyanígy az egészségét kockáztatni. Szerintem le kellene ülnötök beszélgetni és nem csak neki, de neked is változtatni kell a hozzáállásodon, semmire se mész a nagyobb kereseteddel, ha a sok táppénz miatt kirúgnak, vagy a kórházi számlád ugyanannyi lesz, mint a bevételed.
2019. jún. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Igen, utolsó, kb ezt mondja indoknak, hogy ő nem fogja magát kicsinálni csak azért, hogy csilli-villi életünk legyen. Én mindig csak azért dolgoztam, mert ő nem keresett elég pénzt sosem. Vagy hogy mondjam, a család számára nem keresett eleget, merthogy az igaziból az ő pénze volt, nem a miénk. Nem karriervágyból doögoztam, hanem, mert kellett minden fillér csekkekre, közlekedésre, tápszerre, stb.

De igen, ezt mondja, hogy ő nem lesz cukorbeteg, meg ilyenek. (én nem vagyok.. nem azért írtam..)

Azt az egyet kérdem tőle, és nem is értem, hogy ha ő ezt már régóta így gondolta, miért akart annyira feleséget, gyerekeket. Ha én ilyen felfogaású vagyok,a kkor nem vállalok családot, hanem magam maradok, akkor lehet így játszadozni hetven ezer forintból.

2019. jún. 5. 11:35
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Jellemtelen senki a fèrjed bocsi.

Nem fogod tudni ràvenni,esetleg ha lenne cèlja az èletben,utazgatàs,kocsi,ùj haz vagy ilyesmi.


De amùgy esèlytelen sajnos.

2019. jún. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Nincsenek sajnos ilyen anyagi céljai.
2019. jún. 5. 11:55
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Hàt kèrdező akkor a fèrjed visszalèpett egy felelőtlen lúzerbe sajnos.

Ez nem fog vàltozni,csak rosszabb lesz.

Mèg a NŐ dolgozzon mèg egy àllàsba,nem tudom az ilyen,hogy mer tükörbe nèzni anèlkül,hogy leköpnè magàt.

2019. jún. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

"és neki nincs kedve ugyanígy az egészségét kockáztatni. "


Szóval ezért ajánlja a nejenek, hogy masodallast is vállaljon, hogy el tudja tartani.

Ez aztán a ferfi!

2019. jún. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!