Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit tegyek? Helyre lehet ezt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Helyre lehet ezt még hozni?

Figyelt kérdés

Van egy 8 hónapos kislányom. Mióta megszületett férjem teljesen kifordult magából, őszintén nem ismerek rá. Van egy házam amit most ő renovál. Én vettem és a felújítást is én fizetem de ő csinálja, hogy mondhatja hogy közös. Délelőtt dolgozik délután pedig renovál. Tisztelem ezért mert sokat dolgozik tudom. Mondtam hogy fizetek valakit mellé hogy ne legyen neki sok de ezt ő úgy fogta fel hogy azt gondolom hogy nem tudja megcsinálni.

De teljesen kikészít azzal, hogy minden veszekedés alkalmával a fejemhez vágja, hogy nekem milyen könnyű és állítólag meg sem látszik hogy csinálom a házimunkát. Minden nap erőmön túl próbálok teljesíteni de a gyerekkel is kell foglalkoznom. Minden nap főzök, minden nap takarítok. Egyedül a mosogatást hagyom estére, mire át tudja venni a gyereket. Mondtam neki hogy zavar hogy nekem ebben a városban nincs senkim, és nem tehetem meg a gyerek miatt hogy csak úgy rá bízzam és elmenjek legalább a boltba. Ma nagyon sok mindent a fejemhez vágott amiből úgy érzem nem kellene tovább folytatni. Semmit nem lehet vele megbeszélni. Nem tudom mit csináljak. Azért nem szerettem volna gyereket mert nem akartam hogy apa nélkül nőljön fel. De ha becsúszott vállaltam mivel ő mindig is szeretett volna. Utólag egyáltalán nem bántam meg a babát, Ő az életem. De ez nekem így nem megy tovább. Nem akarom hogy egy tiszta ideg legyen az anyja. Nem tudom mit tegyek. Kérlek segítsetek ha egyáltalán helyre hozható akkor hogyan?


2019. máj. 16. 23:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Párterápia.
2019. máj. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%

Mondd meg neki:


"Drága szívecském, nem becsüllek le téged, ne érts félre! Osztoznék a nehézségeidben, ha megengednéd!"

2019. máj. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
El van fáradva, nagy rajta a nyomás és emiatt sokkal görbébben láthatja a dolgokat. Azt érezheti nem egyenlően oszlik el a teher rajtatok, mert "te csak otthon vagy a babával." Meg kell ezt beszélnetek, higgadtan, normálisan. Idegességében sok mindent mond az ember, nem kell egyből válni, kommunikáljatok.
2019. máj. 17. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy rosszul érzi magát, amiért a te házadat a te pénzedből ő újítja fel. Nem olyan ez egy kicsit, mintha neked dolgozna? Nem lehet, hogy ezt érzi, és kompenzálásképp támad téged? Amúgy, megjegyzem, rohadt igazságtalanul. Gondolom, te pedig beszorítva érzed magad, mert soha semmi kikapcsolódásra nincs lehetőséged, és, ahogy írod, még csak barátaid sincsenek a városban.

Megpróbálnám ezt így megbeszélni vele, aztán, ha tovább nyomaszt... tudom, hogy könnyű azt mondani, hogy fel is út, le is út, de nem teheted meg a gyerekeddel, hogy egy ilyen kapcsolatot lásson maga előtt mintaként. Ahol a párod csak veszekszik veled igazságtalanul.

Plusz nagyon egyenlőtlen ez így, nem? Annyira mást csináltok egész nap. Nincs átjárás a két életmód között, olyan, mintha két párhuzamos élet haladna egymás mellett. Mi lesz, ha kész lesz a felújítás? Az mikor lesz? Szerinted több ideje lesz akkor otthon lenni? Te mikor mész vissza dolgozni? Leht, hogy az egyensúly átrendeződése (te is dolgozol, ő is háztart) megoldaná a problémát. Feltéve, ha nem rontja el addigra végleg ezt a kapcsolatot...

2019. máj. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Én vettem és a felújítást is én fizetem de ő csinálja, hogy mondhatja hogy közös."


Ezt de meg fogod bánni még... A férjed egy kisebbségi komplexusos p*cs, aki el akarja játszani, hogy ő a nagy családfenntartó, a házépítő, és neki van nehéz dolga, nem neked. Amikor te felajánlod, hogy "fizetsz mellé valakit" akkor azért sértődik meg így, mert emlékezteti rá, hogy valójában ki is a góré, és kinek a zsebéből jönnek a dollárok.

Alapvetően nincs gond azzal, ha a nőnek több a pénze, de az ilyen "büszke" férfitípussal nem jó párosítás.

2019. máj. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én szerintem is a pénz a legnagyobb baja. Én nagyon rég óta gyűjtögetek illetve örököltem is földet amire a távolság miatt nincs szükségünk ezért eladtuk és így vettem meg a házat. Az ő anyja viszont minden pénzét elvette és amit örökölt volna az apukája részéről azt is inkább eladta és elverte a pénzt. Ebből gondolom hogy úgy gondolja hogy ő is lehetett volna aki megveszi a házat és nem csak "lakó" lenne.

Én teljesen tiszteletben tartom mert nagyon jól csinálja amit csinál. De nagyon rosszul esik hogy amit én csinálok 0-24-ben azt semmibe veszi.

Nyáron fogok vissza menni dolgozni, de ha akkor sem változik nem tudom mi lesz...

2019. máj. 17. 19:59
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Tisztelt Kérdező!


A lakókörnyékeden van valamilyen történelmi múltú egyház (római katolikus, evangélikus, református)?


Melyik valláshoz tartozol eredetileg (családi értelemben)?


Ui: szerintem még májusban lenne jó lépned, hogy kapjál érdemben mentálhigiénés segítséget egyházi körből.


(Nyáron ők is szabadságra mennek, családi táborok, miegymás.)Legközelebb már csak szeptembertől lenne rá lehetőséged, hogy csatlakozz egy imacsoporthoz pl.


Üdv: 45/N

2019. máj. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!