Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Férfiak, házasság esetén...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak, házasság esetén felvennétek a párotok vezetéknevét ahelyett, hogy ő venné fel a tieteket?

Figyelt kérdés
Jogilag manapság már erre is van lehetőség.
2019. febr. 28. 21:15
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
21%
Minek? A párom sem vette fel az enyémet. Válás lesz, egy gonddal kevesebb.
2019. febr. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
80%
Ha valamilyen nagyon szép neve lenne, nekem pedig olyan munkám lenne, amiben nem vágnám el a karrieremet egy névváltoztatással, akkor persze.
2019. febr. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Kötőjelesen ja, de az enyémet nem hagynám el.
2019. febr. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Miért vágná el egy névváltoztatás a karriert? Van, aki pont a karrierje miatt változtat nevet, házasság nélkül...


Itt egyes férfiak annyira szeretik hangoztatni az egyenjogúságot, akkor ebben is lehet.


Lehet kötőjeles változat ilyen esetben, vagy a születési vezetéknév helyett új.


Természetesen ha valaki nem venné fel, de nem is várná el a párjától, hogy az övét vegye fel, az korrekt hozzáállás. Egyik félnek sem kötelessége házasság esetén nevet változtatni, ez csak egy opció.

2019. febr. 28. 23:50
 15/23 anonim ***** válasza:
66%
Én a jövőbeli páromra hagyom majd a döntést. Bárhogy dönt, azt elfogadom, nem fog zavarni, ha nem veszi fel a nevem, bár nem tagadom, hogy büszkeséggel töltene el, ha az akit szeretek, megtisztelne azzal, hogy felveszi a nevem.
2019. febr. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Derwer ***** válasza:
100%

Nem venném fel a feleségem nevét. Én, én vagyok, büszke vagyok a családomra is picit így sosem venném fel a feleségem nevét.

Azt se vártam el, hogy a feleségem bármilyen módon felvegye a nevemet.


De úgy döntött 1:1ben lecseréli a család nevét.


Ez az ő döntése volt az enyém meg az enyém. Ez egyenjogúság.

Ha a nő erőltetné a név felvételt az ugyanúgy nem egyenjogúság, mint ha a férfi erőlteti.


30F

2019. márc. 1. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
49%

"Miért vágná el egy névváltoztatás a karriert? Van, aki pont a karrierje miatt változtat nevet, házasság nélkül..."


Pl. tudományos területen számít, hogy a publikációidat hozzád kötik-e vagy sem. Ha írsz két könyvet és utána megváltoztatod a neved, nem lesz első látásra egyértelmű, hogy te ugyanaz a személy vagy.

2019. márc. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Én igen, mert utálom a sajátomat :D kicsit furcsa persze de a gyerek is jobban jár ha nem szivatják a vezeték neve miatt mint engem:D
2019. márc. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
igen
2019. márc. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Én nőként szeretem a nevem, hozzámnőtt, ezt szoktam meg, illik hozzám stb stb. Sehogyam sem venném fel a férfi nevét szimplán ezek miatt amit felsoroltam.

És nem tetszene ha valaki rám erőltetné a sajátját. Az nem én lennék. De én sem akarnám hogy az enyémet bárki felvegye. Minek? Mindenki csinálja azt a nevével amit akar.

2019. márc. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!