Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Házas nők, akik nem vették...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házas nők, akik nem vették fel a férjük vezetéknevét: adódott, vagy adódhat ebből bármi (gyakorlati jellegű) probléma?

Figyelt kérdés

Nem a kötőjeles és egyéb "dupla" vezetéknévre gondolok, hanem arra, amikor teljes egészében megmarad a nő "lánykori" neve.

A gyakorlati problémák alatt főleg a gyerekekre gondolok, nem lehet-e abból valami probléma, hogy az anyának más a vezetékneve. De bármi más tapasztalat is jöhet.

Ha van itt valaki, aki így döntött örülnék a személyes tapasztalatnak, esetleg nem bánta-e meg.

Nagyon nagy dilemmában vagyok ezt illetően, és talán ez az egyetlen dolog, ami fékez, hogy a jövőbeli gyerekeimnek más vezetékneve lenne. A dupla vezetéknév nem jöhet szóba (borzalmasan nem illenének egymáshoz).

Köszönök minden választ előre is.



2019. jan. 17. 10:39
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok házas, de sokan megtartják a lánykori nevet. Miért lenne gond, hogy a gyereknek más a vezetékneve. A gyerek összes hivatalos iratán az anyja LÁNYKORI neve van: akár fölvette az anyja a férje nevét, akár nem.
2019. jan. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne belőle probléma? :)

A gyerek semmilyen iratán nem szerepel az anya aktuális neve, csak a lánykori neve.

2019. jan. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Napjainkban, amikor a gyerekek nagy része házasságon kívül születik, már senkit sem érdekel, hogy neked meg a gyerekeidnek eltérő vezetéknevetek lesz-e. Főleg, hogy az élettársi/barátnői státuszban szülő nőkkel ellentétben neked nem kell szaladgálnod azért, hogy az apa elismerő nyilatkozatot tegyen, mivel egy házasságban teljesen egyértelmű, hogy a férjed a törvényes apa (kivéve, ha kakukkfiókát csempészel a közös fészketekbe, de reméljük, nem tennél ilyet).

Egyébként a férjed is felveheti a te nevedet a házasságkötéskor és/vagy a gyerekek ugyanúgy kaphatják a te családnevedet is. Egyáltalán nem kötelező az apa nevét adni.

2019. jan. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám hordta apám nevét -né végződéssel, de a válás után visszavette a leánykori nevét. Nem volt belőle soha semmi csodálkozás vagy probléma.
2019. jan. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igen, persze tudom, hogy akik nem házasok, azoknál ugyanez áll fenn. Esetleg olyan is eszembe jutott, hogy nem lesz probléma "bizonyítani", hogy házasok vagyunk (ill. gyerekek esetében, hogy egy család vagyunk), ha nekem más lesz a vezetéknevem? Lehet, hogy hülye kérdés, de igazán nem tudom. Olyasmit hallottam (vagy olvastam, nem tudom már), hogy pl. ha az anya utazik egyedül a gyerekkel, és más a nevük, problémázhatnak ezen (ha a gyerek kiskorú, nyilván, és pl. repülnek).

Abban megegyeztünk, hogy a gyerekek az apjuk vezetéknevét kapják. A jövőbeli férjem sem veszi fel az én nevemet, mert szintén röhejesen hangzana (nem magyar a keresztneve, az én vezetéknevem pedig igen).

Na, lehet csak túlkomplikálom :) De azért ez egy komoly döntés, és jól át akarom gondolni.

2019. jan. 17. 11:19
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
A házasságot a név nem bizonyítja. Eleve véletlen is lehet azonos neve valakinek, másrészt válás után sem mindenki veszi vissza az eredetit.
2019. jan. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
te láthatóan szereted a neved, szüleidtől kaptad, tartsd meg és ne érdekeljen ki mit mond :) ismerek ilyen párokat és a gyerekeiknek is ez a természetes, mivel nem fogja tudni más szülőről sem, hogy xy-né :D tökre nem fogja érdekelni késői kamasz korig, addigra meg amúgyis le fog nyugodni és mindegy is
2019. jan. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
86%
Egy kolléganőm mondta pont nemrég, hogy macerás, hogy ha odatelefonál az oviba, mindig "magyarázkodni" kell, hogy "Kis Piroska vagyok, a Kovács Józsika" anyukája", mert név alapján nem tudják hova tenni a gyereket. De ezzel azért együtt lehet élni.
2019. jan. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem volt olyan verzió egyszerűen, ami csak kicsit is elfogadható lett volna. Mindkettőnknek baromi hosszú neve van, és rosszul is hangzik a kettő együtt. Szerintem rá se fért volna a név az irataimra, ha felveszem a nevét. :D

Problémába eddig nem ütköztem, bár még nincs gyerekünk. Annyi, hogy aki nem ismer az mindig meglepődik, hogy házas vagyok, hiszen a nevemből ez nem jön le. De ezzel meg együtt tudok élni. Szerintem az sem zavaró, ha a gyereknek más a vezetékneve.

2019. jan. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindhármunknak más a vezetékneve, mert a lányom az előző házasságomból született. Igazából csak a repülőtereken szoktak rákérdezni, mert a lányom vezetékneve külfüldi, nagyon eltér a miénktől.
2019. jan. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!