Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Házas nők, akik nem vették...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házas nők, akik nem vették fel a férjük vezetéknevét: adódott, vagy adódhat ebből bármi (gyakorlati jellegű) probléma?

Figyelt kérdés

Nem a kötőjeles és egyéb "dupla" vezetéknévre gondolok, hanem arra, amikor teljes egészében megmarad a nő "lánykori" neve.

A gyakorlati problémák alatt főleg a gyerekekre gondolok, nem lehet-e abból valami probléma, hogy az anyának más a vezetékneve. De bármi más tapasztalat is jöhet.

Ha van itt valaki, aki így döntött örülnék a személyes tapasztalatnak, esetleg nem bánta-e meg.

Nagyon nagy dilemmában vagyok ezt illetően, és talán ez az egyetlen dolog, ami fékez, hogy a jövőbeli gyerekeimnek más vezetékneve lenne. A dupla vezetéknév nem jöhet szóba (borzalmasan nem illenének egymáshoz).

Köszönök minden választ előre is.



2019. jan. 17. 10:39
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
63%
A gyerek neve miatt én is gondolkodtam és azt a megoldást választottam, hogy elhagytam a vezetéknevem és lecseréltem a férjem nevére. Így a bölcsiben egyértelmű, melyik gyerekhez tartozom, de van ennek is hátulütője. A postai átvételkor a férjem levelét többször nehezen adták ki, mert az egyező vezetéknév miatt a testvérének hittek, és bizonygatnom kellett, hogy a felesége vagyok és átvehetem. :)
2019. jan. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Én mondjuk nem vinném olyan bölcsibe, oviba a gyerekem, ahol nem tudják megjegyezni, ki a gyerek anyja.
2019. jan. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
egyébként ha ennyire nevüket akarják adni a gyerekhez a férfiak, elmenni érte meg az ilyen dolgokat intézni miért nem tudják? :D
2019. jan. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk mindig volt egy csomó Tóth, és mindig jó helyre mentek haza, nem hiszem, hogy órákig magyarázkodtak a szülők.


A postát viszont nem értem, a tesóm helyett folyamat átvehetek cuccokat, csak mellé kell írni, hogy testvér. A lakcímkártyát nézik.

2019. jan. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értettem, mi a gondja a hölgynek a postán, de nem kérdeztem meg, miért nem akarja odaadni. Meglepett, de túlléptem rajta.
2019. jan. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a fiam is az én vezetéknevemet kapta :) Problem solved
2019. jan. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Hm, egyik ismerős házaspárnak még olyan 40+ évvel ezelőtt volt ebből gondja, egy elég határozottan vallásos országban nem kaptak közös hotelszobát így, de ennyi.

A mai világban szerintem a kutyát nem érdekli, eleve sokan nem házasodnak, akik meg igen, azok között is sokan megtartják a lánykori nevüket.

Én is meg fogom, nem is tudom igazán felfogni, hogy miért kellene nevet változtatni. Mintha a családi állapot változása a személyazonosságot is megváltoztatná. Szerintem elég bizarr szokás.

2019. jan. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten abszolút semmi ilyet nem tapasztaltam, mivel már a 80-as évek óta bevett dolog ez, senki nem lepődik meg rajta. Németországban viszont kaptam pár kérdést, hitetlenkedő pillantást már, meglepő módon hátrébb járnak nálunk ebben. Személyes tapasztalat szerint átlagban előbb veszi fel egy férfi a felesége nevét, minthogy simán csak megtartsák a sajátukat.
2019. jan. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ! Megnyugatóak. Igaz, mi nem Magyarországon élünk, és nálunk nem annyira általános, hogy a nő meghagyná a lánykori nevét. Inkább ellenkezőleg, az emberek fennakadnak rajta, vagy legalábbis furcsának tartják. Ismerek ilyen nőket persze, de nincsenek sokan. Jellemzőbb a dupla vezetéknév, de magasan vezet a lánykori név teljes elhagyása.

Egyébként ez nem zavar, mármint, hogy úgymond kisebbségben lennék ezzel. Inkább a gyakorlati dolgokon gondolkodtam el, de úgy tűnik, nem lenne belőle nagy baj.

2019. jan. 18. 14:06
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem vagyok házas, de nagyon megmaradt az a sztori, mikor általános iskolás koromban a szülők szerveztek valamit, és egy értesítő-jellegű papíron anyukám keresztneve mellett az én vezetéknevem (apukám vezetékneve) szerepelt. Anyukámat annyira nem zavarta, csak morgott valami olyasmit, hogy "ez nem az én nevem, de oké". :)
2019. jan. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!