Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Házas nők, akik nem vették...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házas nők, akik nem vették fel a férjük vezetéknevét: adódott, vagy adódhat ebből bármi (gyakorlati jellegű) probléma?

Figyelt kérdés

Nem a kötőjeles és egyéb "dupla" vezetéknévre gondolok, hanem arra, amikor teljes egészében megmarad a nő "lánykori" neve.

A gyakorlati problémák alatt főleg a gyerekekre gondolok, nem lehet-e abból valami probléma, hogy az anyának más a vezetékneve. De bármi más tapasztalat is jöhet.

Ha van itt valaki, aki így döntött örülnék a személyes tapasztalatnak, esetleg nem bánta-e meg.

Nagyon nagy dilemmában vagyok ezt illetően, és talán ez az egyetlen dolog, ami fékez, hogy a jövőbeli gyerekeimnek más vezetékneve lenne. A dupla vezetéknév nem jöhet szóba (borzalmasan nem illenének egymáshoz).

Köszönök minden választ előre is.



2019. jan. 17. 10:39
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
30%
Ha a férjed nélkül kettesben repülsz a gyerekkel, akkor biztos ami biztos, nem árt, ha tudod igazolni, hogy a tiéd. Országa válogatja, hogy az útlevélben van-e anyja neve mező, a magyarban talán nincs is. A személyiben viszont van, és már 14 éves kor alatt, csecsemőknek is kiváltható. Ezt mindenképp megtenném.
2019. jan. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Az óvodában, iskolában, vagy úgy egyáltalán a mindennapokban nem hiszem, hogy komoly probléma adódhatna az eltérő vezetéknevekből. Mondjuk én Magyarországon élek, de szerintem ez máshol, legalábbis Európában és a fejlett világban mindenhol hasonlóan működik. A tanárok, ismerősök meg fogják tanulni a nevedet, és meg fognak ismerni, mást meg nem is érdekel majd a dolog.


Külföldi utazásnál viszont valóban célszerű valami igazolást magadnál tartanod, ha egyedül mész a gyerekeddel. Főleg ha repültök, vagy olyan országba mész, ahol határellenőrzésre számíthatsz. Sokan megsértődnek, vagy egyenesen diszkriminációt kiáltanak, mert hogy az apukákkal ilyen nem nagyon történhet meg ugye, de szerintem jogos, hogy a határellenőr rákérdez a dologra, ha tényleg csak annyit lát, hogy a nevetek eltér teljesen. Országa is válogatja persze, mindenhol más a gyakorlat, de sok helyen félnek a gyerekrablástól. És egy kisgyerek viselkedéséből, egy felnőttével ellentétben, nem feltétlenül derül ki, hogy valóban önszántából van-e a kísérőjével. Mindenesetre egy másolat a születési anyakönyvi kivonatról, vagy egy beleegyező levél apukától a legtöbb esetben bőven elég. Ennyit meg igazán nem nehéz magadnál tartanod szerintem.

2019. jan. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%
Tehát ha én Kiss Rozi vagyok, és a férjem Tóth Zoltán, akkor a gyerekemet elviheti repülővel a férjem összes Tóth vezetéknevű rokona, de akár Tóth vezetéknevű idegen is, de én nem. Ez lenyűgöző.
2019. jan. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Nekem még nincs ilyesmi tapasztalatom, mert nincs gyerekem, de anyukám megtartotta a nevét anno. Hivatalos ügyben soha semmi probléma nem adódott ebből. Egyszer történt egy olyan, hogy apukám egyik iskolai barátjának a lányának az esküvőjén XYné névre szólt az ültetőkártyája, na ezen eléggé kiakadt (oké, az egy falusi társaság, ott még fura lehet az, hogy vki nem XYné, de basszus, 20 éve ismerik...).
2019. jan. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!