Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek mennyire gáz, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mennyire gáz, ha a férj veszi fel a feleség nevét?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöméknél a srác vette fel a lány vezetéknevét, mert a csaj olyan "neves" családból származik, hogy semmiképp sem akarta a párja nevét, így a srác vezetékneve változott a "neves családéra". Szerintem ez ultragáz, nem is tudtam, hogy egyáltalán lehet ilyet...
2019. febr. 21. 11:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
83%
És miért lenne nagyobb gáz, mint a nőnek felvenni? És miért ne lehetne?
2019. febr. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
85%

Most egy politikus jutott eszembe, aki a házassága idejére felvette kötőjelesen a felesége nevét. Gondolom a felesége is az övét kötőjelesen, így azonos lett a a vezetéknevük. Válás után visszavette a sajátját.


Szerintem nem gáz. Mindenki azt csinál a nevével, amit gondol. Például, ha ciki vezetékneve van, akkor szerintem még jó is.

2019. febr. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
71%
Ha érzed, hogy gáz, csak azt mutatja, hogy érzel valami kis dominanciát abban, ha valakinek a nevére kerül a másik.
2019. febr. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
67%
Eleve gáz minden szempontból a névfelvétel, én azt is olyan anakronisztikusnak tartom, amikor a nő lesz valamilyen Béláné.
2019. febr. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
75%

Ilyet nem ismerek, de egy kedves barátom és a felesége kölcsönösen felvették egymás nevét. Nekem ez az opció tetszik a legjobban, de nem vagyunk egyformák.

Amúgy miért zavar ez téged? Családalapítás kapujában állsz? Ha nem, akkor majd térjünk vissza erre, mikor nem csak fejben játszod az életed.

2019. febr. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
85%
Nem tartom gáznak. Hogy miért?! NEM az én dolgom,ő dolguk
2019. febr. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Semennyire. Az ő dolguk :)

Én több olyan párt ismerek ahol a férfi is felvette kötőjelesen a nő nevét. Szerintem aranyos szokás.

Kiss Laciból és Kovács Katiból lett Kiss-Kovács Laci és Kati.

2019. febr. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Nem gáz,vannak ilyen párok, ha még kevés is. Mondjuk én alapban azt nem értem minek is felvenni a másik nevét?
2019. febr. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Férjem is gondolkodott rajta, az ő nevét rendszeresen le kell betűzni, ill nem tudják kimondani, az enyém meg úgymond régi “nemesi” név... de tudta, hogy apóséknál nagy balhé lenne, végül kötőjelesen vettük fel egymásét - bàr ezt sem úszta meg simán (részemről nyilván nem szóltam bele, az ő neve, ő döntése). Szal ja, még kell pár generáció, hogy a tiédhez és apósoméhoz hasonló oktalan maradisàg eltűnjön.
2019. febr. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:

Szerintem nagyon. Ha születik egy gyereked még a nevednek sem lesz hozzá semmi köze. Mindenhol az anyja nevét kérik, mindenhol az szerepel. Az apa neve sehol sem szerepel.

Ha tényleg egyenlőséget akarsz és nem önfeladást, meg szeretnél magadnak némi önbecsülést akkor mindenki tartsa meg a saját nevét, mi ezt tettük. Ez még belefért. Ha azt kérte volna a feleségem, hogy én vegyem fel a nevét, nem lenne a feleségem. MI lesz ha 5 év után elváltok ahogy ez meg is fog történni ezek után? Az megvan?

ápr. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!