Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek mennyire gáz, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mennyire gáz, ha a férj veszi fel a feleség nevét?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöméknél a srác vette fel a lány vezetéknevét, mert a csaj olyan "neves" családból származik, hogy semmiképp sem akarta a párja nevét, így a srác vezetékneve változott a "neves családéra". Szerintem ez ultragáz, nem is tudtam, hogy egyáltalán lehet ilyet...
2019. febr. 21. 11:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%

Miért ne lehetne? Szerintem ezzel semmi gond nincs, nem az a lényeg, hogy melyik fél veszi fel a másik nevét, hanem hogy ugyanazzal a névvel élve szimbolizálják egymáshoz való tartozásukat, kijelentve hogy ők márpedig névleg is egy család.

Nekem ez nem lenne fura, ha "olyan" nevem lett volna, én is örültem volna neki, ha a férjem felveszi a nevem- vagy mindketten kötőjelesen felvesszük egymásét.

2019. febr. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%
Inkább csak szokatlan ma még, de szerintem érthető ha ritka, kihalófélben lévő családnévről van szó vagy ha egyszerűen így dönt a pár.
2019. febr. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%
Miért lenne gáz?
2019. febr. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
95%
Nem megszokott, de nem tartom gáznak. Ezen kattogni gázabb...
2019. febr. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
95%

kicsit gáz, de mielőtt a részleteket végigolvastam, én is arra gondoltam, hogy ha valami nagy név, mondjuk egy Széchenyi vagy Batthányi vagy hasonló családba házasodnék, lehet szívesen felvenném a nevet.


Egy Kovácsból viszont nem megyek át Kiss-be, csak azért, hogy változtassunk.

2019. febr. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
15%

Inkább azt érzem gáznak hogy a nő nem akarta a férfi nevét felvenni "mert az övé menőbb".

Én tuti nem venném fel már csak azért sem ilyen esetben a nő családi nevét.

2019. febr. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
55%
Nem tartom gàznak , a pasi dolga. Ha ő nem érzi annak... De mi pl ilyet nem szerettünk volna. Ennyire nem vagyunk modernek. Én felvettem a férjem vezetéknevét kötőjellel. Nem is volt kérdés. Sose akartam hogy az enyémet viselje. Nekem fura lenne.
2019. febr. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem elfogadható az, hogy a férfi veszi fel a felesége nevét, történetesen, ha tetszik neki, és ugyan így fordítva, illetve, ha senkit nem köteleznek semmire. Én pl nem szeretném felvenni a párom nevét, de nem is tartok pisztolyt a fejéhez, hogy felvegye az én nevem. Ő azt mondta, hogy szeretné felvenni az enyémet. Viszont tudom, hogy a szülei, főként az édesapja hatalmas balhét csapna ebből. Úgyhogy még nem döntött. Szerintem inkább az a gáz, ha valaki azon kattog, hogy kit hogyan hívnak.

24/N

2019. febr. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
92%
Hát amint látod lehet, de szerintem is inkább csak szokatlan. Ha a nő nem akarja teljesen felvenni a féje nevét általában kötőjellel veszi fel a saját vezetékneve+ a férje vezetékneve, de szerintem ezzel sincs gond. Semmivel sem kevésbé férfi az, aki a felesége nevét veszi fel mint aki nem.Szerintem...Attól az ember nem változik és a nevéből az isten se tud rájönni első ránézésre, hogy ez most az ő rendes családneve vagy az asszonyé.
2019. febr. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
86%
Én egyáltalán nem értem, hogy bárki minek venné fel a másik nevét. A házasságkötéstől szerintem nem változik a személy identitása, személyazonossága... Nekem minden névfelvétel fura, teljesen mindegy, hogy ki veszi fel kiét. Mintha onnantól nem lenne önmaga...
2019. febr. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!