Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit vár el a férjem tőlem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit vár el a férjem tőlem?

Figyelt kérdés

A férjem nem szereti a családomat,minden egyes vita alkalmával elmondja,hogy miért,meg hogy az anyám milyen volt velem,és hogy nyissam ki a szemem. De én ezeken a dolgokon szeretnék túllépni már,mert van megbocsájtás is.De ő csak azt hajtja hogy nem kell elfelejteni semmit.De bezzeg ha neki van gondja az ő családjával akkor kis idő múlva ha rendeződik az már soha többé nem téma.


És ha én elmegyek anyámhoz,akkor folyton ki van akadva,nem mondja de mutatja. És mindig azt hajtja hogy én külön utakon járok. Nem tudom mit vár?Már akkor soha ne is beszéljek senkivel sem,ne találkozzak senkivel sem az én családomból és akkor végre leáll?



2019. febr. 4. 07:49
1 2
 11/11 Yoda m. ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Azt várja el tőled a férjed, olyasmit vár el... amit meg Te nem vársz el Tőle, úgymond viszonzásképpen, vagy mondhatni cserébe. Ha jól értelek. Röviden:

Nem pendültök egy húron! És ez, tapasztalatom szerint - hosszú távon - nem túl jó ómen.

Szóval olyasmit vár el tőled, amely számodra nem esik jól, vagyis nem szeretnéd, hogy elvárjon. Ez, hogy kellemetlen számodra... meg tudom érteni. Mert ez is egyfajta erőszak, mégha nem is túl durván érvényesítve. Gondolok itt a nem verbális gesztusaira, amikor CSAK 'mutatja' nem-tetszését. De, hogy csak mutatja, vagy mondja is... az ügy szempontjából nem releváns. A lényeg: kifejezi, kinyilvánítja nemtetszését.

Mégis mit tehetnél?

Talán azt, hogy felhívnád figyelmét (gyengéden, de tiltakozóan) arra a nem kevésbé fontos mozzanatra, hogy elvárásai elsősorban ÖNMAGÁVAL szemben legyenek! És ne pedig Veled szemben. Vagy Anyósával szemben. De sorolhatnám még a főnökét (ha van), a kormányt, a miniszterelnököt is... Ha esetleg úgy gondolná, hogy még nem tökéletes(!)... (hát persze, hogy nem Az), akkor inkább önmagát tökéletesítse, s ne pedig Téged (vagy Anyádat) akarjon befolyásolni, azaz "tökéletesíteni". Talán járjon el jó példával.


És nem kellene abba a hibába esnie, amely intő példát mutatott Shakespeare - Rómeó és Júlia történetén keresztül mindannyiunknak... hogy a családok különbözőképpen történő életszemléletéből adódó viszálykodás mennyire letaglózó és romboló erő képes lenni...

No, de hogy jön ez most ide?

Így: Hát magyarázd el a férjednek... NEM KELL, HOGY SZERESSE a családodat. Pláne az Édesanyádat. Pontosan elég, ha TÉGED SZERET.

De nem kell az sem, hogy mondogassa, füledbe sugdossa: - Szeretlek drágám -... azt Te érzed, kimondott szavak nélkül is, hogy szeret-e a férjed. Mindenki (és minden*) megérzi, érzékeli, ha szeretik, de azt is, ha nem... (A 'minden' alatt most a háziállatokat, sőt a növényeket is értem)

Ha neked könnyebb az életed mellette, jobban élsz vele, segít neked amiben csak tud, elfogad téged olyannak, amilyen vagy... akkor igazán SZERET téged. Persze ez fordítva is így kell legyen. Ha viszont rosszabbul élsz, kinlódsz, netán rettegsz, vagy csak kellemetlenül érzed magad, nem segít neked a terveidben, nem fogad el téged... stb. , akkor NEM 'igazán' szeret. Vagy csak feltételesen. De, mint tudjuk, a feltételes szeretet, az NEM IGAZ SZERETET.

Egy példa erre: - Elviszlek téged a Bahamákra egy hétre, ha végre és örökre fölhagysz az Anyáddal való kapcsolattal!- Ez a feltételes szeretet egyik gyakori kifejeződése.

Képletszerűen: - Szeretni foglak akkor, HA ezt , vagy azt megteszed, vagy éppen nem teszed meg..." - Ez nem az "IGAZ SZERETET" megnyilvánulása, hanem valójában egy üzleti ajánlat: Valamit... valamiért. Az igaz szeretet az nem kér, nem követel semmit és nem tesz üzleti ajánlatot. (És persze fordítva is igaz: A jó(!) üzletben nincs helye barátságnak, szeretetnek. Akivel jó üzletet köt az ember, Azt attól még nem kell szeretni. Persze utálni sem.)


Elnézést a kitérőért...

Ezen kívül azt próbáld tudtára adni: NE azzal foglalkozzon, hogy Ki és MIKOR és MIT tett, vagy NEM TETT veled, vagy Mással, vagy Bárkivel. Mert az már a múlt. És ne féltsen téged a jövődet illetően sem. Nem az Ő dolga. A tiéd. Ami az Ő dolga, az egészen más.(de ezt most itt hosszú lenne kifejtenem)


Utolsó kérdésedre a válaszom: Igen, akkor - e tekintetben - talán végleg leáll. És te megmaradsz neki úgy, ahogyan Ő szeretne téged tudni, látni és megkapni... A kérdés az, hogy 'cserébe' mit tudna Ő felajánlani számodra...

Érted?


Az ERŐ legyen Veled!

2019. febr. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!