Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Elválni vagy együtt maradni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elválni vagy együtt maradni megcsalás, eltávolodás után?

Figyelt kérdés

2015-ben házasodtunk, 2016-ban kiderült, hogy még fél éves házasok sem voltunk, másik nőt választott helyettem. A mai napig nem tisztázott, hogy mi történt, szerinte csak pikáns képek cseréje történt és semmi több. Akkor elköltöztem, hogy rendbe tegyem a gondolataimat, végül pár hónap után úgy döntöttem, megmentem a közel 10 éves kapcsolatomat és egyben a házasságomat. 2 év telt el, a dolog nem hagyott nyugodni..a szexuális életünk emiatt borzalmas lett, lakótársként, két jóbarátként éljük a napjainkat, gyermekvállalás szóba sem jön. Tavaly karácsonykor újra elköltöztem, hogy gondolkozhassak, de egyszerűen nem tudom "lerázni" folyamatosan keres, ír, fontos mondandókra hivatkozva személyesen is megjelenik a lakásomon. Olyankor nagyon jót beszélgetünk és vissza húz a szívem..viszont látom a realitásokat is.

Ha egy ismerősöd ilyen helyzetben lenne, te mit tanácsolnál neki?



2019. jan. 28. 15:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ennek semmi értelme. Váljatok el békességben és kezdjetek új életet egymás nélkül.
2019. jan. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%

Egyértelműen nem lehet kimondani, hogy megcsalt. Pikáns képek cseréje nők esetében is megtörténik. Nekem nemrég küldött egy nő pikáns képeket aki most lett szerelmes egy pasiba akivel együtt akar élni.

Nem ez a legnagyobb gond. Elköltöztél de nem találtál megoldást. A férjed sem talált megoldást mert akár el is hagyhatott volna. Szerintem ha már ennyit filózol a dolgokon és semmi konkrét dolgot nem tudsz megoldani akkor mindkettőtök érdekében el kellene gondolkodni a váláson. Nem vonzódsz hozzá szexuálisan, innentől kezdve nincs mit tárgyalni. Előbb-utóbb ő is rájön, hogy ez neki sem jó.

Én nem akarlak megbántani de a férfi helyében elengednélek és ezzel neked is lehetőséged lenne egy új kapcsolat megteremtésére és én is új életet kezdhetnék.

Most itt lehet bírálni engem, hogy küzdeni kell a kapcsolatért de ha egy kapcsoltban már borzalmas a szex akkor annak már nincs értelme.

2019. jan. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Mivel nincs gyerek szerintem már rég lépnek kellett volna, csak menteni akarod a helyzetet, mert nehezen fogadod el, hogy 10 év alatt sem értél célba a férjeddel.

A helyedben kipróbálnám magam mással, mert szerintem a bizonytalanság miatt húzol vissza a megszokott világodba, mert nem mersz váltani. Simán lehet, hogy találkozol pár olyan férfival akik a férjed közelébe sem érnek és akkor valószínűleg felértékelődik a férjed személye, de az is lehet, hogy rádöbbensz mennyi időt vesztegettél el feleslegesen. Az élet nagy tanítómester.....

2019. jan. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 D. Brasco ***** válasza:
100%
Ugyanabba a hibába estél bele mint az egyik baráti pár......ők ugyan nem házasok,de mindig azt hallgattam a vége fele,hogy azért nem lép egyikse mert hogy már 10éve együtt vannak....és akkor mi van!/?egy évvel ezelőtt aztan csak lépett a srác és ott hagyta a csajr,azota is élete legjobb döntéseként emlegeti
2019. jan. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Rockarc ***** válasza:
88%

En pedig azt gondolom, hogy hiaba "artatlan" valaki, annak is kell latszani. A mai vilagban, a mai kozerkolcsok mellett, siman meg lehet csalni a masikat, egyedul a benasagon mulik a lebukas. Szoval nalam a pikans kep kuldozgetes is "felszolitas keringore" kategoria.


Ahogy megirtad, meg ahogy kulon eltek, kar ezen tovabb gondolkodni. Eljatszotta a bizalmadat, vissza se fogja szerezni. A 10 ev ebbol a szempontbol lenyegtelen, ha megszorozzuk 10-el, akkor is csak egy szam marad.


42F

2019. jan. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ennek a kapcsolatnak nincs értelme. Én egy ilyen helyzetben mindenkinek azt tanácsolnám hogy váljon el. Hadd ne kelljen magyarázni.

Emberek vagyunk és neha a szívünk mást mond mint az eszünk. És nekünk kell eldönteni hogy adott helyzetben melyikre hallgatunk, hosszú távon melyik lesz számunkra a legjobb. Itt szerintem érdemesebb az eszedre hallgatni és lezárni.

2019. jan. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
Ugy hazasodtam h a kapcsolatunk egyenetlensegeit, kulonbozosegeinket mindig joindulatuan felulirta a szerelmem iranta. Aztan amikor lelepett massal es nem volt mar szerelem, pillanatok alatt kijozanodtam.Az uj parommal szellemileg, ertekrendileg is egy hullamhosszon vagyunk es van szerelem is. Nagysagrendekkel stabilabb a kapcsolatunk. Fontos h milyen alapra epitkezunk. En szakitanek a helyedben.
2019. jan. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%

Én megcsalás esetén elválnék, ez nem kérdés. Nem kellene egy percig sem tovább olyan ember aki így intézi a felmerülő problémáit, nem szeret, nem tisztel- sem engem, sem az érzéseimet, sem a kapcsolatunkat. Kell a francnak. Nem lenne gyomrom azok után hozzáérni, lefeküdni fele pláne nem, undorodnék tőle, bízni már a büdös életben nem tudnék benne, úgy meg minek erőltetni? SOHA semmilyen kapcsolat nem lesz már olyan, mint azelőtt. A kötelet szétvágás után össze lehet csomózni, de az a csomó még ugyanúgy ott van, mint egy tüske ami folyamatosan jelen van, mindig emlékezni fogsz rá, és mindig szúrni fog.

Aki egyszer odáig jut, hogy ezt megteszi, az meg fogja többször is, ha nincs következménye, és vele maradsz. Ha egyszer megcsalnak, az a megcsaló fél hibája, ha benne maradsz egy ilyen kapcsolatban, és újra megtörténik az viszont a te hibád, mert buta vagy, ha hiszel annak aki már egyszer átvert.

2019. jan. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm Nektek a sok hozzászólást. Odáig már eljutottam hogy látom a realitásokat és bizony, ahogy mondjátok, az eszem tudja, a szívem még nem, de valóban a válás a megfelelő megoldás erre. Nagyon sajnálni fogom a későbbiekben ezeket az elszalasztott éveket, mert már azt a kettőt is sajnálom, amit a kapcsolatunk megmentésére áldoztam és mégsem lett jobb.

Új esélyt kell adnom magamnak és neki is. Köszönöm Nektek

2019. jan. 29. 15:10
 10/11 anonim ***** válasza:
51%
Ahogy írtad azóta sem tisztázott mi történt. Párkapcsolati terapeuták szerint megcsalás esetén akkor lehet esélye a kapcsolat megmentésének ha még vannak érzelmek és a hűtlen fél hajlandó elmondani hogy miért tette, mi hiányzott a kapcsolatban a számára. Hasonló helyzetben vagyok én is, a feleségem csalt meg. Ő sem tudja megbeszélni velem a dolgot. Nem veszekszünk de ha egy helyiségben vagyunk fáj a csend. Sajnálom magunkat, hogy ide jutottunk. Most rendezzük az anyagiakat és a nyártól külön utakon. Nem szabad az időt pazarolni, így is rövid az élet. Minél előbb találjon rád a boldogság!
2019. jan. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!