Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért ül ilyen magas lovon?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ül ilyen magas lovon? Többi lent.

Figyelt kérdés

Kiderült a férjem összejött egy éve egy nővel. Kiderült hogy a hölgy csak 20 éves,de kb 30 nak néz ki.... Van lakása autója. A párom közölte h ő jön én cuccolok ki,kapok x időt h eltakarodjak,ti ezt benyelnétek,miközben a ház ahol éltek a ti örökségetek,ilyenkor az ügyvéd tehet valamit h ez ne legyen közös vagyon,és csak így nem dobhat utcára senkit 15 év után a kedves férje? :(

A nő már pöffeszkedik itt,és magas lóról beszél h útba vagyok,és h neki 20 évesen autója lakása van többet ér nálam,de azt kiadja és ide költözik én meg szedjem a mótyómat mielőbb mert nem sokáig tűri a képem a házában.. :( A férjem meg is ütött mikor mondtam hogy ez nem a kis hölgy háza én örököltem a Nagypapámtól..

:(

Hova fordulhatok? Nem kamu,segítség kéne mert megörülök hogy egy taknyos 20 éves műhajú kislány kidob a saját örökségemből. :/


2019. jan. 8. 18:44
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Na a kislány már nincs itt apám és sogór megkérte h ha jót akar eltávozik magától,a férjem miután ujra megütött,és apámat sógoromat is fenyegette,ők se hagyták szó nélkül.. Végül rendőri segitséget kértünk.. Kijöttek,lett jegyzőköny orvosi ügyeleten látlelet. Őt most elvitték vmi kihallgatásra. Apám intézteti a zárcserét,a cuccait meg összepakoljuk hugomékkal. :(
2019. jan. 8. 20:56
 22/28 anonim ***** válasza:
75%
Ügyes vagy. Jól tetted. Kitartást a továbbiakhoz!
2019. jan. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 Rockarc ***** válasza:
75%

Jol tetted. A NANE-t keressetek meg, ok segitenek ugyvedben is, aki erre van specializalva, hogy egy eletre a kozeledbe se tudjon menni az a kreten.


42F

2019. jan. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm,egy adag holmit elvitt sogorom a szüleinek,ők is néztek egyet,a többit felügyelettel megkapja.. Apám itt marad éjszakára mert infot kaptunk h vissza jönne.. :(
2019. jan. 8. 23:47
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha örökölted, akkor egyáltalán nem számít közösnek, a házasság ellenére sem.
2019. jan. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
54%
Mekkora egy suttyó féreg. Mire számított? Remélem az életben nem fogadod vissza, mert hogy próbálkozni fog, az biztos.
2019. jan. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Öröklés útján szerzett vagyon még a házasságkötés után is különvagyonnak számít!!!!

Rendőrséget kihívhatod, hogy illetéktelenek tartózkodnak a házadban az akaratod ellenére, kidobják úgy a kislányt, hogy csak úgy csattan :D


Váláshoz pedig keress ügyvédet, a törvénynezesetben 100%-ban melletted van. Ha megüt a férjed, akkor irány a kórház, látlelet, stb feljelenteni. Minden egyes alkalommal.

2019. jan. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem mindenképpen szedd össze a lakással kapcsolatos összes hivatalos iratot, és keress meg egy ügyvédet. Ha nincs meg, a földhivatalból ki lehet kérni másolatot róluk.


Azért mondom, mert a leírtak alapján itt nagyon keverednek a fogalmak, és itt most nem egyértelmű, hogy most akkor végül hogy is lett a tiéd a lakás. Azt is írtad, hogy örökölted, meg azt is, hogy a papád a nevedre íratta haszonélvezettel. Ezek egymásnak ellentmondó dolgok, ezért kell tisztázni, hogy itt mi is történt.


- Örökölni csak hagyatéki eljárás keretében lehet, amikor már a tulajdonos elhunyt. Mivel a papád "rád íratta" még életében, innentől fogva ez nem lehet örökség.

- Tisztázandó, hogy mit jelent az, hogy a papád "rád íratta" a lakást. Ajándékozási vagy adásvételi szerződés volt? Illetve ez a házasságkötés előtt vagy után köttetett? Ha előtte, akkor egyértelműen a tiéd a lakás. Ha utána, akkor már nem annyira egyértelmű. Ha ajándékozás volt, akkor a bírói gyakorlat alapján ez a te különvagyonod, válás esetén se kap belőle a férjed. Kivéve, ha felújításra, bővítésre, stb. bizonyíthatóan közösen költöttetek.

- Egyszerre nem lehetsz tulajdonos és haszonélvező is. Tisztázni kell, hogy most akkor melyik is vagy.


Nagyon összetett a kérdés, de mindenképpen szedj össze minden papírt, és keress meg egy ügyvédet, ő részletesen el fogja mondani, hogy mire számíthatsz.


A korábban szólók már helyesen elmondták, meg látom te is a sarkadra álltál, a férjed szeretőjének semmi keresnivalója nincs ott, ha megjelenik, rendőrrel is ki lehet dobatni bármikor. A férjed már keményebb dió, őt jogilag nehezebb kirakni, amíg házas vagy, ha nem költözik el önként, a visszaköltözés szándéka nélkül. Viszont mivel bizonyíthatóan megütött, ezért nincs az a bíróság, aki nem hozna távoltartási végzést. A végleges megoldás pedig a válóper során várható csak.

2019. jan. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!