Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogy történhet ilyesmi?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy történhet ilyesmi? Nektek erről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Jól megfontolt, több éves kapcsolat, együttélés és utána házasság, vagy néhány hónap ismerettség után házasság és gyerekvállalás?


Kíváncsi vagyok a véleményetekre!

Én nem akarok úgy tenni, mintha az utóbbi normális lenne. Modnjuk én a néhány hónap utáni összeköltözést sem preferálom, de a gyerekvállalást meg házasságot főleg nem!


Mitől lehet ez? A CSOK nyomása? Ennyire úgy érzik a 25-30 évesek hogy kifutnak az időből?

Vagy én avgyok maradi és mindenki foglalkozzon a saját dolgával? Ez azért szerintem nem így van, és ebben az esetben nekem az egyik régi barátnőmet akivel már nem vagyunk olyan közel egymáshoz- érinti a dolog.


Februárban jöttek össze, a csaj 24 évesen szűz volt, a pasit nem is ismerjük. Mindig halogatta hogy majd bemutatja, de nem került rá alkalom. Most meg bejelenti hogy házasság meg baba. WTF? Így elcsavarta a fejét a pasas? Soha nem piszkáltuk hogy legyen valakije minden áron. Sőt, ha lett neki valaki komolyabbnak tűnő, akkor örültünk neki.


Szerintetek?


2018. nov. 26. 14:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon gyors tempó, de működhet, anyámék is így jöttek össze, aztán lett sok gyerek és halálig tartó házasság.

Fogadd el, ne dühöngj rajta. Az ő élete, ő döntése. Vagy bejön, vagy nem. Sok kapcsolatot ismerek, ami válással végződött, pedig együtt éltek évekig, mielőtt házasodtak volna.

2018. nov. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Előre semmi nem tudható. Sokat láttam 6-8 év kapcsolat, majd házasság és 1-2 múlva válás. Vannak olyanok is, akik ismeretségtől számitva egy év és házasság, gyerek minden van. Na és hosszú évek óta együtt vannak.
2018. nov. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Nézz körül!

Több év járás, utána összeköltözés, 10 év után esküvő és/vagy gyerek. És mire oviba megy, külön is mennek.

Tudod, hogy miért? Megmondom, de sokak magukra fognak ismerni, és nem is fog tetszeni.

Éveket ölnek egy kapcsolatba, és mikor kezd ellaposodni, akkor lépnek egy szintet feljebb, hogy összetartsák. De nem megy. Az utolsó közös cél a gyerek, kipipálva, és néznek egymásra, hogy ki az ott mellette, nem is ismeri.


Ezért kéne várni? Hogy beàlljanak a sorba?

Miért rosszabb döntés, ha addig vágnak bele, amíg tart a rózsaszín köd? Sok nehézségen átsegíti a párokat. Nem borít fel a gyerek egy évtizedes rendszert. Nem mentőöv.

Ha meg elválnak, legalább nem 40+ évesen kell újra társat keresni.

Gyereket meg minden korban úgy vállaljon egy nő, hogy egyedül is el tudja tartani.


Az, hogy mikor van az esküvő, nem igazán befolyásolja, hogy mikor romlik meg a kapcsolat.

2018. nov. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
Mi 2 hónap után költöztünk össze, sok-sok éve együtt vagyunk már.
2018. nov. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
A szüleim pár hónap ismeretség után házasodtak össze, egy év múlva gyerek, majd később még 2. Apukám haláláig együtt voltak. Mi a férjemmel 3 hónap után költöztünk össze, 8 éve vagyunk együtt. A környezetemben egy csomó pár 5-7 év után gyereket vállalt, majd mire a gyerek oviba ment, már el is váltak. Nem ezen múlik.
2018. nov. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%

Sztm ahogy írtad a saját dolgoddal foglalkozz!

Am a par honap utáni össze költözéssel sztm semmi gond! Lakva ismerszik meg az ember. Legalább ha nem működik akkor nem húzzák egymás idejét!

A gyerek vallással sztm azért 2 3 évet kéne várni.

Házasság meg akármilyen jó tönkre mehet meg 10 20 év elteltével is.

N27

2018. nov. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%

"és mindenki foglalkozzon a saját dolgával? Ez"

Így van, ez a lényeg.

A korai összeköltözésben nincs semmi, felnőtt emberként mire kellene várni? Legalább nem évek után derül ki, hogy lehetetlen együtt élni a másikkal. Házasság után is el lehet válni, a korai gyerekvállalás meg magánügy.

2018. nov. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Tökre egyetértek a 3-assal, és nem azért, mert mi hipphopp összeházasodtunk és gyereket vállaltunk. Vagy hát nem tudom, fiatalok voltunk/vagyunk, de szerintem a tempó normál volt. Én 21 (és fél) voltam, férjem 20, amikor összejöttünk, másfél év után összecuccoltunk, 4 éve voltunk együtt, mikor összeházasodtunk, esküvő után másfél évvel született az első gyerek, most 5 évre rá fog a második. 30 (és fél) vagyok, ő 29. Szóval nem hónapok alatt történtek a dolgok, de nem is 10 év alatt jutottunk el az esküvőig.

De tényleg igazat adok neki, mert én is azt látom, ha körbenézek, hogy hosszú éveket vannak el az emberek a langyos fosban, és amikor már nagyon unatkoznak, akkor bedobnak egy eljegyzést, esküvőt, gyereket. Nem azért, mert jó a kapcsolat, és vágynak a következő szintre, hanem azért, mert dögunalom, évek óta nem történt semmi, legyen már valami, amúgy is a szülők basztatnak, hogy mikor lesz így unoka. És igen, elfogynak a kártyák, amiket elő lehet húzni, ha megint laposodna a dolog, aztán tönkremegy végleg az egész, mert egymással amúgy ezer éve nem tudnak mit kezdeni, csak élnek egymás mellett megszokásból, a szintek lépkedése pedig csak pótcselekvés.

Amúgy nem, az se teljesen oké, amikor valaki egy kvázi idegennel pár hónap után családot alapít, és annak is gyakran csúfos pofáraesés a vége, de az se garancia semmire, ha valakik 10 év után teszik ugyanezt. Kis észt is kéne vinni a dologba.

2018. nov. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Oké, tehát mindenki foglalkozzon a saját dolgával!

DE! akkor nem lehet hogy nektek is azt kéne, és a "langyos fos" meg a hasonló jelzőt elhagyni! Mert ez ugyan az, amit ti csináltok, csak azokkal, akik több éve együtt vannak! Egyébként mindenki itt hozza a példákat, hogy fuh többet ismerek akik elváltak több év után, mint akik fél év alatt jöttek össze....


Aha...igen, ez olyan hogy mindenkinek van egy cigány ismerőse, aki "nem olyan"....

2018. nov. 27. 13:01
 10/11 anonim ***** válasza:
Most neked tulajdonképpen mi a gondod? Te vagy a másik véglet, akit még 10 után se vett el a pasija, vagy mit hisztizel be azon, hogy leírták páran, hogy a több évnyi kapcsolat se garancia semmire? Nem garancia, mert garancia nincs. Se fél év után, se 10 év után. Én se vagyok a kapkodás híve, ahogy írtam is, de sajnos legalább annyi példa van tizenéves kapcsolat esetén válásra a gyerekvállalás után, mint pár hónapos kapcsolat esetén. Éppen ezért nem tekintek egy párt se jobbnak azért, mert ők vártak éveket (holott mi is vártunk, bár 20-21 évesen még nem is lett volna mire szülni). Ahol meg az van, hogy a gyerek még oviig se jutott el, de már válnak a szülők a szép hosszú tizenéves kapcsolat ellenére, ott azért gyanús, hogy nem volt annyira oké az a kapcsolat előtte se.
2018. nov. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!