Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A barátom exfelesége, még...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom exfelesége, még mindig a családjának számít? Mikor száll le rólunk?

Figyelt kérdés
A barátommal, mostmár élettársammal 1 éve vagyunk együtt. Az exfeleség próbálja manipulálni őt a hátam mögött, eddig sikertelenül, és a kislányukat is (aki anyukával él), mindig akkor passzolná le, amikor mi programot tervezünk kettesben. Egyébként is gyakran van itt a gyerek (egy héten 4 napot kb), de már levegőt sem tudok venni.A hónapban 2 hetet lesz itt megszakítás nélkül, ami azt jelenti, hogy sehová... Pitiáner dolgok miatt is azonnal ír, és hívogatja a volt férjét. Pénzt kér, pedig így is zsíros gyerektartást kap, havi 100ezer ft-ot. Plusz a gyerek itt is mindent megkap, el van halmozva. Van új kapcsolata, és posztol us facebookra folyamatosan, hogy ők hű de boldogok, de akkor miért nem tudja korlátozni a kapcsolatot az én párommal? Már kérdőre vontam sokszor őt, ilyenkor azt feleli, hogy hát mégis ő a gyermekem édesanyja... Nagyon kiakaszt. Egy pillanat alatt ugrik akár egy telefonra. Ráadásul 5 percre laknak innen. Sokat veszekszünk már emiatt, és úgy érzem, hamarosan a kapcsolatunk látja kárát.

2018. okt. 3. 14:36
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező, nem azért, de mégis mire számítottál?

Hogy majd le se szarja az exnejét, aki a gyerekének az édesanyja?


Nem baj, ha nem szeretnéd ezt a nyűgöt a nyakadba, de akkor a faxért kell összejönni egy gyerekes pasival?Úgy őszintén!


Egy normális embernek akkor is fontos a gyereke, ha elváltak. Sajnos sokan vannak olyanok is, akik egy phasz vagy 3,14na miatt még a gyerekeinek a fejére is szarnak nagy ívből, de az ilyeneket donornak hívom, nem szülőknek.


Én pl. pont ezért szoktam mondani, hogy 30 éves korom alatt nem fogok összejönni gyerekes pasassal, mert nekem nem hiányzik az exnej manipulálása és társai.

2018. okt. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
30%

Mi van a bírósági végzésben? Hol lakik a gyerek? Szerintem az ott leírtakhoz kellene mindenkinek tartania magát, és nem lenne semmi gond.

Azt meg el kell fogadni, hogy ők már nem egy család, mindenki éli a maga életét, a gyerekre hivatkozva meg nem kellene megszívatni folyton a másikat. A pasidéknál pont mindenki azt szarja le, hogy mi van a gyerekkel: ha a gyereket az anyjánál helyezték el, az nem véletlen. A bíró sem hülye, ha az lenne jó a gyereknek, akkor másként rendelkezett volna, de olyan marhaságot egy bíró sem mondana, hogy hol itt van a gyerek, hol ott, tök random, és tök rendszertelenül.

Rendezzétek a láthatásokat!

2018. okt. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
0%
Jó hangosan mondjátok meg neki,hogy keressen benneteket ritkábban. Meg pl nemtom, az kéne, hogy tudja úgy, hogy kb csak a gyerek beszéljen vele, az apuka meg csak annyit, amennyi a gyerektartás odaadásának ideje. Szal hogy amikor odatelefonál, akkor mindig kérje a gyereket a telefonhoz; az apukával meg csak annyit beszéljen, amennyit feltétlenül szükséges, amennyit muszáj, tehát gyerektartáson kívül konkrétan ne zargassa. Meg pl amikor a gyerekkel találkozni akar, akkor pl emberelje meg magát, és legyen kedves. Mármint az ex. Hogy próbáljon nektek számotokra láthatatlannak tűnni, de a gyerekkel foglalkozhat; csak ne feltűnően, ne hangoskodva. Vagy pl addig kizárni amíg ezt nem érti meg , nem lenne jó, mert addig a gyerek se találkozna az anyjával, szal az mégse lenne jó.
2018. okt. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
29%

Hány éves a gyerek? Ha nem csecsemő, simán ki lehet zárni az életetekből az exet. A gyereknek legyen telefonja, amin mindkét szülő bármikor eléri. Beszélniük a szülőknek nem is kell így egymással. Ha nincs közös felügyelet, márpedig 100ezres gyerektartásnál nincs, akkor úgyis anyuka dönt mindenben.

Láthatás elején/végén meg a gyereket felhívja az a fél, aki megy érte, hogy mikor megy, és kész.

Túl van nálatok bonyolítva ez az egész.

2018. okt. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Én is 27 éves vagyok, de eszembe se jutna összeállni egy 40 éves, gyerekes pasassal. Mivel 1 év alatt a nő nem szállt le rólatok, az ürge folyamatosan tömi őt pénzzel, és a gyerek folyton ott lóg a nyakadon, ez soha a büdös életben nem is fog megváltozni. Keress egy korban hozzád illő férfit, akivel nem jár ennyi probléma, és nem egy idegen nőnek a papucsa. A szerelem úgyis elmúlik, és majd egyszercsak ott találod magad 35 éves elvált nőként (esetleg anyukaként), és majd rájössz, hány évet dobtál ki az ablakon egy ilyen kapcsolatra, ahol te mindig a legutolsó voltál a fontossági sorrendben.
2018. okt. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 Yoda m. ***** válasza:
58%

Kedves Kérdező!


Sok jó, vagy inkább bölcs véleményt olvastam ezidáig, de...igazából semmi újat nem tudnék mondani. Csak kb. azt, amit az előttem szóló (25-ös) válaszoló hölgy is már megírt. Úgy hogy azt látom, eléggé patt helyzetben vagy. De, azért néhány gondolatot had mondjak el:

1. A kialakult helyzeten, vagyis a Terád vonatkozó élethelyzeteden sajna nem igazán tudhatsz változtatni.

Valóban csak az élettársad tudhatna, ha akarna. De úgy tűnik, őt meg köti a "becsületes apa" viselkedésmintája, hiszen 100e pénz tényleg nem semmi, mindamellett, hogy talán többet van(?) gyermekével, mint az anyja. (Ez azért így eléggé fura)

2. Amin tudhatsz változtatni, az saját sorsod, saját élethelyzeted, amibe belecsöppentél akarva-akaratlanul... Nem tudni hogyan és miért... Ezt tényleg nem tudhatjuk, de talán még magad sem tudod igazán. Talán - elképzelhető - másra számítottál. De, hát látod... sokszor más az, amire az ember számít és más az, ami megvalósul. És akkor jön a csalódás. De, ha csalódnál is, ne feledd, az csak azért van, mert rosszul mérted fel a lehetőségeidet, a párod lehetőségeit, illetve kettőtök lehetőségeit. Például nem számoltál egy agilis, elszánt anyával, aki a háttérből diktál még ma is a párodnak, aki történetesen a gyermekük apja. Mert neki ez így kényelmes, ráadásul semmibe nem kerül... Ennyi.


Az ERŐ legyen veled! Mikor a jövőre nézve tervezgetni kezdesz...

2018. okt. 6. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 26. válaszoló korrekt véleményét!
2018. okt. 6. 09:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!