Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Te hozzáadnád a lányodat egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Te hozzáadnád a lányodat egy zsidóhoz, vagy hagynád hogy a fiad zsidó lányt vegyen el?

Figyelt kérdés

2018. szept. 15. 21:55
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
60%
Miert ne? Sok Zsidó épp higy csak tudja , hogy mi a származása, aki meg ezt a hitet gyakorolja is, úgy is választ párt magának, ( Vagy a családja helyette) A zsidó vallás nem nyomja el a nőket, nem nyomoritja meg agyban, lélekben a férfiakat sem, egészséges családnodell működik. Amennyire én tudom.
2018. szept. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
31%
Nem! És nem azért, mert gyűlölöm a zsidókat, vagy bárkit. Egyszerűen az eltérő kulturák keveredése nem vezet jóra. A nagy szerelem elmúlik idővel, s maradnak az otthonról hozott régi ellentétek, aminek válás lesz a vége. A zsidók egyébként túlzottan anyagias gondolkodásúak, gőgösen önteltek, önzőek, bosszúállók általában. Sajnos ma egy magyar ember előbb fel tud sorolni tíz olyan zsidót, aki negatív szereplője volt történelmünknek, mint pozitívat.
2018. szept. 20. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim válasza:
68%

Lol, előkerült a sok "én nem vagyok rasszista, de..."


Én zsidó vagyok, barátnőm görög ortodox. Hiszitek, vagy sem, nem szoktam "egész nap vartyogni" és baromi rosszul bánok a pénzzel. Amúgy tanárnak készülök, valószínűleg egy tök átlagos gimnáziumban fogok dolgozni.

Az egyéb negatív sztereotípiákra inkább nem is reagálnék.

2018. szept. 22. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

0. nézzük is, hogy ki/mi a "zsidó"


1. aki származásra zsidó.

Szerintem eléggé irreleváns, hogy épp zsidó vagy piréz a származása, inkább az a lényeges, hogy milyen géneket hoz, meg kell nézni a családi fotókat és az egészségük történetét. -> ha a gyerekekbe ezek a gének bekerülnek, együtt tudok-e vele élni, illetve ha azok az esetleg öröklődő betegségek előjönnek, lesz-e probléma (mentális betegségek a családban)


2 aki vallásra zsidó

Szerintem az a lényeges, hogy milyen a morálja és a hozzáállása a valláshoz. A keresztény Bibliában is olyan kacifántos dolgok vannak, hogy egy vallásos őrült akármilyen kacifántos bűncselekményt is meg tudna indokolni vele, azaz bármelyik vallást rosszra is lehet használni. Aztán vannak olyan vallások ahol elvileg a légynek sem lehet ártani, a rohingyákat mégis sikerül népirtani, szóval egyik vallás sem garancia arra, hogy jó vagy rossz az ember, a lényeges az, hogy a belső morál iránytűje a helyén van-e. Sőt talén a legjobb ha szive mélyén ateista és csak afféle családi tradícióként vagy akként sem tartja a vallást. Akkor egy felnőtt racionális emberről van szó.


3. ahogy sokan leírták, hogy belterjesek, és másokat lenézőek. Sajnos a velük szemben évszázadokon át elkövetett bűnök és hátrányos megkülönböztetés megtette a hatását. Olyan ez mint amikor az állatkertbena látogató gyerekek bottal piszkálják a kis ketrecbe zárt állatot, aztán vajon ő mire tanítja a gyerekeit. Hát igen ez is benne van a pakliban. Abban a közösségben vannak sokan akik dédelgetik a sérelmeiket, vannak akik csak úgy tudnak túllépni ezen, hogy valami felsőbbrendűségi komplexust növesztettek. Ezek mind annak a patologikus következményei ahogy évszázadokon át kezelve voltak a többségi társadalom által. De ennek ellenére sokuknál előfordul, és a családban bőven lehetnek ilyenek, még ha az adott személy nem is olyan. Hiába mondom azt, hogy annak amit évszázadokon át el kellett szenvedjenek nem volt jó oka, a lelkükre és a magatartásukra rányomta a bélyegét. Kevesen vannak szerintem akiknek a lelkére nem nyomta ez rá a bélyegét, de biztosan vannak olyanok is. Pont a történtek miatt elég zárkózott közösség és igyekeznek is zártak maradni, néha nem is tudod a legközelebbi ismerősöd származását évekig.

2018. szept. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

24 folyt:

akár származásra akár vallásra ha nem jött volna le a fentiből, szerintem bármelyik másik vallás/származás is ugyanúgy lehet problémás a fent leírt szempontokból, nem csak a zsidók.


Amúgy meg nagyapámnak van egy fiatalkori zsidó barátja, akivel máig tartják a kapcsolatot, és nagyon jó véleménnyel vannak egymásról de furcsamód mégis nagyapám úgy gondolja, hogy a zsidók megérdemelték amit kaptak. És a mai napig nem fogja fel, hogy a barátja is zsidó, őt is ugyanúgy érintette volna mindez, nem lehet kollektíve rásütni bárkire, hogy piréz ezért nem. Meg kell nézni az egyént és a környezetét.

2018. szept. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

24 bef:

Amúgy a hozzászólásokat végigolvasvaez az egész egy olyan apák bűnei jellegű örök, mindkét fél által továbbörökített sérelemhalom, amiből csak úgy lehetne valahogy kitörni, ahogy a németeknek-franciáknak sikerült. A két külügyminiszter leült és eldöntötte, hogy mostantól barátok vagyunk és a következő generációkat így neveljük fel. Mindehhez ráadásul elég ideig hatalomban maradtak, illetve tovább tudták adni utódjuknak a programot, hogy ne szakadjon meg a folytonosság törjön elő a régi gyűlölet. A német-francia ellentét is egy rengeteggenerációs öröknek tűnő ellentét volt, sikerült felszámolni. Itthon is a vezetésnek le kellene ülnie egymással és leállni azzal, hogy eltussolják, hogy mit is tettek a zsidókkal magyar oldalról, zsidók oldaláról pedig az állandó ujjmutogatást kéne leállítani. Ha ezt így elindítanánk, akkor ahogy a német-francia viszony is 70 év alatt normalizálódna a társadalomban.

2018. szept. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

22-es zsido csaladbol jottem es igazolom,hogy mind igaz,amit irtal. Sokat szenvedtem a csaladban,amig egyutt eltem a szuleimmel. Az anyagiak miatt halas vagyok nekik. De a gyerekkorom egy borzalmas emlek.


Az en egyetlen kikotesem parvalasztaskor,h ne zsido vagy ne zsido szarmazasu legyen a baratom.

2020. jún. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!