Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha nem vesz el, akkor nem szeret?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nem vesz el, akkor nem szeret?

Figyelt kérdés

Főleg férfiak véleménye érdekelne, talán jobban megértitek a helyzetet és választ is tudtok adni nekem.

Több éve együtt vagyunk a párommal, szinte az elejétől kezdve együtt élünk, gyerekeink vannak és összességében jó a kapcsolatunk.de nem akar feleségül venni. illetve ő azt mondja, hogy szeretne esküvőt, de mindig csak halogatja. szerintem ez azt jelenti, hogy nem lesz belőle semmi. nem erőltetem én sem,viszont bizonyos okokból (nem akarom részletezni őket) előnyösebb lenne ha hivatalossá tennénk a kapcsolatunkat.

a kérdésem: miért nem akar elvenni? mi más magyarázata lehetne ennek, mint az hogy valójában nem szeret igazán és nem tervez velem maradni élete végéig?

még egyszer hangsúlyozom, csakhogy senki ne értsen félre: nem arról van szó, hogy a házasság neki csak egy papír, mivel ő is tisztában van vele milyen előnyünk származna belőle. nem kérdezhetem meg tőle, az egyetlen válasz amit kapok: persze hogy el akarlak venni, jövőre összeházasodhatunk.


2018. aug. 29. 14:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%

"kedvesem, miért halogatjuk folyton ezt az esküvőt?"

ez sokmindent megoldana :)

2018. aug. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%
A párkapcsolat és a házasság alapja a kommunikáció! Gyakorold.
2018. aug. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha már közös gyerekeitek is vannak, akkor tényleg furcsa ez a hozzáállás. A legtöbb férfi azért halogatja a házasságot, mert amíg nincs közös gyerek nincs jelentősége, csak formalitásnak tartják.

40F

2018. aug. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%

Évek óta vele vagy, közös gyerekeitek vannak, és nem vagy képes leülni vele ezt megbeszélni? Szerintem ebben a szituációban már ne a gyűrűt várd, mint a Messiást, hanem KÖZÖSEN kellene eldönteni, lesz-e esküvő, és ha igen, akkor mikor.

Egyébként ne haragudj, de ezt a kérdést amit itt feltettél, már sokkal előbb kellett volna tisztáznod vele. Ha házasságban szerettél volna élni, nem kellett volna csak úgy élettársi kapcsolatban gyerekeket vállalni. Úgyhogy neked ez a hajó már elment. Vagy beletörődsz, hogy sose leszel feleség, vagy elhagyod és egyedülálló anya leszel több gyerekkel, akik után nem sűrűn kapkodnak. Magadnak kerested.

2018. aug. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
65%

Nem akar elvenni. Ennyi a lényeg.

Szokásos blabla: drága a válás, kisemmized, közös a vagyon, és hasonlók. Ő már tudja, hogy úgy is válás lenne a vége.

2018. aug. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

nem várom a gyűrűt, el vagyok jegyezve régóta.

igyekeztem érthetően fogalmazni, úgy látszik nem sikerült. nem tudok beszélni vele erről, mivel kitér az egyenes válasz elől. kikényszeríteni belőle valamilyen döntést, lépést nem akarok. mindkettőnknek akarnia kell(ene) ezt a házasságot, nem akarom hogy úgy érezze belekényszerítem.

ez nem jelenti (szerintem) azt hogy nem tudunk kommunikálni. nem jut eszembe semmi más amit ne tudtunk volna eddig megbeszélni.

emiatt pedig elhagyni nem fogom. csak a valós okok érdekelnek, mi lehet a háttérben, amit ő nem akar velem megosztani.

2018. aug. 29. 14:30
 7/18 anonim ***** válasza:
46%
Hiába szavazol le, bár tudom, fáj az igazság, de egy negatív értékelés nem segít rajtad. Azért nem vesz el, mert NEM AKAR. A többi csak körítés. Elméletek gyártása helyett őt kellene megkérdezni a miértekről, vagy ennyi év után bejelenteni, hogy akkor most Bélám leülünk és közösen kitűzünk egy dátumot.
2018. aug. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
76%

Lehet hogy csak anyagias, és azt mondja abból a pénzből inkább utazhattok, vagy vesztek valamit... vagy úgy van vele, hogy most is jól megvagytok, akkor meg minek...

Ha nem szeretne, akkor ez kiderülne szerintem.

2018. aug. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem akar élethosszig tartó felelőséget vállalni értetek, és meghagyja magának a kiskaput, hogy nyugodtan tudjon lépni ha neki úgy tetszik.

2 kicsi gyerek esetében ez elég necces. Legalábbis a te és a gyermekeid helyzete, ha csak nem a te otthonodban éltek.

2018. aug. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

letámadni felesleges volt, nem fáj az igazság és nem pontozok le senkit.

2018. aug. 29. 14:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!