Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Létezik friss, aktuális...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezik friss, aktuális statisztika a férjezett nők névviselési szokásairól?

Figyelt kérdés
A harmincas éveimben járok, és budapesti vagyok. A közvetlen környezetem alapján nekem meggyőződésem volt sokáig, hogy a kötőjeles alak (férj vezetékneve + feleség vezetékneve, hozzátéve a feleség keresztnevét) például az egyik legelterjedtebb változat manapság. Hasonlóan az is, hogy az, amikor a feleség teljesen elhagyja a nevét (férj vezetékneve és férj keresztneve + -né toldat) mára gyakorlatilag kiveszett teljesen. A munkámból adódóan viszont egy ideje járok vidékre, és azon belül szegényebb, elmaradottabb területekre, közösségekbe is. Na, ott éppen az ellenkezőjét tapasztalom. A kötőjeles változat gyakorlatilag teljesen ismeretlen, viszont mondjuk az X. Y.-né alakot a mai napig használják nem hogy a harmincasok, de sokszor a huszonévesek is, ha már házasok. Szóval érdekelne, hogy létezik-e ezzel kapcsolatosan országos szintű felmérés, statisztika. Igazából azt hittem, simán találok majd valami hivatalos statisztikát, de így a netes keresőbe beütve néhány bulvárcikket, esetleg egyetemi hallgatók által készített ad hoc felmérést leszámítva semmi komolyabbat nem találtam...
2018. aug. 27. 18:39
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Biztos van ilyen statisztika. Szerintem a "né" dallamosít. Én szebb hangzásúnak érzem legtöbbször mint a divatos kötőjeles változatot. Az Zné XY változatot nem tartom öregesnek. Konkrétan szerintem PL: Kissné Szabó Éva jobban hangzik, sokkal lágyabb, dallamosabb mint Kiss-Szabó Éva.
2018. aug. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!