Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasságkötéskor felettétek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasságkötéskor felettétek a férjetek nevét?

Figyelt kérdés
Érdekel mások hogyan viszonyulnak ehhez, hisz van előnye és hátránya is. :)
2018. aug. 24. 10:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem nincs előnye, se hátránya, nincs illik vagy nem illik szokás. Aki akarja, úgy variálja vagy nem variálja, ahogy akarja. De hogy valaki ettől lesz hű de önálló nő és magabiztos, az vajon úgy valójában, önmagától mennyire lehet :D
2018. aug. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
95%
Nem vettem fel. Úgy szeretem a nevem ahogy van.
2018. aug. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
70%
Felvettem kötőjellel, ő is az enyémet.
2018. aug. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
75%

Amúgy igen, én nem akarom felvenni a párom nevét, de ha megtenném, akkor úgy, ha ő is felveszi az enyémet (tehát mindketten kötőjellel viseljük mindkét nevet)

Vagy csak az legyen egyértelmű, hogy a nő a férfié, fordítva már nem fontos? :D ebben a formában nagyon bugyuta dolognak tartom...

2018. aug. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
79%
Csak akkor venném fel(kötőjelesen), ha ő is felvenné az enyémet.
2018. aug. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Nem vettem fel, de most már sajnálom. Főleg mióta külföldre költöztünk. Az ő vezetékneve szép, és könnyen kiejthető, az enyém bonyolult és nehéz kiejteni, leírni.
2018. aug. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
60%

Nem vettem fel. Annyi hátránya van, hogy okozott már apró félreértéseket: pl. hívtak már X-nének, meg volt már, hogy azt hitték, a vezetéknevem a férjemé. Ezen kívül tényleg az emberek többsége nem is sejti, hogy férjnél vagyok, de ez nem zavar, nincs igazából senkinek semmi köze a családi állapotomhoz.

A névfelvételt elavult, értelmetlen szokásnak tartom. Buta 13 éves kislányként voltam csak elragadtatva a gondolattól, hogy egyszer majd -né leszek, szerencsére azóta megjött az eszem.

2018. aug. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Felvettem kötőjellel. Nekem egyértelmű volt, hogy valamilyen formában felveszem. (Né végződést alapból kizártam, mert borzalmas hangzása van számomra.). A férjem örül neki, hogy viselem a nevét, én is. Szeretem használni, szeretem, hogy félig ugyanaz a nevünk, ez is mutatja, hogy egy család vagyunk mi ketten:) Hátrányát én eddig nem tapasztaltam.
2018. aug. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én felvettem. Külföldön élek, a férjem neve itt sokkal egyszerűbb és itt eleve az a szokás, hogy felveszik a nők. Nekem már ez volt a normális, mire házasságra került a sor. Amúgy el nem várta. Megtarthattam volna persze kötőjellel a régi nevem is, de őszintén, nem láttam értelmét, hogy minek kreáljak magamnak egy senki által meg nem jegyezhető hosszúságú nevet. Na meg ha gyerekünk lesz, szerettem volna, ha ugyanaz a vezetéknevünk, az itteni papírokon nincs az anyja neve ugyanis feltüntetve.
2018. aug. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!