Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nem szükséges házasságkötéskor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem szükséges házasságkötéskor történő névváltoztatásnál az adókártya csere miatt ügyet intéznem?

Figyelt kérdés

Egész eddig úgy tudtam, kell, de a nav oldalán ez áll:


Lakcím- és névváltozás:


Amennyiben a járási hivatal okmányirodájánál bejelentette állandó lakcímének, illetve nevének a változását, az adóhatóság nyilvántartásában is az új lakcíme, illetve neve fog szerepelni. Ennek külön az adóhatósághoz történő bejelentésére nincs szükség, tekintettel arra, hogy az okmányiroda továbbítja ezt az információt az adóhatóság felé


[link]


Tehát jól értem, hogy nem kell semmit sem lépnem ez ügyben, majd ha a személyi- és lakcímkártya cserét elindítom, a többit ők intézik? Másnál is így volt, aki mostanság házasodott?


2014. aug. 19. 19:36
 1/3 anonim ***** válasza:
40%
Én egyszer már elváltam, majd újra férjhez mentem. Az adókártyam a mai napig első férjezett nevemre szól. Nem jelentettem a NAV fele soha semmit. Ezt az adókártyát gond nélkül elfogadták munkahely váltáskor, ileltve az adóvevallásomra a jelenleg használt nevemet írom és kész.
2014. aug. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ditta323 ***** válasza:
40%
Tavaly mentem férjhez és minden okmányom lecseréltem kivéve az adó kártyám. NAV-tól a levelek a férjezett nevemre jönnek. /munkáltatóimnak köszönhetően ellevelezgetek velük/
2014. aug. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

De kell intézned.

Ez a vonatkozó rész:

" Adókártya pótlása, cseréje

Névváltozást (pl.: a házasságkötés miatti névváltozás) az adóhatósághoz külön nem szükséges bejelenteni (a járási hivatal okmányirodája adatot szolgáltat az adóhatóság felé), azonban, ha a névváltozás érinti az adókártyáján feltüntetett nevét, új adókártyát kell igényelnie a ’T34-es nyomtatványon."

[link]


Az, hogy a név és lakcímváltozást nem kell külön bejelenteni, arra vonatkozik, hogy a NAV minden adóazonosító jellel rendelkező személyről nyilvántart egy törzsadatot az adóazonosító jele alatt. Ebben szerepel az illető neve, születési neve, szül.helye és ideje, anyja neve, lakóhelye és ha ettől eltérő, akkor a levelezési címe. Ezekből az adatokból nem változik a születési hely, idő, anyja neve.

Változhat a születési neve, jelenlegi neve, lakcíme, levelezési címe.

Ha ezek közül bármelyik változik, akkor a NAV átvezeti a változást a törzsadatokban. A név és cím változást az okmányiroda által küldött adatok alapján, a levelezési címet az adózó bejelentése alapján (van erre nyomtatvány)


Az, hogy az első válaszoló munkahelyén elfogadták a régi nevére szóló adókártyát, a munkáltató "nagyvonalú" (magyarán szabálytalan)ügyintézése miatt van. Nyilván valóan a válaszoló jelenlegi nevével jelentette a NAVnak az adatokat


A második válaszolónak pedig pont az okmányirodai jelentés miatt érkeznek a férjezett nevére a NAVos levelei.


Mellesleg ingyenes lecserélni.

2014. aug. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!