Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Sok férfi miért írtózik a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sok férfi miért írtózik a házasságtól?

Figyelt kérdés

NEM az esküvőtől, a házasságtól. A legtöbb nőnek fontos, ezért vagy azért, én pl. ha valaha férjez mennék, akkor az azért lenne, mert egyrészt szeretném kimutatni a külvilágnak, hogy én a másikkal szeretném leélni az életemet, mellette megállapodom, másrészt mert ez valamennyire biztosíték, hogy nem a semmibe szülök gyereket (egy házasságból azért jóval macerásabb lelépni, mint egy együttélésből - kisebb a kockázat, hogy hirtelen gyerekkel egyedül maradok).


A férfiaknak ilyenek nem számítanak? Vagy nekik az a "biztosíték" a szabadságra, hogy egy sima együttélésből bármikor könnyedén ki tudnak lépni?


2018. aug. 15. 23:38
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
90%

#17 miért lógna egy nő a levegőben csak azért mert nem akar házasságot ?ki köze van a kettőnek egymáshoz ?

Nem érzem magam úgy hogy csak tengek lengek mert nem akarok esküvőt

2018. aug. 16. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
71%

Tegyük fel, hogy házasok vagyunk kérdező és van gyerekünk. Fogom magam, kimegyek az ajtón, aztán annyi. Gyerektartás? Leléphetek más országba, egy buznyákot nem kapsz. Rossz esetben nyertél egy házat hitellel vagy anélkül, de minden egyedül rád marad. Nem fog a porkoláb utánam jönni és haza vinni. Nem tűnik nekem ez olyan nagy biztosítéknak.

A házasság akkor lenne biztosíték bármire, ha nem lehetne válni.

Ettől függetlenül házasságpárti vagyok, de nem látom akkora biztosítéknak, mint te, inkább gesztus értékűnek.

32/f

2018. aug. 16. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
19%
Mert ha elválnak, a nő elviszi a vagyonuk felét.
2018. aug. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
39%
A normalia ferfiak szeretnenek hazasodni, mert ugyanugy szeretnenek csaladot. Azzal a hulye papirral valtok hivatalosan is egy csaladda.Lehetsz 8-10 evig is barat/baratno statuszban, de nem leszel a csaladja es a ket ember csaladja nem fog osszetartozni. Egy ferfi akkor hajlando sajatmagatol a hazassagra ha tudja, hogy azzal a novel akarja leelni az eletet. Lehet, hogy korabban eltengodott egy kapcsolatban evekig es nem kerte meg a no kezet, mert nem akarta magat lekotni vele es hivatalossa tenni. Ez igy mukodik. Aki tenyleg komolyan tervez a masikkal annak ez a hulye papir igenis sokat jelent.
2018. aug. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
0%
Mert nem tudok táncolni. A lagziban pedig kell. Sokat
2018. aug. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
52%

#24 nem mindekinek a házasság és a papír a fontos

Attól meg lehet komoly elkotelezodes hogy nem akarok férjhez menni

Gondolhatom komolyan a párommal hogy nem akarok esküvőt mert hulyesegnek tartom feleslegesnek

Egy papírtól nem lesz jobb semmi

Párom Nevet úgy sem akarnám felvenni ,mert nem kell a sajatom

N24

2018. aug. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
67%

Hát nem tudom...

Nálunk a rokonságban van olyan, hogy nem házasok. Hároméves ikreik vannak, és közös hitel a házon. Megnézném, hogy lép(ne) ki onnan a pasi, ha van házassági anyakönyvi kivonat, ha nincs, tökmindegy.

2018. aug. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
88%

"Gyerektartás? Leléphetek más országba, egy buznyákot nem kapsz."


Azért nekem van olyan ismerősöm, aki 18 évig fizetett Németországba gyerektartást (egyéjszakás balatoni kaland után). Nemzetközi egyezmény van erre, úgy letiltották a fizujából 18 évig, mint a pinty. (Nyilván előtte apasági és minden megvolt persze.)

2018. aug. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

"Mert nem tudok táncolni. A lagziban pedig kell. Sokat"


Ez ugye irónia volt csak?

Mi az, hogy KELL? Egy lagziban semmit sem KELL.

Nekünk két hete volt, tizenhatan voltunk, nagyon szűk család és két legjobb barátunk, utána egy ünnepi ebéd egy elegáns helyen. Meghitt, családias, semmi bulizás, mert nem vagyunk bulizósak, pláne nem táncosok.

2018. aug. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
83%

Több oka is lehet.

-Vagy kisfiúk még, nem értek meg rá

-az épp aktuális barátnő mellett nem akarnak elköteleződni

-féltik a pénzüket (bár házasság előtt szerzett vagyon sose lesz közös, a többire meg ott a házassági szerződés), tehát ez leginkább kifogás

-ha kapcsolatban marad, az egy kiskapu, biztosíték, hogy amikor menni akar a következő nőhöz, semmi ne hátráltassa, még válni se kelljen, meg bíróságra menni, minnél hamarabb meg akar szabadulni attól akivel x évig együtt élt egy párként

-vannak elvétve olyanok is akik nem akarnak másik nőhöz menni, nem akarnak tovább állni pár év múlva, komolyan gondolják a kapcsolatot, de egyszerűen csak nem vágynak törvényes házasságra, jó nekik a barát-barátnő kapcsolat. Ezzel sincs baj, ha valaki így boldog.

A lényeg, hogy a 2 fél véleménye egyezzen ebben a kérdésben, mert ha nincs egyetértés, akkor ott valaki csak sérül, feladja a saját vágyait a másik kedvéért, vagy ha a kapcsolatban nem volt jó a kommunikáció, nem beszélik meg őszintén, akkor a nő éveket vesztegetett el amiért olyan emberre várt aki sose fogja elvenni, és kezdheti az elejéről, új párt találni, felépíteni a kapcsolatot stb. Ezt meg kell tudni beszélni egy valamire való kapcsolatban őszintén. Az a gond, hogy sok pasi elsunnyogja a dolgot, ígérget, hiteget évekig, miközben eszük ágában sincs házasodni, és ezt pl nem tartom tisztességesnek a nővel szemben. Bár a nőknek sem kellene vaknak lenni, és észre kellene venniük, ha csak hitegetve vannak, és lépni.

Egyébként nagyon rosszul látod. Se a házasság, se a gyerek nem biztosíték semmire. Ezekkel nem tudod megfogni a pasit, ha ez a szándékod, ha házasok vagytok attől még ugyanúgy leléphet szó nélkül is, max a bíróságon kell megjelennie válás ügyben. Ha gyerek van, akkor is leléphet ugyanúgy. Ismerősöm is külföldön van évek óta, a lányát konkrétan sose látta még, mert még csak úton volt mikor a pasi lelépett. A nő egyedül neveli őket, gyerektartást nem kap.

Én a magam részéről kislány korom óta házasságban szerettem volna élni HA megtalálom azt az egy embert akivel le akarom élni az életem, az igazi társamat. Van akinek barátnőm-pasim típusú kapcsolatra van igénye, nekem házastársi kapcsolatra, hogy a törvény előtt is hozzátartozói legyünk egymásnak. Elvi kérdés. Ennyi. És NEM vállaltam volna be, hogy lemondok erről, és nem mentem volna hozzá akármilyen jöttmenthez, csak hogy házas legyek.

Az a férfi aki nem házasságban képzeli el az életét, nekem nem társ. Bár nem volt semmi problémánk ilyen téren. A férjem is ugyanúgy házasként képzelte el az életét azzal a nővel akit szívből szeret, ahogyan én is.

Egyikünket se a külsőségek érdekelték, nem akartunk milliós puccparádét, mert ezt csak magamutogatásnak, pénzkidobásnak, felesleges felhajtásnak tartjuk mindketten. Pici esküvőnk volt karácsonyi hangulatban, a legszűkebb családdal, barátokkal, ebéddel, tortákkal és kész. Nem kellett rá sokat költeni, 95 ezer ft-ból kijött az egész. Ennyit nem sajnáltunk az esküvőnkre. Nagyon szép nap volt:)Én szerettem volna karikagyűrűt is viselni, felvenni a férjem vezetéknevét..ilyenek. Mindkettőnknek fontos volt, mai napig is az. Nem azért, hogy másoknak bizonygassunk bármit is ahogyan te írod, nekünk volt fontos, hogy a törvény előtt is elismert legyen a kapcsolatunk.

2018. aug. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!