Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Sok férfi miért írtózik a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sok férfi miért írtózik a házasságtól?

Figyelt kérdés

NEM az esküvőtől, a házasságtól. A legtöbb nőnek fontos, ezért vagy azért, én pl. ha valaha férjez mennék, akkor az azért lenne, mert egyrészt szeretném kimutatni a külvilágnak, hogy én a másikkal szeretném leélni az életemet, mellette megállapodom, másrészt mert ez valamennyire biztosíték, hogy nem a semmibe szülök gyereket (egy házasságból azért jóval macerásabb lelépni, mint egy együttélésből - kisebb a kockázat, hogy hirtelen gyerekkel egyedül maradok).


A férfiaknak ilyenek nem számítanak? Vagy nekik az a "biztosíték" a szabadságra, hogy egy sima együttélésből bármikor könnyedén ki tudnak lépni?


2018. aug. 15. 23:38
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
50%
"egy házasságból azért jóval macerásabb lelépni, mint egy együttélésből" Lol. Tehát egy szar házasság is megfelelne csak legyen házasság?
2018. aug. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
75%
#1 szeeintem a kérdező arra gondolt, hogy ameddig egy kapcsolatból csak simán kiszállsz, ha probléma van mert úgy könnyebb, egy házasságból viszont nehezebb, ezért többet is tesz többször is próbálja rendbehozni a problémákat a pár, mielőtt kimondják a válást.
2018. aug. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
26%

Mert nem magunkért csinálnánk, hanem, hogy megmutassuk a külvilágnak.

Mert a nők életbiztosításként és elérni való célként tekintenek rá, meg valami ketrecként, amibe jól berakták maguknak a pasit.

Ezen kívül ellustít, megszürkíti a kapcsolatot.

2018. aug. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Nem, de egy házasságban nagyobb a motiváció, hogy megoldják a felek a problémákat, mint egy kapcsolatban, amiből bármikor ki lehet lépni, akár mindenféle magyarázat nélkül.
2018. aug. 15. 23:43
 5/30 anonim ***** válasza:
40%
Miért számít, hogy a külvilág mit gondol? Ez tárgyiasítása egy érzéskavalkádnak, szellemi, érzelmi elköteleződésnek, közösségnek. Miben más az, ha úgy szülsz gyermeket, hogy papírral is egymáshoz tartoztok vagy úgy tennéd, hogy nincs erről papír? Az határozza meg a gyereknevelés irányát, attitűdöt a kapcsolathoz? Senki nem irtózik a házasságtól szerintem, mert aki nem akarja, az nem nősül meg. Ez ilyen egyszerű, ez még nem jelenti azt, hogy irtózik tőle, szimplán csak nem vágyik rá. Aki meg igen, az megteszi és komolyan veszi. Mindenkinek egyéni döntése ez.
2018. aug. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
55%
Mert sok hercehurcával jár, viszont a szerelmet nem erősíti meg, sőt, sok esetben mintha átkot hozna a kapcsolatra, mindent elront. Bárki körülnézhet a közvetlen környezetében, biztos lát rossz példákat dögivel, és nem feltétlenül a válásra gondolok, hanem a társas magányra, veszekedésekkel teli házasságokra vagy olyanra, amit a gyerek érkezése változtatott meg negatív irányba. Ez olyan, hogyha egy konkrét autótípusról sok rosszat olvasol/hallasz, akkor messziről elkerülöd...
2018. aug. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Szerintem azért ezzel a másik számára is kifejezed, hogy vele tervezed a jövőt. Nem véletlen, hogy egy csomó nő több éves kapcsolat után elgondolkozik rajta, hogy a férfi tényleg vele akar-e maradni, ha semmi hajlandósága sincs hivatalossá tenni a kapcsolatot.
2018. aug. 15. 23:50
 8/30 anonim ***** válasza:
70%

Nő vagyok de nem akarok házasságot számomra nem jelentene semmit

Nem akarom mutatni a külvilág fele hogy kivel vagyok stb mert semkire sem tartozik

Soha nem abrandoztam esküvőről nem szerepel a listamon a férj fogas

Gyereket sem szeretnék szülni így ezzel sincs gond

Megállapodni házasság nélkül is lehet. Házasság mellett is le tud lépni apuka és egyedül maradsz a gyerekkel , egyik ismerosom megtette

Van házassági szerződés is , azt kell íratni és nincs gond

Nő nem veszi el a hazat stb férfi pedig betartja azt hogy nem hagyja el egyik napról a másikra anyukat

N24

2018. aug. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
49%
Nekem ne már hogy egy papírtól, egy gyűrűtől, eskütől, felhajtástól és sok sok kidobott millától függjön a boldogságom. Akibe szerelmes vagyok, azt nem fogom jobban szeretni az esküvőtől. Nem értem mire kell az esküvő.
2018. aug. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
28%
79% Ok ebben van valami.
2018. aug. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!