Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért veszik fel egyre többen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért veszik fel egyre többen a párjuk teljes nevét?

Figyelt kérdés

pl: Kiss Béláné


Annyira sok fiatal 20-25 éves nőt látok ilyen névvel ... nekem nagyon fura, pedig én is 24 vagyok..


Kezd visszajönni a divatba?


2018. aug. 7. 21:19
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
szerintem ezzel nincs semmi probléma, ha elfelejtette, de akkor ha Péternének szólítják, ne ő legyen felháborodva, hanem szóljon, hogy amúgy szólítson csak Gizinek. :)
2018. aug. 8. 00:01
 12/20 anonim ***** válasza:
66%
Most sincs "saját" neved, ha úgy vesszük. A vezetékneved az apukádtól örökölted, a keresztneved is a szüleidtől kaptad. Elméletileg azért veszik fel a férj nevét a nők valamilyen formában, mert a házassággal új családot alapítanak. Nem valakinek a gyermeke, hanem valakinek a felesége, édesanyja leszel. Tehát tök mindegy, hogy variálsz. Mindenki úgy dönt, ahogy akar, nem változtat semmin. Nem leszel attól jobb vagy rosszabb semmiben, ha felveszed-nem veszed a férjed nevét.
2018. aug. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
73%
Miért lett lepontozva az utolsó? Igaza van, ha megházasodsz, akkor valakinek a felesége leszel. Sokan szeretik ezt kifejezni a névvel is, mi ezzel a probléma?
2018. aug. 8. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Mutass errol hivatalos statisztikat.
2018. aug. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Én is szívesen felveszem majd a férjem nevét, de inkább Kiss Béláné Kovács Ilona formában. Nekem ez a legszebb, ebben minden benne van. De Kiss Bélánéként is felvenném, nincs azzal se semmi gond. Az összes iratomon ugyanúgy szerepel a leánykori név is.

Egyébként nem tudom, hogy visszajön-e a divatba, én egy ilyennel se találkoztam még, aki mostanában ment férjhez.

2018. aug. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Én úgy vettem fel, hogy -NÉ.

Egész nevét ő sem akarta hogy felvegyem, nem akarta lehet, hogy elvegyem a nevét? :) Egyébként ugye nem is akartam úgy, mert az nem én lettem volna. Mintha nem is lennék akkor... A kötőjeles forma az sem tetszett. Javasoltam neki, vegye fel az én nevemet, de az sem tetszett neki. :D

Maradt a -né verzió.

2018. aug. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
12-es nem tudom miért pontoztak ennyire le, de én ezzel egyetértek, amit írtál :)
2018. aug. 8. 12:50
 18/20 anonim ***** válasza:

En 50 vagyok,es regimodi...

Ne- kent vettem fel.a nevem,sot ifj.is volt a ferjem,azaz anyosom is ezt a nevet hordja.De soha nem volt ebbol galiba,pedig meg egy utcaba is lakunk.

Ha bemutatkozom,Kovacsne,Nora vagyok,szia.( csak egy pelda)

Amugy en se szerettem a csaladnevem.Azert nem valasztottam a Kovacsne Nagy Nora valtozatot.

2018. aug. 10. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

#12 szóval a nő egy tárgy akit mindeki csak birtokol

Először a szülők

Majd a férfi a név változtatással sajátítja ki , lesz a nő a férfi tulajdona

Nem akarok egy férfi tulajdona lenni így nem valtoztatok nevet

N

2018. aug. 10. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
A birtoklás nem ott kezdődik, hogy felveszed valaki nevét. Amúgy a férfi is a családjától kapja, akkor őket is birtokolják. Attól, hogy nem leszel Kovács Istvánné, még nincs semmi garancia, hogy a férjed egyenrangúként fog rád tekinteni, a kettőnek semmi köze egymáshoz. Ez csak ízlés kérdése, kinek hogy tetszik, hogy hangzik legjobban, mennyire hosszú, hagyományos vagy modern ember. Vagy van valamilyen statisztika arról, hogy a Kis Pistáné formátumúakat többet verik a férjeik? 😀 Ez annyira apró dolog egy házasságban, mint kb a fehér ruha. Csak szokás és ízlés kérdése, jelentősége nincs, az életünket nem befolyásolja.
2018. aug. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!