Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Felvetted vagy felvennéd a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Felvetted vagy felvennéd a jövőben a párod nevét?

Figyelt kérdés

Ha igen, melyik verzió és miéért ?

Ha nem , miéért nem ?


Random nevekkel pl


Kovács József

Horváth Éva


Kovács Éva

Kovácsné Horváth Éva

Kovács-Horvath Eva


2018. aug. 7. 18:11
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
58%

Nekem a konkrét névtől függött leginkább. Felvettem, kötőjeles változatban viselem, és nagyon örülök neki.:) Ha nem tetszik a vezetékneve akkor nyilván nem vettem volna fel.

Én a -né-s változatokat azonnal kizártam, fel sem merült, mert borzasztó hangzása van számomra, régimódinak, öregesnek is tartom,de mint írtam, semmilyen szinten nem is tetszik. Szóval maradt a vezetéknév csere, a kötőjeles változat, és az, hogy marad a leánykori-de ezt is rögtön kizártam, mert valamilyen formában szerettem volna felvenni.

Kötőjeles azért lett, mert mindkettőnknek elég rövid, egyébként együtt egymáshoz jól passzoló vezetékneveink vannak hangzásban. Ha pl erre valaki nem figyel, eléggé mellé lehet nyúlni. Plusz az enyém nagyon gyakori is, az övé sokkal ritkább. Életem 24 éve alatt (ameddig őt meg nem ismertem) sose találkoztam még személyesen másik ilyen vezetéknevű emberrel.

Így aztán kötőjeles lettem, picit hosszabb, de 100%-ban vállalható, szép, különlegesebb, ritkább nevem van így, és ami a legfontosabb, hogy a nevünk is kifejezi az összetartozást. Nekünk ez fontos.

A férjemnek lényegében mindegy volt, hogy hogyan, de ő is nagyon szerette volna ha felveszem a nevét (nem, soha nem követelte, és soha nem is kért meg rá, csak nagyon szerette volna, én meg ugyan egyedül döntöttem, de megkérdeztem a véleményét). Azzal pl eléggé meg tudott volna bántani, ha elveszi tőlem a lehetőséget, egyenesen elutasítja, hogy felvegyem a nevét. Azt, hogy ő is felvegye, egyikünk sem akarta. Végülis nem én veszem feleségül őt, hanem ő engem. Nekünk ez már túl modern kategória.

2018. aug. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
36%

Miért alakult ki hogy a nőnek kell felvenni a férfi nevet?

Fordítva miért nem lehetséges?

Mivel jobb vagy szebb a férfi neve hogy csak az övét lehet felvenni ?

Számomra kicsit birtokló hatása

2018. aug. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
*van
2018. aug. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
ez jó kérdés :) ilyenre nem láttam még példát, hogy a férfi felvenné a nő nevét vagy hogy mindketten kötőjelesek lesznek
2018. aug. 7. 21:42
 25/32 anonim ***** válasza:
83%

" ilyenre nem láttam még példát, hogy a férfi felvenné a nő nevét"


Egyik politikusunk volt rá példa, bár ők már elváltak azóta:

Deutsch-Für Tamás

2018. aug. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
38%

Én biztos, hogy nem leszek "né", a kötőjeles talán még játszik, de attól is függ, hogy milyen lesz a másik fél vezetékneve.


Mondjuk én nem vagyok olyan hülye helyzetben a vezetéknevemmel, mint ahogy egy ismerősöm mesélt ismerősi körében egy párról, ahol az egyik fél Mezei a másik meg Juhász volt. :-)

2018. aug. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
21%

Mivel büszke vagyok a férjemre és nagyon szeretem így nálam egyértelmű volt, hogy felveszem valamilyen formában a nevét. A saját nevemet nem akartam teljesen elhagyni ezért nem lettem "Kovács Éva". A kötőjeles nekem nagyon divatos és a mi esetünkben nem is hangzott jól, így maradnam a né-s verziónál.


Nem érzem magam ez miatt öregnek vagy alárendeltnek. büszke vagyok az új nevemre.

2018. aug. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
55%

Ritka de van ferfi aki felvette söt ismerek olyat ahol mindketten kötöjelesek lettek.

De kerdem en???

Miert nincs ilyen?

Mert ha egy ferfi ideirja h ö bezony felvette az asszony nevet

jönnek a jujj de papucs vagy,nem vagy ferfi szövegek

szerintem ez a felfogas miatt van az h a nök veszik fel es nem a ferfiak

2018. aug. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
35%

"Miért alakult ki hogy a nőnek kell felvenni a férfi nevet?

Fordítva miért nem lehetséges?"


Lehetséges.

A fenti esetben a férj lehet:

Kovács József

Horváth József

Kovács-Horváth József

Horváth Kovács József


Csak akkor venném fel, ha a férjem is, de mivel mindkettőnknek hosszú neve van, maradok a jelenleginél.

2018. aug. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
25%

Ezek közül egyik sem, én Kovács Józsefné Horváth Éva formában szeretném majd felvenni. Nekem így tetszik.

Kötőjeles semmiképp se lennék, mert szörnyű macerás, és bénán is hangzik, akkor már inkább megtartanám a saját nevem vagy felvenném a férjem vezetéknevét -né nélkül.

2018. aug. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!