Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Aki már egyszer elvált, és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki már egyszer elvált, és nem hajlandó újra nősülni?

Figyelt kérdés
Párom pár hónapja vált el (nem miattam),és kikötötte még megismerkedésünkkor, hogy nem nősül már újra. Én 27 évesen,még szeretnék esküvőt. Szeretném átélni, igaz a válást már kevésbé. Nem sürgetem, de pár év múlva hátha meggondolja magát. Ezt mondtam is neki,és azt mondta,lehet, de nem ígér semmit. Ne is ringassam magam illúziókba ugye? Lehetséges, hogy sosem vesz el... Imádom őt, de hagyjam inkább ott,és keressek olyat magam mellé,akinél még van esélye,hogy vágyaim beteljesüljenek? 27/N, 40/F

2018. júl. 11. 20:44
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem is keress olyat, aki igazán téged akar. Mert aki az elején kijelenti, hogy nem nősül, az nem tervez veled komolyan. Egy papír nem változtat semmit, sőt, sokkal egyszerűbb minden házasságon belül. Ha majd lesz gyereketek. Egyáltalán akar gyereket a párod?

Az én férjem is másodszorra nősült, de csak kéttanús esküvőnk volt, teljesen ingyen. Fölösleges pénzkidobasnak tartottunk volna nagyobb ceremóniát.

És te is pont arra gondolsz, ahogy én voltam vele, ha elvesz, akkor egy életre tervez, és ez a fontos neked igazán szerintem.

2018. júl. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Aki egyszer már elvált, az tudja, hogy milyen macera egy válás. Nem véletlen, hogy nem akar már újra nősülni. Legalább őszinte volt hozzád, nem árult zsákbamacskát, megmondta az elején. Az már csak rajtad áll, hogy ezt el tudod-e fogadni vagy sem. De ne ringasd magad illúziókba, pláne ne várd majd el tőle X év múlva, hogy gondolja meg magát.


Én éppen most vagyok válófélben, és én is hasonlón gondolkodom, valószínűleg sosem nősülnék újra. Nem ezen a papíron, meg az esküvőn múlik a boldogság. Lehet az ember enélkül is boldog és hatalmas lagzi után is lehet boldogtalan.


Én inkább a 13 év korkülönbség miatt aggódnék. Ez már majdnem egy generációnyi különbség. Te már valószínűleg szeretnél gyereket a közeljövőben, ő lehet hogy már nem. De ezt nektek kell jobban érezni, látni. Ezek a dolgok sokkal fontosabbak, mint hogy van-e házasság vagy nincs.

2018. júl. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Szeretne babát tőlem mindenképp! Ezt lefixáltuk. Semmi kifogása.
2018. júl. 13. 13:43
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Okés, akkor majd teherbe ejt, te meg jössz vissza felháborodva, hogy "jön a baba, de nem vesz el, pedig megígérte".


Épp elég ilyen kérdés is van már az oldalon.

2018. júl. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Nem ígérte meg! Pont ez az,hogy kikötött valamit az elején.
2018. júl. 13. 16:33
 16/20 anonim ***** válasza:
Ha nem ő minden vágyad, és megkérdőjelezed, egy papír miatt, hogy vele szeretnél élni, akkor lehet, hogy tényleg nem ő neked az igazi.
2018. júl. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
*ha ténylegesen szereted; kit érdekel, hogy állítanak-e ki róla neked papírt (btw magadnak is ki tudod állítani, és lelkileg ugyanúgy annyit érne; de papír nélkül is tudni kéne elköteleződni; szerintem az úgy sokkal szebb, és nincs benne láncolás) És szóval, ha igazszerelem, nem kell róla papír, ha meg nem az mégsem, szintén nem kell, nem igényel róla papír(t); mert ha meg kiderül, hogy nem; milyen könnyen el tudják máris engedni egymást. Nem kell együtt, közösen, hivatalokba járkodni együtt kellemetlenül, hogy engedélyt adjanak rá, és hitelesítsék idegenek; hogy ti már nem vagytok együtt. Mert felnőtt emberek vagytok, és egyedül is el tudjátok dönteni, és nem kell reá felsőbb hatalom, hogy kimondja. Hogy konstatálni, lepapírozni ezalkalommal, hogy nem vagytok együtt; hanem elég lenne hozzá csak a ti döntésetek. Ha van ott elég, elegendő, megfelelő érzelmi töltet; akkor viszont pedig mindenki örülhet, mert valóban megtaláltad életed párját. Ha meg nem mégse, akkor kinek van kedve még évekig egy hivatalba rohangálni, hogy a hivatal is azt mondja, elengedhetitek a múltat, lezárhatjátok ezt a kapcsolatot; s ők is lezártnak tekintik. Ha pedig pont a ceremónia miatt szeretnéd, lehet, hogy ő pont nem is szereti a zsúfoltságot; meg már egyvalaki kedvéért végigcsinálta, és lehet, hogy akkoris kellemetlenül érezte magát a középpontban, hogy minden szem reá szegeződött, mindenki őt bámulta. Lehet, hogy ott is a párja miatt adta be a derekát már, hogy legyen; és nem szeretné mégegyszer végigcsinálni, meg lehet, hogy még az is benne van esetleg; hogy akkor lehet, hogy szégyellné a többi barátai előtt, hogy az előző házassága szétment neki, gallyra ment, tehát nem csinálta elég jól (ezt a házasságdolgot, befuccsolt, felsültek és nem tudták megoldani a problémát), és lehet, hogy ezt gyöngeség lenne beismerni az ő részéről (a násznép, szintén a barátok előtt/ a rokonok előtt is). Bár, ezutóbbit kétlem, hogy benne van, de attól még benne is lehet akár; de szerintem kicsi az esélye, hogy ilyen "presztízsveszteség" miatt is lenne. Egyszerűen csak nem akarja lekötni magát; arra az esetre biztosításul ,ha mégsem úgy alakulnak a dolgok, ahogy terveztétek. Meg lehet, hogy tényleg nem szereti a puccos felhajtást.
2018. júl. 14. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Az utolsónak köszönöm korrekt megfogalmazást! 😊
2018. júl. 14. 07:07
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: neked egyetlen dolgod van. Magadba kell nézni, és őszintén vàlaszolni arra a kérdésre, hogy zzavarna- e, ha soha nem venne el, nem lennél a felesége, törvényes hozzàtartozója, csak a baràtnője egy életen àt. Jól gondold meg, aztàn döntsd el vele maradsz így is vagy neked màsra van igényed. Mert arra nem szabad alapozni, hogy majd érted megvàltozhat. Ha pedig akartok gyereket, akkor vele szemben màr nem helyezheted magadat és a hàzassàggal kapcsolatos vàgyakat előtérbe, ha meglesz a gyerek, nem hagyhatod ott a pasid mert nem vesz el( gyerek ellenére sem). Sok ilyen van... Addig gondold ezt àt amíg csak ketten vagytok. Hazudozni , képmutatónak lenni ( pl ha kórhàzban a baràtnőjeként nem kapsz tàjékoztatàst vagy nem engednek be hozzà) nem jó ötlet. Lehet pont te lennél az akinél ellenőrzik, sose lehet tudni. Idővel az ismerőseid baràtaid többsègénél eljegyzés lesz, meghàzasodnak. Ha te vàgysz erre, fàjdalmas lesz....Tőletek is sokan fogjâk kérdezni mikor lesz màr esküvő ( az emberek nagy része ilyen). Nem fog ez neked rosszul esni? Nem lesz tüske? Addig gondold àt amíg nincs gyerek. Utàna màr késő lesz.
2018. júl. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Igazatok van...
2018. júl. 14. 18:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!