Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit gondoltok a férfi-női...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok a férfi-női szerepekről? Számotokra mi az ideális?

Figyelt kérdés

Az alábbi jellemzők inkább egy házasságban lévő nőre és férfira vonatkoznak. Kérlek ne csak igen/nem válaszokat írjatok, hanem írjátok le , hogy szerintetek mi az ideális férfi, nő szerep, kinek mi a feladata/kötelessége és, hogy ti hogyan valósítjátok meg (vagy valósítanátok meg) ezeket egy házasságon belül.


Férfi: Elsődleges feladata, hogy megteremtse a biztonságot a családja számára.

- Anyagi biztonság megteremtése, vállalja fel a családfenntartó szerepet.

- Megteremti a kulturális/ vallási hátteret.

- A fent említett elveket tovább adja a gyerekének.

- Magasabb/ugyanolyan iskolai végzettséggel rendelkezik mint a felesége.

- Segít a házimunkában.(bár szerintem nem az elsődleges feladata, de járuljon hozzá a felesége munkájához)

- Jártas a politikában/gazdaságban.

- Törődik a gyerekivel.

- Tiszteli a feleségét, felesége családját.

- Ha bármilyen sérelem éri a feleségét/gyerekét kiáll értük és képes védelmezni őket.


Nő: Legfőbb feladatai az otthon megteremtése, béke fenntartása.

- Ha megteheti dolgozzon, és segítse a férjét anyagilag, de ne ő tartsa el a teljes családot, férjestül.

- Támogassa férje karrierjét, legyen biztos támasz.

- Legyen művelt, a művészeti életben legyen jártas.

- Megfelelően nevelje a gyerekeket. (nyilván a "megfelelően" mindenkinél mást jelent)

- Teremtsen otthont, ügyeljen a tisztaságra, rendre.

- Tudjon főzni, ezáltal is ügyeljen gyerekei és férje egészségére.

- Tisztelje a férjét, férje családját.

- Legyen szociálisan érzékeny, ő intézze a jótékonysággal kapcsolatos ügyeket( mélyszegénységben élők segítése, árva gyerekek/baba-mama otthonok segítése stb.)


+ Mindkét fél kölcsönösen tisztelje egymást és ismerje el a másikat. A vitákat, konfliktushelyzeteket békésen oldják meg, lehetőleg ne a gyerek előtt. Mindkét fél adjon magára, próbáljon tetszeni a párjának, akkor is ha 10+ éve élnek házasságban. Tartsák tiszteletbe egymás szexuális vágyait, próbáljanak meg közös nevezőre jutni. Az esküjüket vegyék komolyan!

.

Azt hiszem sikerült mindent összefoglalnom, szívesen várom a ti véleményeiteket. :)



2018. máj. 1. 21:08
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:

#23

„mindig a mögé bújsz, hogy te nem mondtad”

Ha valaki az teljes érvelését olyan pontokra alapozza miket le sem írtam, csak ő kiegészíti, mert miért ne akkor arra mit írjak? XD


„Továbbra sem értem, miért kötöd ki, hogy ez vagy az a férfi vagy a nő dolga.”

Ugyanazért, amiért más meg kiköti, hogy legyen minden 50-50%. Mert úgy látja jónak, így élne szívese.

„Nem reagáltál sok értelmes gondolatra,” Idézd

kérlek, nem vagyok gondolatolvasó.


„Sok helyen a nő vallásos, a férfi nem” Eltérő vallású emberekről írtam, mert ebbe kötöttek éppen bele. Ha a nő a vallásos egyedül nyilvánvalóan ő viszi tovább.


#24

„Ne legyen kevésbé férfi egy férfi mert hülye a közgazdasághoz vagy a matekhoz, mert éppen orvos vagy művészettörténész talál lenni, és ne legyen kapásból félredobva egy nő véleménye csak mert nő.” Ez magyarázd el egy hímsovinisztának is. Nyilván nem én dobnám félre egy másik nő véleményét. Például előállhat egy olyan helyzet amikor a nő beszél gazdaságról, de valami hülye lehurrogja és a férje hozzátud szólni a témához és a nőnek igazat adni.

„Azzal ha nőként mi elfogadjuk ezt a helyzetet, ha a férfiakra hagyjuk az üzleti, műszaki, politikai dolgokat mert ránk úgyse hallgatnak, azzal rengeteg jó szakembert és értelmes véleményt veszít az emberiség. Ha jobban ért hozzá a nő, akkor tessék elismertetni, hogy jobban ért hozzá, nem hülyének tettetni magad a pasik kedvéért.” Az az ideális eset, ha ebből nincsen gond és mindenki elfogadja. Hülyének tettetni magát meg emiatt senkinek nem kell. Ezek nem egymást kizáró témák, csak szerintem jó ha egy férfi/nő ebben-abban jártas, ennyi.


Nem azért írtam ki a kérdést, hogy ezt a családmodellt elemezzük, hanem, hogy kinek mi a megfelelő, ki hogyan vélekedik a szerepekről házasságon belül, kinél mi működik. Egy most nem egy verseny, hogy találjuk meg a lehető legjobb család receptjét. :D

2018. máj. 3. 19:18
 32/34 Kései Sirató ***** válasza:
83%

Kérdező, próbáld összeszedni magad, mert a kérdés olvasói, a válaszolók jelen esetben szélesebb látókörrel rendelkeznek, mint te.


HA leírod, mi az egyik fél dolga, és mia másik fél dolga, ráadásul tételesen felsorolva, logikai szempontból azt jelenti, hogy ha valamit nem írtál valamelyik félnél, azt nem várod el csak a másik féltől.


Nincs egyébként jogi akadálya annak, hogy a férj szavazzon a feleség helyett, bemehetnek együtt a szavazófülkébe, és a behúzott függöny mögött senki sem látja, hogy ki x-el.


Kiváncsi lennék rá, kérdező, hogy hány éves vagy..? Elmúltál 18?

2018. máj. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj veled kérdező, hogy szerinted minden kapcsolatnak ilyennek kellene lennie, amit te leírsz. Egyik baj az , hogy nagyon elméleti vagy. Minden kapcsolat más és más. Szerinted mem léteznek művész férfiak és politikus nők?

Szerintem a legfontosabb az, hogy fenntartsák a kapcsolatban az izgalmat, az életkedvet, a dinamikát, ne únjanak rá egymásra, de semmiképp se kategórizálnék ilyen múlt századi módon, mint te.

2018. máj. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
87%
Bocs, de en nem latom sehol a ferj listajaban a :"tàmogassa felesège karrierjèt, legyen biztos tàmasz" rèszt. A te leirasod kb olyan, hogy a nő benne màsodrendű, mint valami cselèd, a faszi penzt hoz ő meg intèzze a gyerekeket, takaritast, jotekonysagot... ha dolgozik valamit ok ha nem nem a lenyeg h rendelje ala magat annak hogy a faszi nyugodtan kielje magat a karrierjeben meg minden oke legyen korulotte... hat igy 2018ban ilyenfele ferfit ertelmes nő nem akar...
2018. máj. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!