Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit gondoltok a férfi-női...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok a férfi-női szerepekről? Számotokra mi az ideális?

Figyelt kérdés

Az alábbi jellemzők inkább egy házasságban lévő nőre és férfira vonatkoznak. Kérlek ne csak igen/nem válaszokat írjatok, hanem írjátok le , hogy szerintetek mi az ideális férfi, nő szerep, kinek mi a feladata/kötelessége és, hogy ti hogyan valósítjátok meg (vagy valósítanátok meg) ezeket egy házasságon belül.


Férfi: Elsődleges feladata, hogy megteremtse a biztonságot a családja számára.

- Anyagi biztonság megteremtése, vállalja fel a családfenntartó szerepet.

- Megteremti a kulturális/ vallási hátteret.

- A fent említett elveket tovább adja a gyerekének.

- Magasabb/ugyanolyan iskolai végzettséggel rendelkezik mint a felesége.

- Segít a házimunkában.(bár szerintem nem az elsődleges feladata, de járuljon hozzá a felesége munkájához)

- Jártas a politikában/gazdaságban.

- Törődik a gyerekivel.

- Tiszteli a feleségét, felesége családját.

- Ha bármilyen sérelem éri a feleségét/gyerekét kiáll értük és képes védelmezni őket.


Nő: Legfőbb feladatai az otthon megteremtése, béke fenntartása.

- Ha megteheti dolgozzon, és segítse a férjét anyagilag, de ne ő tartsa el a teljes családot, férjestül.

- Támogassa férje karrierjét, legyen biztos támasz.

- Legyen művelt, a művészeti életben legyen jártas.

- Megfelelően nevelje a gyerekeket. (nyilván a "megfelelően" mindenkinél mást jelent)

- Teremtsen otthont, ügyeljen a tisztaságra, rendre.

- Tudjon főzni, ezáltal is ügyeljen gyerekei és férje egészségére.

- Tisztelje a férjét, férje családját.

- Legyen szociálisan érzékeny, ő intézze a jótékonysággal kapcsolatos ügyeket( mélyszegénységben élők segítése, árva gyerekek/baba-mama otthonok segítése stb.)


+ Mindkét fél kölcsönösen tisztelje egymást és ismerje el a másikat. A vitákat, konfliktushelyzeteket békésen oldják meg, lehetőleg ne a gyerek előtt. Mindkét fél adjon magára, próbáljon tetszeni a párjának, akkor is ha 10+ éve élnek házasságban. Tartsák tiszteletbe egymás szexuális vágyait, próbáljanak meg közös nevezőre jutni. Az esküjüket vegyék komolyan!

.

Azt hiszem sikerült mindent összefoglalnom, szívesen várom a ti véleményeiteket. :)



2018. máj. 1. 21:08
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

#18 koszonom szepen a valaszt! :)

A jotekonykodas szamomra azert fontos mert egyreszrol rengetegen vannak akik onhibajukon kivul ketultek rossz helyzetbe. Masreszt a gyereknek is jo pelda, ilyen helyzetekben minden ember atertekeli a sajat elethelyzetet.

2018. máj. 1. 23:19
 22/34 A kérdező kommentje:
#20 koszonom :)
2018. máj. 1. 23:21
 23/34 anonim ***** válasza:
76%

Egy számomra ideális kapcsolatban az anyagi biztonság megteremtése mindkét fél feladata. A béke fenntartását konkrétan nem is értem… A nő nyeljen le mindent a „családi béke“ érdekében? Ezenkívül szerintem ugyanúgy közös feladat a másik karrierjének támogatása, a kulurális/vallási háttér megteremtése, a házimunka megosztása (nem besegítés egyik vagy másik fél részéről!) és a gyerekek nevelése is. Az, hogy egy pár tagjai közül ki a politikában/gazdaságban jártas és ki a művészetekben, szintén inkább egyéni érdeklődés kérdése. Jobb esetben mind a ketten mindegyikben jártasak… Előnyös az is, ha a szociális érzékenység közös tulajdonság… A másik családját pedig szerintem abszolút nem kötelező tisztelni, főleg, ha nincsen bennük semmi tisztelnivaló… Amit szintén nem értek, hogy miért kéne a férfinak magasabb vagy ugyanolyan iskolai végzettséggel rendelkeznie? Hogy minden szempontból a nő felett álljon? (Hozzáteszem bizonyos szint felett, pl. egyetemi diploma vs. doktori fokozat szerintem ez teljesen lényegtelen.) Ezenkívül a „család védelmezése“ egy átlagos, mai városi kontextusban számomra nem értelmezhető fogalom, nem a kőkorban élünk, hogy vadállatok vagy ellenséges törzsek ellen kéne védekezni…. Ugyanígy rejtély, hogy mit értesz az „otthon megteremtése“ alatt? A bútorok kiválasztását, a lakás dekorálását?


A „+“ részben leírtakkal teljes mértékben egyet tudok érteni, szerintem sokkal fontosabbak egy jó házassághoz, mint a fent vázolt szerepek. A „feladatok“ megosztásánál pedig szerintem a jó dolgokból jobb, ha mind a ketten adnak (figyelem egymás és a gyerekek felé, kulturális programok szervezése, stb.), a kevésbé vonzó feladatokat pedig jobb, ha arányosan felosztva az vállalja magára, akinek ez kevésbé megterhelő (pl. én nem szeretek főzni, a férjem meg utál porszívózni, így ezt mindig a másik csinálja).


Az általad vázolt „klasszikus“ családmodellel kapcsolatban pedig nem kell messzire mennem személyes tapasztalatért, elég, ha ránézek a 60-as éveikben járó szüleimre: apám alkoholista, anyám depressziós. Persze ehhez nyilván a személyiségük is hozzájárult, de a klasszikus szereposztásból származó teher apámon és anyám teljes anyagi függősége apámtól mindenképpen nagyban befolyásolta a végeredményt.

2018. máj. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
88%

Nekem ez a családmodell egyáltalán nem tetszik, de nem vonom kétségbe, hogy működőképes tud lenni ha mindkét fél magáénak vallja. Én az egyenlőségben, a feladatok egyenlő megosztásában hiszek. A listádban több minden nem tetszik, pl

- A férfi vállalja a családfenntartó szerepet...és ha nem tudja? A legtöbb ember kb hasonlóan keres (mondjuk pl egy tanár házaspár stb) vagy változó, hogy ki mikor többet. Ilyen alapon egy férfi nem kereshet 200 ezer körül? Mert abból ugye nem lehet egyedül családot fenntartani.

- A férfi megteremti a kulturális és vallási hátteret? Ez nálad mit jelent? Ha eltérő vallásúak vagy nézetűek vagyunk, az ő vallása/nézete dönt? :-(

- A fenti elveket tovább adja a gyerekének. Miért ő? Miért nem az anya? Vagy még jobb, miért nem közösen döntik el, hogy mi legyen?

- Magasabb/ugyanolyan végzettséggel rendelkezik mint a felesége. Miért? Én most kezdek majd bele a harmadik diplomámba. Nem várom el ugyanezt egy férfitől. A volt férjemnek érettségije sem volt csak szakmája, nem ezen ment tönkre a házasságunk.

- Segít a házimunkában. Segít???Ott lakik ő is. A valóság az, hogy mindkét fél kb 8-10 óra munkával hasonlóan keres, akkor miért az én elsődleges feladatom?

- Jártas a politikában, gazdaságban. Miért? Ez miért fontos a férj szerephez? Amúgy országunk jeles vezetői is jártasak a politikában és a gazdaságban, de ritka bunkó, műveletlen társaság gyűlt ott össze....ez nem garancia semmire.


Az utolsó három pont stimmel.


Nő:

- Ha megteheti dolgozzon, de ne ő tartsa el a családot. És ha ő orvos és jobban keres mint a könyvtáros férje, akkor csak azért hagyja ott a munkáját, hogy a férje még inkább férfinek érezze magát?

- Támogassa a férje karrierjét. Milyen cuki...na és a férj miért ne támogassa az övét? A férfi szerepéből ez miért hiányzik nálad?

- Legyen művelt stb. Igen, a férfi is.

- Megfelelően nevelje a gyereket. Aha. A férfinál azt írod, törődjön a gyerekével a nő meg nevelje megfelelően. Nem ketten nevelik?

- Ügyeljen a tisztaságra, rendre. Ahogy a férfi is.

- Tudjon főzni. Egy férfi ne tudjon? Amíg egyedülálló, egyen a mamánál vagy haljon éhen?

- A tisztelet kölcsönös legyen.

- Ő intézze a jótékonykodást. A férfi miért nem? Neki nem kell szociálisan érzékenynek lennie?


Amit a pluszban leírtál az okés. De ez a konzervatív modell inkább börtön a számomra mondom ezt úgy hogy tudok főzni, remek otthonteremtő képességem van stb.

N 40

2018. máj. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ezzel semmi baj, ha mindkét félnek megfelel. Mivel kihangsúlyozod mindenhol a tiszteletet és a törődést, egy karrierista férfi és egy gondoskodó/családközpontú nő között ideálisnak hangzik.

Nekem nem felelne meg, mert szeretnék karriert építeni, épp úton vagyok egy közgazdasági diploma felé, utána dolgozni szeretnék szakmán belül, előrejutni és fejlődni, így nekem fontos hogy a férjem is támogassa az én karrieremet. Ebből következik hogy mivel mindketten teljes munkaidőben fogunk dolgozni és ugyanannyit járulunk hozzá a közös kasszához, szeretném ha nem csak "besegítene" a házimunkában hanem a ráeső részt elvégezné. Erről beszélgettünk már a párommal, egyetért velem abban hogy ne nemiszerv hanem kompetenciák alapján osszuk szét a feladatokat. Én jobban főzök, így enyém a konyha, viszont allergiás vagyok a porra és a legtöbb takarítószerre úgyhogy a portörölgetés és a fürdőszobapucolás rá marad, ő meg szívesen vállalja.

Továbbá nagyon individualista típusú ember vagyok erős elvekkel és öntudattal, így a hideg ráz a gondolattól hogy a férjem egyedül, az én beleszólásom nélkül teremtsen vallási és kulturális hátteret, vagy kötelezően magasabb végzettségű, tájékozottabb legyen mint én.

Azon kívül az értékek amikről írsz szimpatikusak, a tájékozottság politikában, művészetben, gazdaságban, törődés, tisztelet, tisztaság, rend, egészség, szociális érzékenység, főzni tudás, védelmezés mind olyan dolgok amit a leendő férjemtől nemi szereptől függetlenül elvárok, de csak mert én magam is törekszem az összes megvalósítására.

De ismétlem, ez csak az én preferenciám, amit te leírtál az is kiegyensúlyozottnak hangzik megfelelő személyiségű emberek között. Végül is ettől szép az élet, hogy mind mások vagyunk, te boldogan élsz ahogy neked tetszik, én boldogan élek ahogy nekem tetszik, és tiszteletben tartjuk egymás döntéseit és munkáját.

Számomra pont ez a feljebb emlegetett feminizmus lényege, hogy minden nőnek joga legyen a saját szabad döntései szerint élni, nem mások előírásai alapján. Ha én dolgozni szeretnék és karriert építeni, tehessem meg anélkül hogy nőietlennek titulálnának, és ha te szeretnél otthont teremteni tehesd meg anélkül hogy elnyomott szerencsétlennek néznének.

Amit nem tudnék soha elfogadni az ennek a kifacsart változata, mint pár kérdéssel arrébb, ahol a nő végez minden házimunkát, mert az női munka, a férje kezeli a pénzt mert az a férfi dolga, de mellette két műszakban dolgozik a nő, eltartja kvázi a családot, nincs megtakarítása mert a számlához nem nyúlhat és éveket kell várnia egy polc felszerelésére mert a nagy férfimunka addig terjed amíg meg nem kell mozdulni, meg ugyanennek a fordítottja, ahol a nő otthon van, mert a férfi dolga eltartani a családot akkor is ha három műszakban szenved, de azért a kisasszonynak derogál megfogni a fakanalat meg a porszívót. Ezek ilyen félúton eltévedt modellek amik a te ideálodnak és az én ideálomnak a rossz oldalait keverik, és rendkívül egészségtelenek tartom őket.

De amíg egyensúly van és közös megegyezés addig én nem ítélkezem.

2018. máj. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 Kései Sirató ***** válasza:
88%

Elég fura vagy, kérdező.


Szerinted a férfi:


"Megteremti a kulturális/ vallási hátteret." - feltételezed, hogy a feleség a házasságkötést megelőzően más kultúrából (mondjuk pl. iszlám) érkezik?

Nem megteremteni kell a kúlturális és vallási hátteret, hanem esetleg ápolni. És miért gondolod, hogy jó, ha a nő ilyen kérdésekben és szokások gyakorlásában járatlan és tájékozatlan?



"Törődik a gyerekivel." - kifejtenéd, hogy a nő miért ne törődjön velük?



A nő teremtsen otthont? Tudod, milyenek manapság a lakásárak? Nem gondolod, hogy ideális esetben közösen teremtsenek otthont?


A nő szerinted jó ha buta - bár azt írod, hogy legyen művelt, de a politikához ne tudjon hozzászólni, szóval csak ne legyenek neki elvei, vagy ne legyen fogalma a politikai értékekről. A férj szavazzon is helyette?


Egyedül a tisztelet jelenik meg nálad mindkét fél tulajdonságai között.


Mindenesetre nekem az a véleményem, hogy egyenjogúság van.

Jó, ha mindketten képzettek, jártasak, tájékozottak.

Mindketten törődnek a gyerekekkel, és mindketten kiállnak egymásért.

Kicsit életszerűbb tulajdonságokat is írnék:

jó ha hasonló:

az érdeklődési körük, hobbijuk.

Hasonló a nyitottságuk, utazás iránti igényük.

Hasonló a pénzkezeléssel kapcsolatos nézetük.

Hasonló a gyermekvállalásra való igényük.

Hasonló az intelligenciájuk.

Hasonló a napi ritmusuk.

Hasonlóak a politikai nézeteik.

És fontos, hogy elismerik egymás erősségeit.

2018. máj. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:

Hűha itt jó sok minden félre lett értve. :D


„"Megteremti a kulturális/ vallási hátteret." - feltételezed, hogy a feleség a házasságkötést megelőzően más kultúrából (mondjuk pl. iszlám) érkezik? Nem megteremteni kell a kulturális és vallási hátteret, hanem esetleg ápolni. „

A példa elég rossz mivel ha a nő valóban muszlim és a szülei is akkor soha az életben nem fogják engedni, hogy a lányuk ne egy muszlim férfihez mennyen feleségűl. Másrészről, ha az eltérő vallásúak a felek, akkor a férfi vallása fog dönteni , vagy megegyeznek a szülők, hogy a gyermek választhat, de nem ez az álltalános.

Ha azonos vallásúak a felek, akkor is úgy gondolom, hogy a férfi dolga megteremteni ezt a családban, mert senki nem születik hívőként, ápolni pedig mindenki ápolja, akinek fontos. Nyilván egy humanista vagy ateista párnál ez nem lesz napirenden.

„És miért gondolod, hogy jó, ha a nő ilyen kérdésekben és szokások gyakorlásában járatlan és tájékozatlan?”

Én nem írtam ilyet, ez az agyad szüleménye.


„"Törődik a gyerekivel." - kifejtenéd, hogy a nő miért ne törődjön velük?”

Nem írtam, hogy ne törődjön velük, sőt ha észrevetted semmit nem írtam úgy, hogy valamit az egyik fél ne csináljon. Azért hangsúlyoztam ezt ki mert manapság egyre divatosabb, hogy a férfi nem szán elég időt a gyerekeire, nem törődik velük. (Akár családon belül, akár ha elváltak a szülők.)


„A nő teremtsen otthont? Tudod, milyenek manapság a lakásárak? Nem gondolod, hogy ideális esetben közösen teremtsenek otthont?”

Igen tudom,(köszönjük CSOK). Most itt kérdéses, hogy ki mit ért otthon teremtés alatt. Én magát a hangulatot, légkört értettem. Jelenleg szerintem mindegy, hogy a felek mennyit keresnek, csak akkor tudnak házat venni, ha örökölnek, szóval az anyagi része az öröklésen múlik.


„A nő szerinted jó ha buta”

Akkor még egyszer leírom, hogy én is nő vagyok. :D Nem egyáltalán nem jó ha egy ember buta, nemtől függetlenül. Egyébként nem tudom, hol olvastad ezt, és a többit. xd


„bár azt írod, hogy legyen művelt, de a politikához ne tudjon hozzászólni, szóval csak ne legyenek neki elvei, vagy ne legyen fogalma a politikai értékekről.”

Továbbra is jó a fantáziád.


„A férj szavazzon is helyette?” Nyilván nem, meg amúgy is jogi akadályai lennének az illetőnek. :D


A másik dolog aminél belátom én nem fogalmaztam megfelelően, úgyhogy kiegészítem:

Attól még, hogy a férfi jártasabb a politikába a nő meg a művészetekben az nem zárja ki egymást. Tehát a nő is otthon van a politikában, férfi is a művészetekben csak az mélység más.

Aranyos, hogy azt mondjuk egyenlőség van, de sok országban abszolút nem valósult meg a nemek közötti egyenlőség (sok magyar családban sem, sajnos). Azért gondolom, hogy a férfinek kell jártasabbnak lennie a gazdaságban, mert sok esetben egy férfivel előbb üzletelnek, nem számít, hogy te nő létedre 100x jobban értenél hozza. Politikánál ugyanez, bár a női kvótát sok férfiközpontú országba is bevezették, ezért itt jobb a helyzete a nőknek. Valamint vannak specifikusan nőket érintő politikai kérdések. Ezért jó ha a nő is otthon van a politikába, de ha nem akkor az nem annyira szembetűnő/furcsa mint (szerintem) egy férfinél. Igazából ez a lényeg, hogy (számomra) elvárás, hogy egy férfi értsen a politikához, gazdasághoz, de nem jelent problémát ha a művészeti ágakhoz, művészettörténethez csak felszínes tudása van. (Gyengébbek kedvéjért ugyanez fordítva igaza a nőre is.)


Szerintem az egyenlőség nem azon múlik, hogy mindenben ugyanannyi részt vegyünk ki, hanem, hogy hogyan tekintünk a másik emberre. Egy 50-50% munkamegosztottságú családban is lehet a férj hímsoviniszta vagy a feleség túlzottan feminista.

2018. máj. 3. 17:17
 28/34 A kérdező kommentje:

Még annyit elfelejtettem, hogy az eltérő vallásúaknál, hogy az iszlámnál ténylegesen van egy ilyen „törvény”, hogy egy muszlim nő nem házasodhat más hitű férfival, de egy muszlim férfi elvehet más vallású nőt. Ez pont azért van, mert a férfi viszi tovább a vallást, mint a vezetéknevet. Én is tisztába vagyok azzal, hogy ez kőkemény szexizmus. De ha már ő hozza-viszi a vallást akkor legalább végezze jól feladatát.


Még mindig kiállok amellett, hogy a férfi legyen a családfenntartó. Amikor jön egy pici baba, akkor muszáj, hogy a férfi dolgozzon, mert a nő nem tud. Konkrétan az én családomban történt meg, hogy amikor én megszülettem akkor apukámnak éppen nem volt állása és anya fizetéséből és a családi pótlékból éltünk. Én ugyan nem emlékszem ezekre az időkre, de tudom, hogy anyukámat ez mennyire megviselte. Szerintem iszonyatosan gáz, ha ez a teher még pluszban a nőre ruházódig. A nő fogja 9 hónapig hordozni a kicsit, és már akkor is rengeteget kell vele foglalkoznia, továbbá szülni is a nő fog. Ezekben a helyzetekben nem lehet „munkamegosztás”. A férfi szerintem igenis vállalja be, hogy a feleségének nem kell aggódnia a létbizonytalanság miatt és nem marad ebben a helyzetben is egyedűl.

2018. máj. 3. 17:47
 29/34 anonim ***** válasza:
87%

Nem kielégítőek a magyarázataid és mindig a mögé bújsz, hogy te nem mondtad azt hogy a nő ne legyen tájékozott vagy jártas ebben abban. Továbbra sem értem, miért kötöd ki, hogy ez vagy az a férfi vagy a nő dolga.

A gyes alatti otthonmaradás világos, bár van olyan, hogy a férfi marad otthon, egy ismerős házaspár ezt csinálta, nekik működött. De ettől még nem a férfi a családfenntartó, csak 1-3 évig. Nem reagáltál sok értelmes gondolatra, egyáltalán nem kielégítő azt sem amit a vallásról meg a kultúráról írtál. Sok helyen a nő vallásos, a férfi nem, mégis a gyereket megkeresztelik, nem törvényszerű, hogy az apa irányvonala a mérvadó. Nálunk apám református családból jött, anyám katolikusból, a fiú tesóm reformátusra lett keresztelve én meg katolikusra. A konzervatív elképzeléseidre ismét csak annyit tudok mondani, hogy neked ez jó, a párodnak is, csináljátok. Ez működhet. Én a kapcsolaton belüli egyenlőségeben hiszek, nálunk meg az.

2018. máj. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
90%

"Azért gondolom, hogy a férfinek kell jártasabbnak lennie a gazdaságban, mert sok esetben egy férfivel előbb üzletelnek, nem számít, hogy te nő létedre 100x jobban értenél hozza."


Na ezzel viszont gondom van. Persze, ha amúgy a férfinak van olyan végzettsége mert őt érdekelte akkor foglalkozzon ő a pénzügyekkel, de ne legyen ez az alapvetés. Ne legyen kevésbé férfi egy férfi mert hülye a közgazdasághoz vagy a matekhoz, mert éppen orvos vagy művészettörténész talál lenni, és ne legyen kapásból félredobva egy nő véleménye csak mert nő.

Van ezzel kapcsolatban negatív személyes példám, igaz nem pont gazdasággal. Anyukám építész végzettségű. Apának is van valami műszaki főiskolája, de utána ő gazdasági irányba átment és abban dolgozott világéletében. Amikor 2 éves voltam, vettek egy családi házat, amit fel kellett újítani. Bejáratot, falakat áthelyezni, vezetékezést újracsinálni, alagsort újraépíteni. Később 10 éves koromban vettek egy nyaralót is, amit szintén teljesen átépítettek. Mindkétszer anya találta ki a dolgokat, ő egyeztetett a fogadott építészekkel és a mesterekkel is, mert ő értett hozzá jobban. És mindkétszer megszenvedte, mert nem hallgattak rá, megpróbálták átverni, kispórolni az anyagot és a munkát, drágábban eladni vagy felesleges munkálatokat belekeverni a számlába, vagy egyszerűen csak végig se hallgatni amit beszél, mert ő csak foglalkozzon a gyerekkel. Pedig mindig igaza volt, mert jó építész egyébként. És megdöbbentő módon most pont ott jön fel a pincébe a víz minden nagy esőnél már 20 éve ahol anya 20 évvel ezelőtt mondta hogy fel fog jönni ha úgy csinálják meg ahogy csinálták.


Azzal ha nőként mi elfogadjuk ezt a helyzetet, ha a férfiakra hagyjuk az üzleti, műszaki, politikai dolgokat mert ránk úgyse hallgatnak, azzal rengeteg jó szakembert és értelmes véleményt veszít az emberiség. Ha jobban ért hozzá a nő, akkor tessék elismertetni hogy jobban ért hozzá, nem hülyének tettetni magad a pasik kedvéért.

2018. máj. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!