Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit gondoltok a férfi-női...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok a férfi-női szerepekről? Számotokra mi az ideális?

Figyelt kérdés

Az alábbi jellemzők inkább egy házasságban lévő nőre és férfira vonatkoznak. Kérlek ne csak igen/nem válaszokat írjatok, hanem írjátok le , hogy szerintetek mi az ideális férfi, nő szerep, kinek mi a feladata/kötelessége és, hogy ti hogyan valósítjátok meg (vagy valósítanátok meg) ezeket egy házasságon belül.


Férfi: Elsődleges feladata, hogy megteremtse a biztonságot a családja számára.

- Anyagi biztonság megteremtése, vállalja fel a családfenntartó szerepet.

- Megteremti a kulturális/ vallási hátteret.

- A fent említett elveket tovább adja a gyerekének.

- Magasabb/ugyanolyan iskolai végzettséggel rendelkezik mint a felesége.

- Segít a házimunkában.(bár szerintem nem az elsődleges feladata, de járuljon hozzá a felesége munkájához)

- Jártas a politikában/gazdaságban.

- Törődik a gyerekivel.

- Tiszteli a feleségét, felesége családját.

- Ha bármilyen sérelem éri a feleségét/gyerekét kiáll értük és képes védelmezni őket.


Nő: Legfőbb feladatai az otthon megteremtése, béke fenntartása.

- Ha megteheti dolgozzon, és segítse a férjét anyagilag, de ne ő tartsa el a teljes családot, férjestül.

- Támogassa férje karrierjét, legyen biztos támasz.

- Legyen művelt, a művészeti életben legyen jártas.

- Megfelelően nevelje a gyerekeket. (nyilván a "megfelelően" mindenkinél mást jelent)

- Teremtsen otthont, ügyeljen a tisztaságra, rendre.

- Tudjon főzni, ezáltal is ügyeljen gyerekei és férje egészségére.

- Tisztelje a férjét, férje családját.

- Legyen szociálisan érzékeny, ő intézze a jótékonysággal kapcsolatos ügyeket( mélyszegénységben élők segítése, árva gyerekek/baba-mama otthonok segítése stb.)


+ Mindkét fél kölcsönösen tisztelje egymást és ismerje el a másikat. A vitákat, konfliktushelyzeteket békésen oldják meg, lehetőleg ne a gyerek előtt. Mindkét fél adjon magára, próbáljon tetszeni a párjának, akkor is ha 10+ éve élnek házasságban. Tartsák tiszteletbe egymás szexuális vágyait, próbáljanak meg közös nevezőre jutni. Az esküjüket vegyék komolyan!

.

Azt hiszem sikerült mindent összefoglalnom, szívesen várom a ti véleményeiteket. :)



2018. máj. 1. 21:08
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem az általad leírt dolgok többsége olyan, amit egy normális kapcsolatban mindkét fél megad. Pl. a két fél együtt teremti meg az anyagi és érzelmi biztonságot, a két fél egymás karrierjét támogatja.
2018. máj. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
47%

Basszus... elsőre azt hittem valami perverz szerepjátékot akarsz írni.


De mocskos a fantáziám..

2018. máj. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
58%

Az ideális az, ha a két él erről ugyanúgy gondolkodik. Ha találsz olyan párt, aki ebben a listában minden ponttal egyet ért, és működik a szex, akkor irány az anyakönyvvezető!

Mindegy, hogy más párok szerint ez hogy jó. Amíg mindketten elégedettek a szerepükkel, a házasságuk akkor is működni tud, ha mindenki más hülyének nézi őket.

2018. máj. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
94%

"Mit gondoltok a férfi-női szerepekről?"


Nő vagyok. Az általad felsoroltak számomra tökéletesen feleslegesek, világéletemben azok voltak, a szerepjátszás amúgy is teljesen idegen tőlem. Az alapvető civilizációs együttélési és erkölcsi szabályokat (aminek ugye, az írott törvény, és az a szabály az alapja, hogy ne tegyél mással olyat, amit nem szeretnél, ha veled megtennének) mindenekfelett igyekszem betartani. Ettől többet azonban senki ne várjon tőlem.

2018. máj. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 Diavolino44 ***** válasza:
86%

Nagyon tradicionalis amit leirsz, azt kiveve, hogy a ferfi segitsen be a hazimunkaba. Az altalaban, mar a modern felfogas eredmenye.

En nem vagyok a tradicionalis szerepek hive, kiveve a szexualitást.


S egyetertek a harmassal, ha ket ember passzol egymashoz, teljesen mindegy a szerepek.

2018. máj. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
25%
Aki az #1-es válaszom lepontozta, elmondaná, hogy melyik félnek és MIÉRT kéne megteremteni az anyagi biztonságot és támogatni?
2018. máj. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
#6 Én nem pontoztalak le, de szerintem azért inkább a férfi dolga, mert a nő a háztartást is viszi (főzés, takarítás, gyereknevelés nagyrészt ráhárul). Meg mert eleve ő a családfő, aki védelmet nyújt. Plusz amikor jön a baba akkor a nő több évre kiesik a munkából. (Sajnos Magyarországon nem ritka, hogy ki is rúgják, vagy eleve emiatt nem veszik fel.)
2018. máj. 1. 22:02
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretem ezt a nemek szerinti feladatmegosztást. Én nő vagyok, 30 éves, 8,5 éve vagyok a férjemmel, egy gyerekünk van egyelőre. Nálunk tök jól működik a teljes egyenlőség.

Mindketten dolgozunk, kb. egyformán keresünk, jelenleg én kicsit többet, de volt ez másképp is. A végzettségem nekem magasabb, én diplomás vagyok, a férjem nem. A házimunkát az csinálja meg, aki épp jobban ráér, illetve aszerint igyekszünk felosztani, hogy ki melyiket utálja kevésbé. Így pl. ő többet főz, mint én, viszont sosem takarít fürdőszobát. Tudok főzni egyébként, csak ő jobban szeret. A gyereket együtt neveljük (minden értelemben), a hátteret közösen alakítjuk, a döntéseket közösen hozzuk meg, nincs olyan, hogy mondjuk a férfi mondja ki a végszót, mert ő a férfi. Meghallgatjuk egymást, és olyan megoldást keresünk, ami mindkettőnknek megfelel. Amit +ként írtál a végére, az természetes szerintem.

Szóval nálunk nincsenek ilyen klasszikus nemek szerinti szerepek, viszont jól működünk így, mindketten elégedettek és boldogok vagyunk. Én nem tudnám azt a női szerepet hozni, amit leírtál, engem zavarna, hogy másodrendű vagyok.

2018. máj. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
#7 Én is nő vagyok. Miért érzed azt, hogy a fent írtaktól másodrendű leszel?
2018. máj. 1. 22:07
 10/34 anonim ***** válasza:
92%

Idejét múlt, felesleges szerepek.

A nő is törekedjen arra, hogy a lehető legtöbbet kihozza magából, hiszen ha főleg fizetetlen munkát végez otthon, akkor kiszolgáltatott még a legnagylelkűbb férfi mellett is. A nő ne azért dolgozgasson, hogy pár fillért hozzátegyen a családi kaszához, hanem azért, hogy ne omoljon össze anyagilag, ha a férje otthagyja vagy meghal, hanem legyen önálló.


A férfi pedig osztozzon a nővel a házimunkában. Ne "segítsen be" hanem osztozzon. Túl sok olyan idétlen hülyeséget látok facebookon 30-40 éves női ismerősöktől, amiben azon viccelődnek, hogy "jaj elmegyek otthonról pár napra, remélem még áll a ház és él a gyerek, mire visszaérek XD"

Igen is egy idő után fel kell nőni a férfinak is, és gondoskodni kell a környezetéről, nem pedig bölcsőtől a sírig azt várni, hogy valaki helyettük működteti a háztartás rendszerét.


A többi tulajdonság meg olyan, hogy mindkét nemnek birtokolnia kéne őket. Tisztelet, empátia, határozottság,talpraesettség, kedvesség - ezek emberi tulajdonságok, nem pedig férfi/női tulajdonságok.


Persze mindenkinek meglehet az elképzelése arról, hogy mit tud nyújtani egy kapcsolatban, és mit vár el, de hogy a személyes vágyakat örök érvényű, univerzális, kőbe vésett szerepeknek tüntesse fel, azzal már nem tudok egyet érteni.

2018. máj. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!