Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házassági szerződésbe bele...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági szerződésbe bele lehet ilyet venni: hogy csak a fizetésem egynegyede számítson közös vagyonnak, a háromnegyede csak az enyém maradjon?

Figyelt kérdés
Már tervben van az esküvő, de én nagyjából négyszer keresek annyit, mint a barátnőm, így a felezést igazságtalannak tartom azzal, hogy aláírom az anyakönyvet. Egészen biztos hogy többet fogok magamtól is betenni a közösbe, de nem akarom, hogy a törvény erővel is elvehesse azt, amiért én dolgozom meg. Szerintetek?

2018. ápr. 4. 08:41
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
97%
Persze csak akkor ne várd el tőle, hogy gyereket szüljön, otthon maradjon vele és téged kiszolgáljon. Hisz gyűjtenie kell arra az időszakra amikor már nem lesz veled.
2018. ápr. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
82%
Kicsi férjem amikor csak gyesen voltam a második gyerkőccel kitalálta, hogy válni akar. Elmentem dolgozni, kb azonnal, és láss csodát a háromszoros fizum észhez is térítette, mégsem akar válni. Te is ilyennek tűnsz. Addig van nagy szád, amíg az erőviszonyok a te oldaladra döntik a mérleget.
2018. ápr. 5. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
82%
22: remélem ezek után nem maradtál vele
2018. ápr. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
49%
Nem maradtunk együtt. Jól elvan az aktuális nagyszerelemmel.
2018. ápr. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

A férjem informatikus, sokkal jobban keres nálam. Ehhez bármelyik nap szervezhetnek neki váratlan megbeszélést este 6-ra, ha határidő közeledik, bent marad a munkahelyén 8-ig vagy tovább, esetleg hazajön, és itthonról dolgozik a hétvégén vagy egész éjjel, mert másnap reggelre el kell készülnie. Teheti, mert másnap én felkelek, elrendezem a gyerekeket, délután összegyűjtöm őket, leckét ellenőrzök, korrepetálok, különórára fuvarozok, bevásárolok stb. Ha helyzet van, akkor a hétvégét is megoldom nélküle, sőt, igyekszem nyugalmat biztosítani, hogy dolgozhasson. És persze ha valamelyik csemete beteg, én maradok itthon, mert a közalkalmazotti fizetésemet könnyebben nélkülözzük, mint az ő keresetét. Meg persze a nyári szünet alatt is nagyrészt én vagyok velük, merta pedagógusszabadság jóval több annál mint amit az üzleti szférában egyben, nyáron ki lehet venni. Nálunk így működik a közteherviselés. Nincs én pénzem-te pénzed, mint ahogy a család is a mi családunk. Jól élünk, és azt gondolom, azért a pénzért mindketten megdolgozunk a magunk módján.

De ha nem lennénk házasok, nem lenne három gyerekünk, már rég magántanárként űzném a gyógypedagógiát, és ha nem is lenne akkora fizetésem mint egy jól menő informatikusnak, a jelenlegit jóval túlszárnyalnám. Tudnék este 6-ra meg 7-re is tanítványt vállalni, sőt akár hétvégére is. Meg is tenném szívesen, de jelenleg a saját gyerekeinkről kell gondoskodnom, így maradok kissé alulfizetett közalkalmazott.

2018. ápr. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
9%

#25 Szerintem nem a hozzád hasonlóra gondol a kérdező. Egy ilyen jó feleségnek dolgoznia sem kell, ahogy szerintem neked sem kellene. Tőled nem is sajnálja a férjed a fizetését. Persze, csak ha hű maradsz.

Csakhogy!

Az ilyen feleségek nagyon ritkák. Azok a nők, akiknek ennyire "jó dolguk" van, (nehogy szenvedésnek állítsátok be, hogy a saját gyerekeitekkel lehettek, foglalkozhatok, a munka helyett) hogy unatkoznak. Ettől aztán van idejük azon agyalni, hogy milyen rossz nekik, és pasizni is. Ebben az esetben kell a szerződés. A fizetése negyede sem kellene egy ház vezetőnőre, és az éttermi kajára. Tehát a házimunka nem ér havi fél milliót, vagy még többet, mert senki nem keres vele ennyit.

Egy programozó férj, akinek az (ex)felesége nem dolgozik.

2018. ápr. 8. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!