Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házassági szerződésbe bele...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági szerződésbe bele lehet ilyet venni: hogy csak a fizetésem egynegyede számítson közös vagyonnak, a háromnegyede csak az enyém maradjon?

Figyelt kérdés
Már tervben van az esküvő, de én nagyjából négyszer keresek annyit, mint a barátnőm, így a felezést igazságtalannak tartom azzal, hogy aláírom az anyakönyvet. Egészen biztos hogy többet fogok magamtól is betenni a közösbe, de nem akarom, hogy a törvény erővel is elvehesse azt, amiért én dolgozom meg. Szerintetek?

2018. ápr. 4. 08:41
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem totál felesleges ilyet belevenni, mert bonyolult meg hülyeség is. Legyen külön vagyon az egész kereseted és annyit teszel a közösbe, amennyi jólesik.

Vállald fel, hogy külön vagyont akarsz, így tiszta és nem szokatlan, a jog is lehetővé teszi. Ez a negyede legyen közös mert négyszerannyit keresek duma elég alázó.

2018. ápr. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
61%

8-as, szerintem nem kell ennyire sarkítani.

Szerintem egyszerűen az nem mindegy neki, hogy mondjuk 40-50 évesen, ha kikerül a házasságból (akár úgy is, hogy nem ő akart válni), akkor mondjuk az anyukájánál húzza meg magát a kisszobában, vagy tud venni magának egy lakást, és újra tudja kezdeni pl.

2018. ápr. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
42%
12: a kérdező az, ki annyira lesarkítja. Csak akkor nem tudom, minek akar összeházasodni.
2018. ápr. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 Kései Sirató ***** válasza:
54%

Megalázod szegényt. Ha van egy kis önbecsülése, nem írja alá.

Egyébként vagyonod is van, vagy nincs semmid, csak ennyire keveset keres a csajod? Vagy ő nem is dolgozik, te tartod el?

Amit főz, annak meg majd a felét megeheted te? Mert ez így nem korrekt!

Jó nagy sóher vagy, az ilyenre mondják, hogy fogához veri a garast. Isten óvjon tőled!

2018. ápr. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
85%
A házimunkából is kiveszed a háromnegyedét?
2018. ápr. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
90%
Elképzelni sem tudom, hogy aki így áll a közös élethez és a "szerelméhez", mi a fenének házasodik? A házimunkát, a gyereknevelést kifizeted a barátnődnek, vagy azt hogyan számolod fel? Vagy ha esetleg talál egy jobban fizető munkát, akkor majd ő beadja az egészet, te meg a negyedét, mert így szerződtetek? Ha veled történik valami és nem tudsz dolgozni, akkor addig nem eszel otthon? A házasság kölcsönös gondoskodást és felelősség vállalást, bizalmat jelent. Belőled ez mind hiányzik, nem vagy férjnek elég jó.
2018. ápr. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
87%
és mi fog történni, ha változik a jövedelmeitek egymáshoz viszonyított aránya? Te akkor is csak az egynegyedét dobod bele, miközben ő az egészet?
2018. ápr. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
73%
Azt lehet kikötni,hogy a szerzett vagyonról saját magatok döntötök,a háztartásban és a gyereknevelésben felmerülő költségeket közösen álljátok.Ez azt takarja,hogy ha bármelyikőtök is a saját számlájára gyüjtöget akkor az az sajátja. Az,hogy a közös dolgokba ki mennyit ad csak rajtatok múlik.
2018. ápr. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
54%
Házasságban az ideje alatt felgyűlt vagyon közös, 50-50. Tök mindegy, hogy melyikük számláján van a pénz, ha válásra kerül mondjuk sor, bizony felezni kell. Erre hivatott a házassági szerződés.
2018. ápr. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
90%
Persze, bele lehet venni. Végülis így mindenki ugyanannyit tesz bele anyagilag. De akkor nem csak anyagilag illene így tenni. Felezni kellene a házimunkát is, még akkor is, ha neked időben többet kell dolgoznod a nagyobb fizetésedért. Felezni kellene a gyerekneveléssel kapcsolatos minden feladatot is. Pl. 1 évet marad otthon a feleséged, 1 évet meg te. A 2 éves gyereket beadjátok bölcsibe, aki kb. minden 3. héten beteg lesz. Nyilván felváltva mentek vele táppénzre, hiszen így igazságos. Kérdés, hogy ha te gyerekenként 1 évre kimaradsz a munkából, majd kb. másfél havonta elmész táppénzre, akkor meg tudod-e tartani azt a munkát, amivel 4x annyit keresel, mint a feleséged.
2018. ápr. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!