Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házassági szerződésbe bele...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági szerződésbe bele lehet ilyet venni: hogy csak a fizetésem egynegyede számítson közös vagyonnak, a háromnegyede csak az enyém maradjon?

Figyelt kérdés
Már tervben van az esküvő, de én nagyjából négyszer keresek annyit, mint a barátnőm, így a felezést igazságtalannak tartom azzal, hogy aláírom az anyakönyvet. Egészen biztos hogy többet fogok magamtól is betenni a közösbe, de nem akarom, hogy a törvény erővel is elvehesse azt, amiért én dolgozom meg. Szerintetek?

2018. ápr. 4. 08:41
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
33%
Nem tudod ezt megbeszélni a partnereddel? Ha ennyire nagy a különbség akkor mond meg neki;hogy legyetek külön kasszán és a közös kiadásokat fizessétek csak együtt. Bár elég garasosnak tűnsz.. nem bízol a partneredben?
2018. ápr. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
51%

A házasság vagyonközösség. Ha nem tetszik, akkor ne házasodj.

Legyetek regisztrált élettársak, akkor alapból jövedelemarányos vagyonmegosztás lesz, ha szétmentek. Egyébként is hülyeség úgy házasodni, hogy te már most a válás utáni életedet biztosítod be.

2018. ápr. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ti inkább ne házasodjatok össze. Nem bántásból, hanem jóakaratból írom. Ha majd a gyereketeket várja otthon és nem tud dolgozni, te az a fajta vagy, aki simán rászólna, hogy ne vegye meg magának azt a szempillapsirált, vagy azt az epret, amit úgy kíván, mert sajnálnád tőle.
2018. ápr. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
53%
Lehet, csak az ügyvéd nehogy becsináljon a röhögéstől...ha így állsz a dologhoz, inkább ne házasodik...a párod mit szól ehhez amúgy?
2018. ápr. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
54%
Miért röhögné ki az ügyvéd? A házassági szerződés pont erről szól. Nem sok esze van annak, aki szerződés nélkül házasodik.
2018. ápr. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem bele lehet venni, csak kérdés, hogy a barátnőd hajlandó lenne-e aláírni.


Amúgy szerintem senkiben és semmiben sem lehet 100%-osan megbízni, és ez nagyban vonatkozik a házasságra és a házastársra is. Nem véletlenül köt pl. az ember biztosítást a lakására, mert ugyan baromi kicsi az esély hogy pl. leég vagy összedől, de ha mégis bekövetkezik, az hatalmas anyagi veszteség, egy élet munkájának elvesztését jelentheti.


Hatványozottan igaz ez a házasságra, ugyanis az emberi viselkedés sokkal bizonytalanabb és előre egyáltalán nem látható fordulatokat vehet. Ostobaság lenne ilyenbe belecsapni biztosítás nélkül. Házasságnál pedig a házassági szerződés a biztosítás, mellyel a közös vagyonba lényegesen többet betevő biztosíthatja magának, hogy amennyiben élete szerelme összeszűri a levet mondjuk a kollégájával, és netán válni akar, akkor ne veszen el egy élet munkájának fele. Én mindenkinek javaslom a házassági szerződést, akinek lényegesen több a jövedelme a párjánál, hogy ne a végén legyen sírás-rívás. Másik nem kevésbé bölcs megoldás, ha a házasságkötés szerződésétől áll el még időben...

2018. ápr. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
67%

Olyat még nem hallottam, hogy a havonta rendszeresen befolyó jövedelemre is szerződést kötnek, de biztosan van már ilyen is. Körül kell járni.

De lehet, hogy jobb lenne, ha csak élettársak maradnátok. Pont azért, amit itt valaki említett előrébb, hogy akkor jövedelem arányos az osztozkodás.

2018. ápr. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
54%
Nem a szerződéssel van gond, hanem azzal, hogy a kérdező egy utolsó garasoskodó, aki centivel leméri szerintem még a kaját is, hogy a párja pont a negyedét egye...
2018. ápr. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
80%
Zárjátok ki a vagyonközösséget és kész. Mint ahogy egy kedves (nő) ismerősöm fogalmazott: a házassági vagyonjogi szerződés az igazi szerelem jele; azt mutatja, hogy a másik nem a pénzedért van veled.
2018. ápr. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
61%
Egyébként én megértem a kérdezőt (nő létemre is). Biztos, hogy amúgy nem a gyesen lévő feleségnek veendő 30 deka epren fog szarozni. Mindössze arról van szó, hogy igen, 10-20-30 év múlva akár, ha vége a házasságnak bármiért is, akkor ne lenullázva kelljen új egzisztenciát teremtenie. Akkor mi a francért alapozott jól, minek tanult az egyetemen, minek dolgozta be magát egy multinál jó állásba, ha ugyanannyi jár neki majd, mint az egynegyedét kereső asszonykájának.
2018. ápr. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!