Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Lehet kétszer templomi esküvő?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet kétszer templomi esküvő?

Figyelt kérdés
Párom református vallású, én katolikus. Páromnak volt már templomi esküvője, katolikus nővel katolikus templomban. Elváltak, szeretnénk templomi esküvőt. Eddig ő mindig azt mondta lehet, hiszen náluk ez megengedett a református vallásban, de most szembesültünk vele, hogy talán mégsem. Tudnátok segíteni abban, hogy lehet-e velem katolikus esküvője egy elvált reformátusnak? Annyira elkeseredtem, mert ugyan nem járok állandóan templomba, de a részt amit vállalok a vallásból nagyon komolyan veszem, és most én szívok mások hülyesége miatt.
2018. ápr. 3. 21:39
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Ja és hozzátenném nem ő követte el a házasságtörést, hanem az asszony. Már az esküvő előtt és ezt a párom utána tudta meg. Szétmentek és fél év múlva ismert meg engem. Közöm nem volt a dologhoz.
2018. ápr. 10. 09:47
 22/25 anonim ***** válasza:

Errol beszelek csak a sajat egyhazad jo oldala tetszik neked es latom ismered a torvenyt igy ne panaszkodj

Aki meg egyhazilag nos ferfivel hazassagot kot az bunos ez a sajat egyhazad torvenye.

Tehat szerintem nyugodj bele es orulj a polgati eskuvotoknek

2018. ápr. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Meglesz a felbontás, nagyjából fél és 2 év között. Maga Ferenc Pápa adta az engedélyt, hogy egyhézi válás lehessen. Pont az ilyen esetek miatt. Vagy szerinted annak is örökre a szent házasságban kell élnie akit ver és megerőszakol a férje? Aki a gyerekét molesztálja? AZ EGYHÁZ TÖRVÉNYE SZERINT érvénytelenítik a házasságot erős okok alapján. Ez az egyházi törvény, nem én találtam ki. :)
2018. ápr. 10. 16:39
 24/25 anonim ***** válasza:
Ez igy van de addig is lehet kulonelni de massal hazasodni egyuttelni bun
2018. ápr. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Akkor bűnös vagyok. Elváltak, és eddig mindenki azt mondta nekünk mivel a férjem református, ezért a válás nála az egyházi esküvőre is vonatkozott, csak az asszony nem házasodhat újra. Kiderül egy hete, hogy ez nem így van. De elismerem bűnös vagyok. A JóIsten majd ítélkezik felettem.
2018. ápr. 10. 16:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!