Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Lehet kétszer templomi esküvő?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet kétszer templomi esküvő?

Figyelt kérdés
Párom református vallású, én katolikus. Páromnak volt már templomi esküvője, katolikus nővel katolikus templomban. Elváltak, szeretnénk templomi esküvőt. Eddig ő mindig azt mondta lehet, hiszen náluk ez megengedett a református vallásban, de most szembesültünk vele, hogy talán mégsem. Tudnátok segíteni abban, hogy lehet-e velem katolikus esküvője egy elvált reformátusnak? Annyira elkeseredtem, mert ugyan nem járok állandóan templomba, de a részt amit vállalok a vallásból nagyon komolyan veszem, és most én szívok mások hülyesége miatt.
2018. ápr. 3. 21:39
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
80%
Akkor lehet másodszor templomi esküvője a pasidnak, ha az egyházzal érvénytelenítteti az elsőt. Ezt maga a pápa engedélyezi, úgyhogy hajrá, jó kis murinak néztek elébe. Biztosan ismered a mondást: amit Isten összekötött, ember szét nem választja. Az egyház szemében a pasid az első felesége férje. Ez van, ezért kell felelősen házasodni.
2018. ápr. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
91%
Sok-sok idő lesz kb. 5-6 hónap míg érvénytelenítik a pápa engedélyével, ha érvénytelenítik. 2 éve 159 ezer ft-ba került az unokatesómnak.
2018. ápr. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Akkor tulajdonképpen azért számít a katolikus egyház szemében házasnak mert katolikus nőt vett el katolikus templomban? Emiatt a katolikus egyház szemében felbonthatatlan az a házasság? Mert a református templom simán kiadta a papírt, hogy nőtlen. Csak a katolikus meg mondta, hogy eskü alatt kell vallania, hogy nem volt még házas, nem elég a papír a nőtlenségről. Ez nyilván nem megy, hazudni meg értelem szerűen nem fogunk.
2018. ápr. 3. 22:03
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

A szentségi házasság érvénytelenítését egyházi bíróság végzi abban az esetben, ha komoly gyanú merül fel, hogy a megkötés pillanatában nem volt meg minden feltétel, illetve a házasság megkötése után olyan tények látnak napvilágot, amelyek egyértelművé teszik, hogy nem kellett volna megkötni. Pl. később derül ki, hogy enyhe nyomás, vagy kényszer alatt vállalta valaki a frigyet; ha az esküvő után jön rá az egyik fél, hogy a másik egyáltalán nem gondolta komolyan a monogámiát (de ismerkedés alatt, és házasságban is elég jól megjátszotta a hűséges férjet vagy feleséget); ha házasságkötés előtt az egyik fél elfelejtett valamilyen fontos - mind a két félre tartozó tényt közölni - örökletes betegsége van, nem kíván gyermeket, mert karriert szeretne, és abba nem fér bele a gyermek; ha egyik vagy mindkét fél a megkötés pillanatában lelkileg "éretlen" volt az életreszóló szövetség vállalására. /A hűtlenség önmagában nem érvénytelenítő akadály!/ !!!


Ha ilyen vagy ehhez hasonló, megalapozott gyanút bizonyítani tud az egyházi bíróság elsőfokon, másodfokon, és a prímási főszentszéken, akkor kimondja a házasság semmisségét: a megkötés pillanatában nem voltak meg a szükséges feltételek, ezért érvénytelen a házasság. Az Egyház úgy tekinti, hogy amíg nem igazolódott a házasság érvénytelensége, addig a felek érvényes, szentségi kötelékben éltek, tehát semmi esetre sem házasságtörésben. Az Egyház csak komoly esetben jelenti ki - elég hosszas procedúra után - a házasság érvénytelenségét, ami mindkét felet szabad állapotúvá teszi, és köthetnek új, érvényes szentségi házasságot.

2018. ápr. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
79%
Hogyne. Ha az előző felesége elhunyt. Tudod... amíg a halál el nem választ. Vagy, amit előttem írtak, lehet kilincselni a pápánál. Az más kérdés, hogy igencsak borsos az ára, és jól meg kell indokolni.
2018. ápr. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

"Ezt maga a pápa engedélyezi"


Már legalább 60 éve egyházmegyei joghatóság, de szerintem korábban is az volt. Bele is bolondulna a Kúriában bármelyik hivatal, ha az egész világegyházban egymaga kéne csinálni az összes annullációt...


A kérdésre válaszolva, amennyiben az előző házasságban nem merült fel házassági akadály, akkor az érvényes. A párod házas, ameddig a felesége meg nem hal. Utána lehet egyházi esküvő újból.

Ha esetleg felmerült házassági akadály, akkor az egyházmegyei bíróság kimondja, hogy az a házasság eleve nem volt érvényes és a párod szabad állapotú. Tehát házasodhat. De a jogi folyamat évekig is eltarthat, tanúk kellenek stb. Ha házasodni szeretnétek, akkor úgyis kell jegyes hittanra járni, javaslom, hogy ott kérjetek segítséget, mert ez ugyanúgy megy, mint egy rendes pernél. Kell egy kánonjogász, akivel beszélni kell és elindítani az ügyet.

2018. ápr. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Most nagyon elkeserítettek a válaszok, de köszönöm mindenkinek. Ezek szerint nem lehet normális katolikus templomi esküvőnk. Csak valahol igazságtalannak érzem velem szemben, hisz én nem csináltam semmit. Tudom, mást is választhattam volna, de az ember nem az alapján találja meg a társát, hogy akkor annak hány meg milyen esküvője volt.
2018. ápr. 3. 22:26
 8/25 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

Hát sajnos ez így működik. Te nem tehetsz róla, viszont szerencsére az egyház a kimondott esküt még komolyan veszi, nem úgy, mint polgári jogban.

Beszéljetek pappal vagy valakivel, aki ebben tud segíteni,de én is úgy tudom, hogy ez egy hosszú procedúra.

2018. ápr. 4. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
22%
"Ezt maga a pápa engedélyezi..." - VIII. Henriknel ez meg valoban igy volt :D.
2018. ápr. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
0%

Hogyne lehetne!

ma már olyanoknak is van templomi esküvőjük, akik nem is gyakorolják a vallást, max megkeresztelve vannak (vagy még az sem). minden a papon múlik, meg kell vele beszélni.

2018. ápr. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!