Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Lehet kétszer templomi esküvő?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet kétszer templomi esküvő?

Figyelt kérdés
Párom református vallású, én katolikus. Páromnak volt már templomi esküvője, katolikus nővel katolikus templomban. Elváltak, szeretnénk templomi esküvőt. Eddig ő mindig azt mondta lehet, hiszen náluk ez megengedett a református vallásban, de most szembesültünk vele, hogy talán mégsem. Tudnátok segíteni abban, hogy lehet-e velem katolikus esküvője egy elvált reformátusnak? Annyira elkeseredtem, mert ugyan nem járok állandóan templomba, de a részt amit vállalok a vallásból nagyon komolyan veszem, és most én szívok mások hülyesége miatt.
2018. ápr. 3. 21:39
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem így van, annak vannak szigorú szabályai, amit esküvő előtt ellenőriznek, mint ahogy a közjegyző is.
2018. ápr. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Ökumenikus esküvő volt, ő a saját református részét mondta. Ilyen esetben is ugyanez áll fenn?
2018. ápr. 4. 10:23
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Két esetben:

- ha az előző házastárs meghal

- ha elválás után pápai engedéllyel felbontják a templomi házasságot

2018. ápr. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Kérdező, tudom min mész keresztül.Ugyanígy jártunk, nem csináltattam végig ezt az egészet.Azt kérdeztem, mit keres a református párom, a katolikus egyházi bíróságon?

Ismeretségi körben 6 hónap és 4 év között váltakozott az érvénytelenítés.

Sok álmatlan éjszakám volt, végül protestáns esküvőnk volt.

2018. ápr. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Egyház jogásszal beszéltünk, így valóban nem lehetséges. De azt mondta mivel a nő részéről történt az esküvő előtt megcsalás, így az érsekség a házasságot felbontja, csak időbe telik. Jövő héten megyünk az érsekségre és bízunk a legjobbakban.
2018. ápr. 5. 10:08
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Érvénytelenítik, nem felbontják.Minimum fél év, tanúk is kellenek, de évekig is húzódhat.
2018. ápr. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Igen, valóban rosszul fogalmaztam, érvényteleníteni fogják. Bíztatott minket az Atya, mert házasságtörés esete állt fenn már az esküvő előtt is, tanúink vannak bőven és írásos bizonyíték is (üzenetváltások, e-mailek). Mi pedig nagyon szeretnénk ezt az esküvőt, katolikus vagyok és nagyon fontosnak tartom, a párom is szeretné ezt nekem megadni. Nagyon reménykedünk, már csak idő és türelem kell.
2018. ápr. 8. 07:37
 18/25 anonim ***** válasza:
Megértelek.Sok sikert Nektek! Igen, a kellő indok megvan hozzá.
2018. ápr. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Ha katolukuanak mondod magad es fontos a szentseg akkor tudod hogy hazassagtorest kovetett el a parod es te paraznasagot.

Ugyanis parod meg hazas igy nem lehetsz a mennyaszonya

Ne csak a hit napos oldalat kovesd ami neked szimpatikus.

2018. ápr. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Már házasok vagyunk polgárilag. Nem érzem magam bűnösnek (tudom, az egyház szerint az vagyok) mivel semmi közöm nem volt az egészhez. Nem ez alapján választottam párt magamnak, már az is bűnnek számít hogy ő református. De amit a katolikus egyház mond, az nem mindig életszerű. Ha emiatt bűnös asszony vagyok és a pokolra kerülök elfogadom.
2018. ápr. 10. 09:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!