Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Akik kötőjellel vették fel a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik kötőjellel vették fel a férjük vezetéknevét, azok bemutatkozásnál is az egészet kiejtik?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a kérdésem az lenne, hogy mondjuk a feleség neve Kiss Anna és a férje Szabó Gábor, majd házasság utána feleség Szabó-KIss Anna névlehetőséget választja, akkor ezt bemutatkozásnál is feltétlen ki kell mondani? Szoktátok rövidíteni? Mondjuk Szabó Anna stb

Aláírásnál, hivatalos papiroknál egyértelmű, de kiváncsi vagyok a hétköznapokban hogyan néz ki.


2018. márc. 28. 10:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a teljes nevemet mondom, vègülis már így hívnak. Olyan van, hogy hívok valakit telefonon, akiről tudom, hogy a lánykori nevemen ismer, ott általában maradok a règi nevemnèl, hogy ne zavarjam össze.
2018. márc. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mindig a teljes nevemet mondom.
2018. márc. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én nem, csak a férjem vezetéknevét mondom ilyenkor.
2018. márc. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló kérdés merült fel bennem tegnap. Én a vőlegényem vezetéknevét veszem fel.


Elég sok ügyféllel és partnerrel tartom nap, mint nap a kapcsolatot. Van hivatalos aláírásom is, amiben előbb-utóbb át kell írni a nevem is. A telefonszámomat többnyire ismerik, elmentették, de elgondolkodtam, hogy a másik felet megzavarná, hogy miképpen mutatkozom majd be.


Múlt héten még másképpen hívták a csajt, nem? - Kérdezik majd maguktól...:D


Fokozom még azzal, hogy a vőlegényem közvetve kollégám is, és többnyire ugyanazokkal a partnerekkel tartjuk a kapcsolatot. És ha ez még mindig nem elég, a keresztneveink ugyanaz csak női illetve férfi változatban :D.


Hétköznap úgy használod a neved, ahogy szeretnéd.

2018. márc. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Eleinte kimondtam az egészet, mostmár rövidítek, főleg munkahelyen. Csörög a teló, felveszem, mire kimondom a teljes (10 szótagú) nevem + a részlegem, szegény kolléga elalszik... :D Jah, és amikor a névváltozás miatt új céges mail-címet kaptam, szóltak, h válasszak nevet, mert a rendszer nem ismeri a kötőjelet; logikusnak tűnt az elöl lévőt választani, (ami mellesleg a férjemé), úgyhogy szóbeli kommunikációkor is értelemszerűen ezt használom. Mostmár megszoktam, nem zavar. :)
2018. márc. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Barátnő vette így fel a férjezett nevét, de nem használja bemutatkozáskor a teljeset, hanem általában lerövidíti a férje vezetéknevére.
2018. márc. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Akiket ismetek, ők mindet használják.
2018. márc. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A teljeset mondom :)
2018. márc. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kicsit off téma, de minek választanak az emberek maguknak valami kilométeres nevet, ha aztán nem is használják?

Én sosem akartam olyan nevet, amit senki sem tud megjegyezni, vagy kimondani, az édesapámat még nem tisztelem kevésbé, csak mert lecseréltem a vezetéknevemet a férjemére.

A másik, amit nem értek, hogy külföldön élő emberek miért ragaszkodnak ahhoz, hogy -né végződéssel felvegyék a férjük nevét? Hogy lehet ilyen "Szentgyörgyvölgyi Sebestyénné Koszorús Csilla" névvel egyáltalán létezni? 😂


Hogy a kérdésre is válaszoljak, a legtöbb ismerősöm kimondja a teljes nevét, ahogy anyakönyveztette

2018. ápr. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!