Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Felvennétek úgy a férjetek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Felvennétek úgy a férjetek vezetéknevét, hogy a ti vezetéknevetek marad meg első helyen?

Figyelt kérdés
Pl. a férjetek Kovács Béla, a ti nevetek pedig Németh Éva. Nem szeretnék se Kovács Béláné, se Kovácsné lenni. Látom, hogy mostanában sokan felveszik a férjük vezetéknevét, de ez kerül előre Kovács-Kiss Éva. Szerintetek fordítva is lehetséges a névfelvétel? Szeretném ha első helyen maradva a saját vezetéknevem Kiss-Kovács Éva
2017. jún. 26. 12:43
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
Én nem fogom a férjem nevét fölvenni és ezt a párom is elfogadta (szerintem épp elég egyenlőtlen az, hogy a gyerek az apa nevét kapja).
2017. jún. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

"(szerintem épp elég egyenlőtlen az, hogy a gyerek az apa nevét kapja)."


Kaphatja az anyját is. Ez a házaspár saját döntése.


Kérdező, lehetsz Kovács-Kiss Éva és Kis-Kovács Éva is.

A férjed ugyanígy, csak nyilván BÉlával.

2017. jún. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
Semmilyen formában nem vettem volna fel a férjem nevét, a férjemet meg ez egyáltalán nem zavarta, sőt.
2017. jún. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, lehetséges, én is így vettem fel.
2017. jún. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én így akartam felvenni, de az anyakönyvvezető azt mondta, hogy akkor a férfjemnek is így kell (ő is felvette az enyémet), végül maradt az első verzió - mindketten Kiss-Dobosok lettünk, férjem nevével elöl.
2017. jún. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%
4. vagyok. A férjem nem vettem fel semmilyen formában a nevem, nem értem miért mondott nektek ilyet az anyakönyvvezető, 5-ös, mert ez nem így van.
2017. jún. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat 5-ös, figyelmetlenül olvastam, már értem. :-)
2017. jún. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha felvenném is kötőjelesen a párom nevét, akkor azt nézném, hogy hangzik a nevem jobban (mert egyébként nem tervezem a névfelvételt)... mostani páromnál ez úgy nézne ki, hogy az övé kerül első helyre.
2017. jún. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem venném fel soha kötőjellel a nevét, de amúgy aki így veszi fel, és a nő neve van elől, mert úgy jobban hangzik, szerintem nem gond.
2017. jún. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én kötőjellel fogom felvenni a nevét és abc-sorrend szerint, szóval az övé kerül előre. A gyerekünknek is kötőjellel lesz, mert én vagyok az egyetlen, aki tovább vinné a családnevet.
2017. jún. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!