Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek lehet jó szülő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek lehet jó szülő (az en esetemben a volegenyem) abból, aki sosem kapott gyerekkorában szeretet és nincs előtte normális családi minta?

Figyelt kérdés

Csupán a véleményetek, de legjobban a tapasztalataitok érdekelnének...

Párom nem sok szeretetet kapott gyerekkorában, (mondhatom egy állat jobban bánik az utódjával mint ahogy ők foglalkoztak Vele) se törődést, sem gondoskodást, se nevelést ...

Egy ideje már együtt vagyunk, és próbálom betömködni ezeket a hiányosságokat, de mégsem érzem teljesnek a dolgot, már többször elmondtam neki hogy abszolút nem tudja kimutatni a szeretetét csak tárgyakkal...azt mondta változtat, én mondtam segítek de semmi változás...

Mostanában feljött a téma a gyerekvállalásról...Sokszor beszélek Neki arról, szerintem milyen egy jó család, hogyan kellene működnie, de mostanában mintha valami azt súgná ez nem teljesen jó ötlet... Furcsa érzésem van, kettős érzés. Az egyik az, hogy szeretem, olyannak amilyen. A másik pedig, hogy félek hogy olyan lenne a gyerekekkel, mint amilyenek voltak az ő szülei, még ha nemis teljesen.


Mostanában sokat agyalok ezen és fájdalmas felismerésre tettem szert, hogy inkább csak én szeretgetem őt, ő engem nem. (Tudom hogy szeret)


Nálunk se volt minden rendben a családban de talán pár fokkal jobb volt, én azért kaptam szeretetet bár sok hiányosság volt de mégis tudok szeretet adni... ölelni, simogatni, puszilni. Ő miért nem tud, mikor már nem egyszer felhívtam rá a figyelmét?


Azt találtam ki hogy nagy nehezen de pár hétig én se fogok így közeledni, és kivárom hogy mi lesz a reakció, de félek hogy észre ame venné és kb úgy élnénk mint 2 lakótárs. Szerintetek jó ötlet?

Nem akarok úgy gyerekeket hogy közbe könyörögnöm kell nekineki hogy mutassa ki a szeretetét a gyerekek felé.....(simogatás, ölelés, szeretlek mondása). el sem tudnám képzelni...

tudom nem szép dolog, de kezdek kicsit dühös lenni rá, hisz nem gyerek már (37) és tényleg sokszor megigérte de semmi olyat nem látok hogy próbálkozna...


A másik, pedig akinek hasonló cipőben jár a párja, az is észre vette hogy ezek a férfiak nem tudnak leválni otthonról teljesen?? Nem értem egy rossz anyához hogy lehet ennyire kötődni......


Vélemények, tapasztalatok??


Köszi

26/L



2018. febr. 21. 08:39
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Ezt alaposan át kell gondolni szerintem. Tapasztalatom ugyan nincs, de szerintem ez is elsülhet jól és rosszul is. Alapból nem gondolom, hogy feltétlen rossz apa lesz az, aki előtt nem volt jó minta,(sőt), hisz tudja hogy mit kell(ene) másképp csinálni. Viszont valakibe annyira beleégett a rossz minta, hogy képtelen változni.
2018. febr. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!