Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek lehet jó szülő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek lehet jó szülő (az en esetemben a volegenyem) abból, aki sosem kapott gyerekkorában szeretet és nincs előtte normális családi minta?

Figyelt kérdés

Csupán a véleményetek, de legjobban a tapasztalataitok érdekelnének...

Párom nem sok szeretetet kapott gyerekkorában, (mondhatom egy állat jobban bánik az utódjával mint ahogy ők foglalkoztak Vele) se törődést, sem gondoskodást, se nevelést ...

Egy ideje már együtt vagyunk, és próbálom betömködni ezeket a hiányosságokat, de mégsem érzem teljesnek a dolgot, már többször elmondtam neki hogy abszolút nem tudja kimutatni a szeretetét csak tárgyakkal...azt mondta változtat, én mondtam segítek de semmi változás...

Mostanában feljött a téma a gyerekvállalásról...Sokszor beszélek Neki arról, szerintem milyen egy jó család, hogyan kellene működnie, de mostanában mintha valami azt súgná ez nem teljesen jó ötlet... Furcsa érzésem van, kettős érzés. Az egyik az, hogy szeretem, olyannak amilyen. A másik pedig, hogy félek hogy olyan lenne a gyerekekkel, mint amilyenek voltak az ő szülei, még ha nemis teljesen.


Mostanában sokat agyalok ezen és fájdalmas felismerésre tettem szert, hogy inkább csak én szeretgetem őt, ő engem nem. (Tudom hogy szeret)


Nálunk se volt minden rendben a családban de talán pár fokkal jobb volt, én azért kaptam szeretetet bár sok hiányosság volt de mégis tudok szeretet adni... ölelni, simogatni, puszilni. Ő miért nem tud, mikor már nem egyszer felhívtam rá a figyelmét?


Azt találtam ki hogy nagy nehezen de pár hétig én se fogok így közeledni, és kivárom hogy mi lesz a reakció, de félek hogy észre ame venné és kb úgy élnénk mint 2 lakótárs. Szerintetek jó ötlet?

Nem akarok úgy gyerekeket hogy közbe könyörögnöm kell nekineki hogy mutassa ki a szeretetét a gyerekek felé.....(simogatás, ölelés, szeretlek mondása). el sem tudnám képzelni...

tudom nem szép dolog, de kezdek kicsit dühös lenni rá, hisz nem gyerek már (37) és tényleg sokszor megigérte de semmi olyat nem látok hogy próbálkozna...


A másik, pedig akinek hasonló cipőben jár a párja, az is észre vette hogy ezek a férfiak nem tudnak leválni otthonról teljesen?? Nem értem egy rossz anyához hogy lehet ennyire kötődni......


Vélemények, tapasztalatok??


Köszi

26/L



2018. febr. 21. 08:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
Nem.Ha lessz saját gyerek a zombit kiakarja dobni majd
2018. febr. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Jól írod.

Vagy nagyon jó szülő lesz belőle, mert nem akar olyan lenni, mint a szülei, vagy egy troger.

A leírásod alapján én az utóbbira szavaznék.

2018. febr. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Édesapámból kiindulva nem. Nem rossz ember, de nulla érzelmi intelligenciája van és úgy gondolja azzal letudta a szülőséget, hogy pénzt hoz haza.

Anyám bármennyire is szerette ezerszer megbánta hogy hozzá ment feleségül. Ezt nem lehet belőle kinevelni. Gondold át jól.

26/N

2018. febr. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőt megtapasztaltam.


Az exem olyan volt mint a párod, sosem tudta kimutatni a szeretetét, a szüleitől sokszor verést kapott, de kimutatni érzelmeket soha. Én iszonyúan szenvedtem ettől hiába beszéltem róla, szenvedely se volt, semmi érzelmi intelligencia.


A mostani páromnak se jutott jobb gyerekkor, anyja alkoholista volt, törődést nem kapott. Mégis, tudta hogy ez nem jó, és ő nagyon bújós, ragaszkodó, magas érzelmi intelligenciával rendelkező ember lett aki minden nap kimutatja és érezteti hogy szeret, és ez nagyon pozitiv hatással van rám és a gyerekeimre is.

De mi már igy jöttünk össze, nem kellett elmondani, megbeszélni, várni hogy történjen vmi.... szóval sajnos esélyesebb hogy a vőlegényed sem fog tudni változni. Amúgy az apám is ilyen érzelemmentes ) a szülei is azok voltak), iszonyúan szenvedtem tőle.

2018. febr. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk érdemes lenne terápiára küldeni ezzel.

Te nem tudod kárpótolni a gyerekkoráért, sem nevelni, nem is ez a dolgod.

Én megbántam, hogy egy hasonló kaliberű férfinek szültem. Míg a gyerekek kicsik voltak, minden az én feladatom lett.

Amikor a nagyobbik négy éves volt, elverte. Nem is emlékszem mi miatt volt, valami banális hülyeség.

A kicsi hat hetes volt, nekem pedig küretre kellett mennem. A kicsit vihettem.

Próbáltam vele megbeszélni, próbáltam rá hatni, hogy biztos nem akarja, hogy féljen tőle a gyerek, úgy, ahogy ő félt az apjától. Nem hatott.

Az igen, hogy megfenyegettem, hogy még egy ilyen, és takarodhat, de örüljön, ha nem a rendőrséggel vitetem.

Két évig húztuk, elváltunk.

2018. febr. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet. Tapasztalatból írom. A páromnak nem voltak kifejezetten "rossz" szülei, nem verték meg ilyenek, de nem is foglalkoztak vele. Nem ünnepelték a szülinapjait, névnapjait, semmit szinte. Nem nevelték, csak nőtt magától. A fiunk 1.5 éves, és az elején igaz, hogy nagyon nehéz volt neki, de mostanra szuper apa, sokkal jobb mint amire számítottam. Türelmes, kedves, segítőkész, mindent megcsinál, tényleg látszik, hogy imádja a fiunk. A nem képes leválni dolog meg... igen. Sajnos nálunk is ugyan ez van, hogy hiába nem törődött vele az anyja, ő mégis szinte mindig az ő pártját fogja, ha bármi konfliktus van....

22N

2018. febr. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés szerintem, hogy ő ténylegesen akar-e változni (és akar-e egyáltalán gyereket), mert ha igen, érdemes lenne szakember segítségét bevonni a dologba. A megoldásnak nem a játszmázás a módja ("én is megvonom tőle a szeretetet/közeledést"), hanem a felnőtt módjára megbeszélés: nem győzködés, számonkérés, hanem őszinte beszélgetés, amit célok, tervek, tettek követnek. De ehhez az kell, hogy ő is akarja.
2018. febr. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az exem nem volt képes fejlődni. Ott jöttem rá, hogy menthetetlen, amikor cicát fogadtunk örökbe, ő is akarta, és tüzelni kezdett. Éjszaka nyávogott, háromszor is felkeltette, mire üvöltve megkergette és bele akart rúgni. Mikor falhoz löktem, hogy mégis mit képzel, akkor tajtékzott, hogy neki az alvás jár. Egy baba ráadásul nem egy hétig sír fel az éjszaka közepén összesen, hanem akár évekig, szóval tudtam, hogyha egy szerencsétlen tüzelő macska így kihozza a sodrából, akkor egy gyerek teljesen értelmetlen. Úgy tudom azóta is egyedül van, mert kb senki nem bírja tartósan elviselni, annyira rideg és tartozkodó.


A mostani párom szülei nem voltak rossz emberek, csak kollégiumban élt, így az érzelmeit kb nem képes normálisan kifejezni. De ha ezeket mondom neki, akkor igyekszik, van egy kis keresztlánya, vele is aranyos. Kicsit szerencsétlenül szokta kezelni, pl odabújik hozzá a kislány, és nem meri felemelni, csak megöleli, mert fél, hogy fájni fog neki, meg ha a kislány kérdez tőle, akkor nagyon tárgyilagosan válaszol, nem gyerek szinten. Ő a maga módján próbálkozik, szerintem nem lesz rossz apa. A kapcsolatunk alatt is sokat fejlődött.


A te párod a leírás alapján nem igazán mutat fejlődést, még egy kicsit se, ezért aggasztó ez. Amúgy önmagában a hiányos szülői modell még nem lenne garancia arra, hogy nem is lehet jó szülő.

2018. febr. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat, hogy ennyien írtatok, megosztottátok a tapasztalataitokat, mindegyikből levontam a következtetést. Úgy érzem ő szeretne változtatni, de mivel nem megy neki úgy tesz mintha nemis lenne ilyen probléma.... A másik hogy ha már felhozom neki cseszegetésnek veszi, mondjuk ez minden területre igaz... persze ha az anyja-apja úgy beszél vele mint egy kutyával és folyton azt éreztetik hogy egy semmittudó senki, akkor az neki nem okoz problémát... Teljesen fel vagyok zaklatva mert nagyon utálom az igazságtalanságot... Viszont meg van egy másik, annyira szerethető oldala... Sose tudna senkit bántani ebben bizos vagyok. Mondjuk az én hibám is mert folyton analizálni akarom... talán nem kellene ennyit agyalnom? :)
2018. febr. 21. 10:53
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztosan.


Persze, van aki épp ezért homlokegyenest ellene megy az otthoni mintának, de még mindig túl sokan vannak azok, akik idővel bizony hozzák az otthoni mintát.

Pl. verni kezdik a gyereket, mert nem láttak más megoldást anno, vagy isznak, agresszívek, stb.


Én nő vagyok, de nincs az az isten, hogy szüljek, mert egyszerűen annyira szar mintát mutatott mostohaanyám, és belém rögzültek az ő baromságai, amiket - hiába az évek óta tartó pszichológus - nem tudok levetkőzni, és 95%,hogy a gyerekemmel is hasonlóan bánnék.


Ez van, hiába szeretnék gyereket, nem szándékozom tönkretenni őt. Lehet, hogy pont az 5%-ba esik majd a gondoskodásom a gyerekem felé, de túl bagy az eséle, hogy a 95-be, akkor pedig én is tönkrevágok még egy életet.

2018. febr. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!