Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Külső szemlelőként mi a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Külső szemlelőként mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Adott egy nagyon fiatal házaspár 1 gyerekkel. A férj és a feleség nagyjából jól meg van egymással. De! Sokszor veszekednek, a gyereknevelésben nem mindig értenek egyet. A férj sokszor kívánja a feleségét, a nő nem annyiszor mint amit a férj elvár. Ebből is van sok konfliktus, nem egyeznek az igények. A problémákat nem mindig tudják megbeszélni mert csak újabb problémák születnek. Hamarosan vennének közösen egy lakást és később szeretnének vállalni másik gyereket.


Lehet válás a vége?


2017. dec. 4. 13:37
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem fölösleges egy közös lakással és újabb gyerekkel tovább bonyolítani a dolgot, mert annál nehezebb lesz kiszállni a buliból, ami előbb utóbb úgyis bekövetkezik. Egy második gyerek semmilyen problémát nem fog megoldani, lehet még súlyosabbá teszi a helyzetet. Lehet itt az ideje külön menni, amíg fiatalok vagytok és előttetek az élet egy újrakezdéshez...
2017. dec. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem se jó ötlet egyelőre a lakás, a második gyerek meg végképp nem! Először le kéne ülni beszélgetni, sokat és sokszor! Megpróbálni megoldani a problémákat, nyitottabbá válni a másik felé, megértőbbnek lenni..stbstb. Valamiért össze házasodtatok és közösen vállaltatok gyereket, aki gondolom még nem lehet túl nagy, szóval nem olyan régen volt jó ez a kapcsolat.

Biztosan megpróbálnám rendbe hozni, amíg még nem késő, illetve soha nem válnék el úgy, hogy meg sem próbáltam tenni ellene.

2017. dec. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Túl sok probléma és összeférhetetlenség van ahhoz, hogy ez működőképes legyen. Én a gyerekemet nem ilyen családban szeretném nevelni. Egy nem igazán működőképes párkapcsolatba nem túl jó ötlet még több közös dolgot és "összeláncoló" tényezőt belevinni. Mert a vége egy érdektelen kapcsolat lesz, ahol nem a szeretet miatt lesznek együtt, hanem mert minden közös és nem lehet belőle kiszállni. Aztán meg jön a megcsalás, a mégtöbb veszekedés amíg az egyik fél ott nem hagyja a másikat.
2017. dec. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%

Igen és nem is. Ha szeretik egymást annyira, hogy veszekedés helyett a problémák átbeszélésére és megoldására koncentrálnának. Feszült szülők sokat árthatnak a gyermeknek.

A közös lakás és új gyermek nem lesz megoldás. Ha már házasok vagytok, törekedjetek rá, hogy ne mindenáron a válás legyen a válasz.


Minden jót!

2017. dec. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Másik gyereket ilyen rezgő léc szerű kapcsolatba NE! Főleg ha gyereknevelésben se értenek egyet.


Sztem elég necces, ha ennyire nincsenek egy hullámhosszon szex terén... egy szexterapeutát megpróbálnék azért, de ha az sem segít, hosszú távon nem érdemes együtt maradniuk, mert egyikük sem tehet róla, hogy miért kívánja a szexet annyiszor, ahányszor, és az egyiknek mindig rossz lesz.


A közös lakás az sztem jó ötlet, legalább van egy ingatlan, amit pénzzé lehet tenni, ha kenyértörésre kerül sor.

2017. dec. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%

Na pont ezért nem értem minek kell nagyon fiatalon házasodni , gyereket vállalni.

Mondjuk azt nem írtad hogy mennyi az a nagyon fiatal de gondolom valahol a 20-as éveik legelején.

Értem én hogy régen ekkor már természetes volt a házasság meg x gyerek de manapság már nem ugyanazok a körülmények és régen nem volt szokás válni.

Szóval minek ennyire korán lekötni magukat egy házassággal pláne gyerekkel , ha valószínű hogy nem fog működni hosszútávon..

Vannak dolgok amiket meg lehet beszélni és lehet kompromisszumokat kötni ha mindkét fél akarja és hajlandó. Ez csak rajtuk múlik.

Válás mindig bekövetkezhet. De talán érdemes lenne előre gondolkodni és csak azután cselekedni.

2017. dec. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A hazassagok 50 (vagy 70?) %-anak valas a vege. Tehat igen, egy ilyen kapcsolatnak is lehet valas a vege.

A masodikos fiam osztalyaban nem sok olyan gyerek van, akinek egyutt elnek a szulei. Tehat a gyerek megszuletese utan 8 evvel mar nagyon kevesen vannak egyutt.

2017. dec. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!