Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házassági vagyonjogi szerződés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági vagyonjogi szerződés miatt szakít velem?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel felmerült a téma, hogy majd pár év múlva amikor ott tartunk, hogy házasság, gyerekek, stb, írunk házassági vagyonjogi szerződést.


Pontosabbat nem tudok ennél mondani, nem is néztem még utána, engem arra neveltek kiskorom óta, hogy ez a papír kell, különben ha válás lesz, bukom a házamat, a vagyonomat, mindent.


Természetesen ki akar válni, mikor még össze sem házasodtunk. Mindent jónak akar mindenki. DE, ha mégis úgy alakul AKÁRMI miatt, akkor ki nyugtat majd meg engem, hogy ki kell fizetnem az exfeleségem xx milliókkal?


A lány hallani sem akar az egészről, sőt igenis úgy a természetes, hogy ha majd elválunk, hogy ő marad a gyerekekkel a házban (ami az enyém). Megtartja a házat, vagy kifizetem neki a felét, plusz a nem tudom miket.


Jó mondom köszi.


Szóval ő most szakít velem, mert én felmertem hozni ezt a témát. Illetve nem én hoztam fel, szóba került.


Kinek van igaza? Mi az igazság? Tényleg egy gonosz és rosszindulatú dolog ilyenre egyáltalán gondolni is?


Ha a szívemre hallgatok nem kell a szerződés, de ha az eszemre, az már egészen más.


2017. okt. 29. 10:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem örülj, hogy megszabadultál tőle.
2017. okt. 30. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Engem jobban aggasztana, hogy a nőm egy idióta, hisztériás pcsa, de te tudod.
2017. okt. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nőként mondom, hogy nem venném el és nem gondolkodnék komolyan ezzel a nővel. Hisztis, veszekedős élet kell a francnak. Imádom a nyugalmat és a kompromisszumokat. Ha már ilyet sem lehet vele megbeszélni, mi lesz a komolyabb dolgokkal az életben?
2017. okt. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Házasság előtt szerzett vagyon SOHA A BÜDÖS ÉLETBEN NEM LESZ KÖZÖS vagyon, tehát, ha az a ház a tiéd, NEM kaphat belőle semmit válás esetén. Ilyenre tök felesleges papírt írni.


Házasság alatt szerzett dolgokra meg vagy írtok szerződést vagy nem, ezt már egymás közt kell elrendezni. Ha külön kasszát akartok, (teljesen külön kezelnétek a saját kereseteteket) akkor érdemes, hogy a szerzett vagyonnal kapcsolatosan ne legyen vita, ki mit és mennyit keresett, költött dolgokra, stb. Ha ő nem akar aláírni semmilyen szerződést, de te akarsz ilyet, akkor ne vedd el. Ha számára egyértelműen hátrányosat nem akar aláírni, abban neki van igaza. (Az nem tartozik ide, ha csak szórni akarja a te fizetésedet, mert a sajátjából nem telik a szeszélyeire)


Az alapján ahogy azt te leírtad, ha tényleg ez az elképzelése a csajodnak, akkor ő egy aranyásó!!!! Én a helyedben szerződéssel se venném el. Se a ház se a fele, se annak az értéke nem illeti meg őt. Akkor se, ha gyereket szült.

2017. okt. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Azért remélem elmondtad a barátnődnek amit itt megtudtál, hogy szerződés nélkül sem illetné meg semmi a házadból, mivel az nem közös, nem a házasság alatt szereztétek. Sőt, azt még megjegyezném, hogy az örökség is különvagyonnak minősül. Tehát ha már házasként megörökölnél egy ingatlant, az is csak a tied, annak se járna neki a fele válás után.

Szóval ha neki az a terve, hogy ingatlantulajdonos pasihoz akar hozzá menni, tudjon róla, hogy válás esetén üres marokkal fog távozni, szerződés ide vagy oda. Magyarul ahhoz hogy legyen valamilye, neki is tenni kell, illetve bele kell tennie a lóvét, nem elég csak házasodni és gyereket szülni.

2017. okt. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

En ugy gondolom ez a szerzodes amugyis egy nagyon jo dolog.

Sose ertettem azokat akik azt mondjak milyen szanalmas dolog mert szeretitek egymast minek ez a papir,meg hasonlok...

Sajnos nem lehet tudni mi lesz 5-10-20 ev mulva...

Rengeteg a megcsalas...hiaba a bizalom...ritka az olyan hazassag ahol egyik fel sem lepett felre.sokan homokba dugjak a fejuket...

sok olyan embert ismerek akirol sosem gondoltam volna...es nagyokat csodalkoztam...sajnos ez van!

minden teren jo bebiztositani magad.sose lehet tudni

2017. nov. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

De mi bánatot akarsz bevédeni?????

A házasság előtti vagyon soha nem lesz közös....

Szóval mi a bánatot akarsz védeni?

Amúgy van egy rossz hírem, a lakást akkor bukod 20 évre, ha felcsinálod a leányzót, mert onnantól nem teszed ki többet. És ezen barátom nem segít a házassági szerződés.

Azt tudod tenni, hogy a saját lakásod kiadod, annak a jövedelmét lepapírozod h egyedül a tiéd, és beköltöztök egy albérletbe vagy egy új közösen vett lakásba. Így ha váltok, akkor is lesz egy saját lakásod, megtakarításod és a menyecske fizethet neked a közös lakás miatt.

2017. nov. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!