Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házassági vagyonjogi szerződés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági vagyonjogi szerződés miatt szakít velem?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel felmerült a téma, hogy majd pár év múlva amikor ott tartunk, hogy házasság, gyerekek, stb, írunk házassági vagyonjogi szerződést.


Pontosabbat nem tudok ennél mondani, nem is néztem még utána, engem arra neveltek kiskorom óta, hogy ez a papír kell, különben ha válás lesz, bukom a házamat, a vagyonomat, mindent.


Természetesen ki akar válni, mikor még össze sem házasodtunk. Mindent jónak akar mindenki. DE, ha mégis úgy alakul AKÁRMI miatt, akkor ki nyugtat majd meg engem, hogy ki kell fizetnem az exfeleségem xx milliókkal?


A lány hallani sem akar az egészről, sőt igenis úgy a természetes, hogy ha majd elválunk, hogy ő marad a gyerekekkel a házban (ami az enyém). Megtartja a házat, vagy kifizetem neki a felét, plusz a nem tudom miket.


Jó mondom köszi.


Szóval ő most szakít velem, mert én felmertem hozni ezt a témát. Illetve nem én hoztam fel, szóba került.


Kinek van igaza? Mi az igazság? Tényleg egy gonosz és rosszindulatú dolog ilyenre egyáltalán gondolni is?


Ha a szívemre hallgatok nem kell a szerződés, de ha az eszemre, az már egészen más.


2017. okt. 29. 10:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%
Ha a te neveden van a ház, azaz a házasságkötés előtt szerezted, akkor abból semmi sem lesz az övé. Csak a házasság alatt szerzett vagyonnak a fele illeti meg. Ha jelentős felújítást végeztek a házon, az viszont már necces. A lényeg, hogy ha emiatt hagyott el, ne sajnáld!
2017. okt. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%

ha pl. van egy céged, ami már a csaj előtt is megvolt (és jövedelmezett és most is van bevétel), akkor kell.


mi nem kötöttünk, a férjem lakása már előttem is megvolt, nyilvánvaló, hogy az mindig az övé marad. más vagyonunk meg nem volt.


viszont elég furcsán áll hozzá a csajod a dolgokhoz, és nem a szerződés megkötésére gondolok. mi köze neki ahhoz a házhoz, ami neked már előtte is megvolt?


ha ebben ilyen kitekerten gondolkodik, esélyes, hogy másban is. már csak ezért is vigyázz vele.

2017. okt. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem teljesen rendben van, hogy igenis le akarod majd papírozni az egészet. Nem olyan durva ez, viszont jobb, hogy kiderült a nézeteltérésetek.


Én is ezt fogom majd tenni, ha aktuális lesz.

2017. okt. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
73%
Nem akarna mégsem szakítani, akkor tedd meg te.
2017. okt. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
38%

Ha ez a lány tényleg szeretne téged, akkor simán belemenne. Ezt gondold át.

Elárulta magát a reakciójával. Valószínűleg a terv az volt, hogy hozzád megy, szül 2 gyereket, elválik, és 5-6 év alatt keresett munka nélkül jópár milliót.

2017. okt. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb embernek - így neked is - semmi fogalma sincs a vagyon megosztásáról válás esetén.


A házasság elötti vagyon sosem lesz közös és abból semmit nem kap a másik fél válás során.


Magyarul csak akkor kell kifizetned az ex felé nagyobb összeget, ha a házasság alatt szereztétek azt a vagyont, amit meg kell osztani köztetek, azaz azt, ami úgyis közös.


Az egyetlen eset, amikor van értelme a szerzödésnek, ha az egyik félnek van olyan vagyona a házasság elött, amiböl jövedelme van: pl egy cég, vagy több ingatlan, amit kiad, és így jelentös összegeket kap -, a szerzödésben ezt a jövedelmet lehet külön maradó vagyonnak minösíteni, és ez az, ami jogos lehet. (Akkor nem, ha közben a közös élethez nem adsz bele semmit, és csak a másik tart el)

2017. okt. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
91%

"Valószínűleg a terv az volt, hogy hozzád megy, szül 2 gyereket, elválik, és 5-6 év alatt keresett munka nélkül jópár milliót."


Ezt kifejtenéd, hogy hogyan akarna müködni????

2017. okt. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Jó, a lényeget értem. Köszi a válaszokat.

Amúgy azt mondtam még, hogy ok, ő aláírja a szerződést. De ne számítsak innentől kezdve semmire, mert semennyi pénzt nem fog költeni a házunkra, amibe még be sem költöztünk. (Soha nem mondtam neki, hogy költsön a házra, de ő azért így zárta le.)


Nem bírok vele az a legnagyobb baj. Nagyon sokat veszekszik. Ha van baj azért veszekszik, ha nincs akkor azért. Teljesen mindegy, hogy reggel vagy este van, ő szerintem imád veszekedni, drámázni. És ez borzalmas.

2017. okt. 29. 10:49
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy látod imád veszekedni, akkor nem a szerződésen gondolkodnék el a helyedben...inkább azon, hogy milyen lenne az élet vele a későbbiekben.

Nőként írom, hogy nem házasodnék össze egy hasonló férfivel, sőt nem is maradnék kapcsolatban vele a továbbiakban.Kell a francnak egy veszekedést állandóan szító pár.

2017. okt. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Neked van igazad, teljesen jogos és igazságos volt a felvetésed.

Az, hogy ezen ő felhúzta magát, csak őt jellemzi.

Tulajdonképpen lebuktatta saját magát, hogy mennyire önző.

Szóval örülj neki, hogy megszabadultál tőle.

2017. okt. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!