Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házaspárok! Mennyi pénzből...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házaspárok! Mennyi pénzből éltek ketten havonta? Mennyit költötök szórakozásra? Tudtok félretenni, spórolni? Közös, vagy külön kassza?

Figyelt kérdés
Albérlet, vagy saját lakás, ház? Mekkora az ingatlan, hány négyzetméter? Hiteletek van? A korotokat is írjátok meg.
2017. okt. 9. 15:30
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

30 körüliek vagyunk, kb 680k a bevételünk, a felét félre rakjuk, nagyjából havi 10k-t szórakozunk (de ezt inkább felülről becsültem), igaz pl. nyáron elég drága volt a nyaralás (több mint fél milla).


Közös a kassza, egyelőre albiban vagyunk (70k), hitel csak a páromnak van (havi 15k a törlesztő).

2017. okt. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

Én 28/N vagyok, párom 33/F.


Kérdés, hogy külön vagy közös kasszán vagyunk, mert nem teljesen világos, mi melyik alá esik. Nekem logikusan külön kassza lenne, de máshol a mi esetünket úgy láttam leírva, hogy külön számlás közös kassza. Külön számlán van a fizunk, arányosan fizetünk rezsit és élelmiszert.


Én 250-et keresek, párom eddig 120-at keresett, de most új munkája van, jövő hónaptól már 160-at kap kézhez. Én kapok emellé cafeteriát, párom eddig nem kapott, de ezentúl fog.


Én havi 50e-t tudok félretenni átlagban... van, amikor semmit, van, amikor többet. Ebben a hónapban pl. nem tudok félretenni, mert elromlott a laptopom, és venni kellett egy újat. Ilyen bármikor előfordulhat.


Amúgy:

- saját lakásban élünk, Bp. belvároshoz közelebb, mint külvároshoz, 45m2

- hitel nincs

- szerencsére átalánydíjat fizetünk, így nem kell figyelni nagyon arra, mennyi víz és gáz fogy

- én járok fitneszterembe, az kb. 33e Ft-ba fáj/hó (személyi edző 23.000, bérlet a létesítménybe 10.000)

- élelmiszerre 70-80-at költünk... ez picit sok, de nekem spéci étrendet kell követnem, az elég sokat rádob... ehhez még 10-15e rájön takarítószerekre, wc-papír stb.-re

- havi szinten olyan 10-15e elmegy kozmetikumokra is, van, amikor több.. a munkámból adódóan sminkelek plusz személyi higiéniai cuccok

- szórakozásra szoktunk, szeretünk is költeni, enélkül elég sivárnak érezném az életet... mozi, színház havi többször (ált. együtt, de van, amikor én nélküle is elmegyek egyedül, mert nekem nagyobb igényem van erre)

- évi olyan 3x elmegyünk kisebb, 2-5 napos utakra (igyekszünk olcsóbbat kifogni... buszos jellegűt pl. és nem tengerpartit), ill. azon felül egy pár ilyen 1naposra

- ruhára per fő elmegy átlagban havi 10-15e (ebben benne van az új csizma, új kabát stb. is, ugyanúgy, ahogy a "csak úgy" vett göncök, ált. turiból)

- és akkor ehhez, ami mostanában hozzájött: elromlott háztartási eszközök, ajándékok családtagoknak, fogorvos

2017. okt. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
#1 vagyok: miért kérdezed egyébként?
2017. okt. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
36%

Nem vagyunk házasok, de szerintem ez nem sok mindenen változtat. Változó, hogy éppen mennyi pénzből élünk, mert párom maszek munkákból él. Nyáron van, hogy 2 hét alatt keres 300 ezret, télen mikor nem építkeznek, akkor nyilván kevesebb a bevétele, de tudunk tartalékolni szerencsére. Én 230 körül kapok kézbe egy hónapban.

Saját házunk van, igaz még csak most vált költözhetővé, szóval jócskán van még mit költeni rá. Hitelt soha nem vennénk fel semmire, majdnem 3 évnyi kuporgatott pénzünk van benne a házban.

Nálunk a közös kassza semmilyen formában nem jöhet szóba, házasság után sem. Mindenkinek van saját pénze, amit arra költ, amire szeretné. A rezsit felesben fizetjük, vagy az fizet, aki éppen ráér elmenni a postára. Nem nagyon szoktuk számolgatni, hogy minden egyenlően legyen fizetve. Vásárolni általában együtt járunk, ilyenkor felváltva fizetünk, egyik héten én, utána ő. Szóval nagyjából próbáljuk egyensúlyban tartani, de nálunk a pénz mindig is egy lényegtelen dolog volt a kapcsolat szempontjából.

Félretenni most sajnos nem nagyon tudunk, mivel rámegy a házra elég sok pénz. Tél előtt be akarunk fejezni mindent. De azért a téli kis tartalékot már gyűjtögetjük, bár úgy néz ki lesznek kisebb nagyobb munkái télen is. Szórakozásra nem tudom megmondani mennyi költünk. Hétvégén össze szoktunk ülni páran sörözgetni, vagy csak kettesben. Kirándulni elég gyakran járunk, beülünk a kocsiba aztán gyerünk valamerre. Az úticéltól függ, hogy mennyi a benzinpénz, ezt általában felezzük. Általában az ő kocsijával megyünk, mert kevesebbet eszik. Néha járunk horgászni, azt ő fizeti mert az ő hobbija, én csak potyautas vagyok. Igazából a kocsikázáson kívül szerintem nem sokat költünk szórakozásra, max évente párszor egy-egy koncertre, vagy egyéb programra.

23/N 26/F

2017. okt. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Közös kasszàn vagyunk, sajàt hàz(40nm). Kicsi, de egyenlőre ez van. Hitel nincs.

300 - 320 ezret keresünk ketten, 150 ezret minden hónapban félretesszük.

A maradékból élünk, 4000 a kettőnk mobilszàmlàja. Így hirtelen nem tudom mennyi, de jut szórakozàsra is. Nem vagyunk nagy csavargók, 2-3 havonta egyszer valami közös program, mikor mi( koncert, biliàrd, haverok, àllatkert, télen kori, nyàron strand, szilveszterkor egy kis alkohollal fűszerezve, plusz évente 2 évforduló: kapcsolat- mozi, hàzassági- étterem). Költünk még : én könyvekre, a férjem kàrtyàkra .

Fölösleges göncöt, ruhàt , cipőt, kabàtot nem veszünk, csak ha valami elhasznàlódik, tehàt nem kell minden évben új mindenből. 31N , 28F

2017. okt. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

1.-3.

Úgy tudom arra van az oldal, hogy ha valaki kíváncsi valamire, azt megkérdezi, mások pedig válaszolnak rá. Egyébként az érdekelt leginkább milyen a bevétel/megtakarítás aránya.


4. Házaspárokat kérdeztem elsősorban, mert érdekelt, hogy a válaszok között milyen a közös, illetve külön kasszások aránya házastársi kapcsolatban.


Köszi mindenkinek a választ.

2017. okt. 9. 17:00
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

420 e Ft-ot keresünk ketten.

Szerencsére kölcsönünk nincs így sokkal könnyebb.

Általányt fizetünk mi is.

Családi házban élünk, de így is az összes számla + telefon biztosítás 120 e Ft. 100-at tudunk félrerakni.

Hetente járunk el valahová szórakozni vagy kirándulni lényeg h kikapcsolódni.

30 és 32 évesek vagyunk.

2017. okt. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%
38 évesek vagyunk, két csemetével, feleségem hét éve van itthon a gyerekekkel, van egy öreg házunk, 3 autónk, hitelünk nincs, havi 250-ből élünk, nyaralni-síelni nem járunk, max a Balatonhoz, a családi nyaralóba. Bevételünk változó, 1-1,7 között hozok haza, ezt teljesen (-250) a jövőnk építésére fordítjuk.
2017. okt. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
56%

Kb. 450-500 egy hónapban a bevétel, de valtozó.

Saját ház, 120 nm, hatalmas gyönyörű udvarral.Hitel nincs, egy autó van.(én nem akarok soha vezetni többet a baleset óta)

Megtakarítás...hát passz, változó, mert szeretünk a mának élni, de ha beugrik egy váratlan kiadás, nincs pánik.

Eljarni is változó milyen gyakran megyünk, kedvfüggő, van, hogy havonta 10x is, van, hogy 3 hónapig nincs is kedvünk menni sehova, max étterembe.

32N 59F

2017. okt. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!