Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Honnan tudhatom, hogy elég...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Honnan tudhatom, hogy elég érett vagyok-e a házassághoz?

Figyelt kérdés

Elsősorban házasok illetve elváltak válaszát várom.


Köszönöm a válaszadásra szánt időtöket.


2017. okt. 3. 07:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tudod, amikor már nem kell a gyakorin megkérdezned.
2017. okt. 3. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Figyelj arra a bizonyos " belső" hangra, amikor komolyan felteszed a kérdést: tényleg akarom?? Amit először " hallasz", az a tuti...
2017. okt. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
vannak dolgok, amik miatt például tarthatsz a házasságtól, mondjuk rossz példákat láttál a környezetedben. Ha ezeket tudod kezelni és a saját kapcsolatotokat különválasztani mások elrontott kapcsolatától, akkor az már jó jel.
2017. okt. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!


Nem voltam elég pontos a kérdésfeltevésben. Úgy fogalmaznám át a kérdésemet, hogy mik az objektív jelei az érettségnek?

2017. okt. 3. 18:37
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik objektív jele nekem, hogy az esküvő után függetlenek tudtok lenni, minden szempontból. Saját lakás - nem a tulajdonon van a hangsúly, hanem hogy ketten éltek benne, nem lakótársakkal, anyuapuval, főbérlővel. Képesek vagytok az önellátásra - takarítás, főzés, munkamegosztás, pénz beosztása. Van olyan önálló, állandó bevételetek amiből meg tudtok élni legalább minimálszinten. Tudtok kommunikálni és közösen döntést hozni, a haverok és család nélkül.

A másik, hogy a következő témák felmerültek, és egyetértés született, vagy legalább kompromisszumkész volt mindkét fél:

lakóhely (falu/város, ház/lakás? Magyarország vagy külföld?)

kassza (közös vagy külön? házassági szerződés lesz?)

házastársi szerepek (egyenlő felek, vagy kenyérszerző és otthonteremtő?)

gyerekek, háziállatok (lesznek? Hányan és kb mikor? Gyerek esetén van valakinek valami meggyőződése, mint vallásos nevelés, oltásellenesség, stb?)

tervezett életmód nagyvonalakban

2017. okt. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi, ötös!


Ha jól értem, akkor az egyik fontos kérdés, h tudunk-e (külön-külön) a másikunk érdekét, és a kettőnk közös érdekét szem előtt tartva gondolkodni és működni. Értelemszerűen ehhez megfelelő, asszertív kommunikáció is szükséges.


Minden fontos dolog érdekel, jelezzétek!

2017. okt. 4. 20:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha felmerül benned egyáltalán a kérdés, akkor még nem vagy elég érett rá. Egyébként sokakkal ellentétben, én nem gondolom, hogy ez mindenképp kor függvénye. Az csak egy szám. Az igazi érettség nem ott kezdődik, hanem a fejedben. A házasságtól amúgy nem kell félni. Ha határozottan tudod kit, mit akarsz, akkor magadhoz illő párt fogsz választani, és vele működni fog.:) Ennyi a titok.
2017. okt. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!