Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért ragaszkodom a házassághoz?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ragaszkodom a házassághoz?

Figyelt kérdés
Párommal régóta együtt élünk ,van egy gyerekünk is.Remek apa és társ ,megbízható.Jó a kapcsolatunk ,de nem vagyunk házasok.Én szeretnék összeházasodni vele ,mert valahogy jó lenne tudni hogy hivatalosan is összetartozunk ,egy család vagyunk.Ő nem akar házasodni.Azt mondja nem velem van a baj ,hanem maga a házasság amit feleslegesnek tart.Szóval ő sosem szeretne senkivel összeházasodni.Félreértés ne essék ,nem habos babos esküvőt akarok egy családi ház árából.Egy egyszerű polgárit ,kb a gyűrűk és egy vacsora a szűk család számára(10-20 fő) amire költeni kellene.Az meg beleférne bőven a keretbe.Hülyeség ragaszkodni ehhez?Csak azért akarom mert más is így csinálja?
2016. szept. 27. 12:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
10%
Család beléd nevelte?
2016. szept. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%

Nem hülyeség, hogy ragaszkodsz a házassághoz, ez a legtermészetesebb dolog két FELNŐTT és FELELŐS ember között.

Kérdés, hogy a partnered elég érett, vagy felnőtt-e egy ilyen feladathoz.

Én mondjuk gyereket biztosan nem vállaltam volna házasságon kívül, és nem magam miatt, hanem a gyerekem miatt.

2016. szept. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
19%

Ritkán kötök ebbe bele, de "A válaszíró 11%-ban hasznos válaszokat ad." :D Nem véletlen :D


Mi ez a duma amúgy #2-es? 1974 előttről írsz? Kádár bácsi egészsége hogy szolgál?

2016. szept. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%
Dehogy ragaszkodsz a házassághoz, még gyereket is vállaltál házasságon kívül.
2016. szept. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%

Igazából nem értem, hogy amikor már valaki együtt él a másikkal évek óta, és van gyerek, akkor már minek. Abszolút házasságpárti vagyok, de annak a helye valahol a néhány év együttjárás/élés után, gyerekvállalás előtt van. Ez ugyanis egy (újabb) jelzés, hogy a szándék komoly, összekötöm az illetővel az életem, vele szeretnék családot. Nekem ezt jelenti egy esküvő, legyen kéttanús vagy gigalagzi. Ha már minden megvan, és ott a gyerek, akkor okafogyottá válik az egész. De ez az én véleményem, mert egyre gyakrabban látom, hogy két óvodás gyerek után kezdi izgatni a párt a házasság gondolata valami rejtélyes módon...


Szóval kérdező, fogalmam sincs, hogy te miért szeretnéd, valószínűleg egy hiányérzeted van emiatt, és most pótolnád.

2016. szept. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%

Ne haragudj, kedves 3-as, de házasságon kívül én sem szülnék. Ez a férfi mit akar? Ingyensz.e.x van, kaja van, a gatyái ki vannak mosva, de a nő, aki gyereket szült neki, nem ér annyit, hogy feleségül vegye? WTF???

A kérdező amint látod, szeretne esküvőt. Én nem azt mondom, hogy ne lehetne együtt élni, gyereket nevelni, ha egyik fél sem papírokat, de ezesetben a nő vágyik rá.

Tehát apukának gondolkodnia kellett volna egy picit korábban, és maradni agglegénynek, vagy egy vele hasonlóan gondolkodó, nagyon modern és nagy trendi nőt választani a gyermekei anyjának.

2016. szept. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
8%

#6


Sok nő viszont azért akar házaságot, hogy váláskor mint joker mutatassa be a papírt és vigyen mindent... Ahogy az az ócska r-banc Gábor Zsazsa mondta: „Jó vagyok a háztartásban. Ha elhagyok egy férfit, megtartom a házát.”


Szóval max szerződéssel érdemes, hogy ne lehessen "finders keepers" módon mindent vinnie.

2016. szept. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%

Egy fontos kérdést nem érintesz, kérdező,


mégpedig hogy ezt most találtad ki ezer év együttlét és a gyerek után, vagy próbáltál erről régebben is kommunikálni a pároddal? És ha nem, akkor megint csak le kell írnom: fel nem foghatom, hogy felnőtt emberek hogy töltenek együtt éveket úgy, hogy sosem beszélnek arról, mi a fontos nekik és mi nem a kapcsolatban.

2016. szept. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
56%
Bocs, de hazassagot nem a gyerek elott kellett volna neki eloadnod?
2016. szept. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
87%
Én az ilyet sosem értettem, mikor az egyik fél házasodni akar, de a másik arra hivatkozik, hogy ő meg feleslegesnek tartja a házasságot. Ha szerinte felesleges és úgysem jelent semmit, akkor miért olyan nagy erőfeszítés neki a párja kedvéért belemenni, pláne ha nem is akar a párja sem túl nagy felhajtást.
2016. szept. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!