Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért ragaszkodom a házassághoz?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ragaszkodom a házassághoz?

Figyelt kérdés
Párommal régóta együtt élünk ,van egy gyerekünk is.Remek apa és társ ,megbízható.Jó a kapcsolatunk ,de nem vagyunk házasok.Én szeretnék összeházasodni vele ,mert valahogy jó lenne tudni hogy hivatalosan is összetartozunk ,egy család vagyunk.Ő nem akar házasodni.Azt mondja nem velem van a baj ,hanem maga a házasság amit feleslegesnek tart.Szóval ő sosem szeretne senkivel összeházasodni.Félreértés ne essék ,nem habos babos esküvőt akarok egy családi ház árából.Egy egyszerű polgárit ,kb a gyűrűk és egy vacsora a szűk család számára(10-20 fő) amire költeni kellene.Az meg beleférne bőven a keretbe.Hülyeség ragaszkodni ehhez?Csak azért akarom mert más is így csinálja?
2016. szept. 27. 12:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
84%

Erre egyedül te tudod megtalálni a választ.

Nálunk a férjemnek volt fontosabb a házasság és nem családi nyomásra, az biztos. A szülei azok, akik ugyan házasok, de már több, mint tíz éve külön élnek úgy, hogy papíron még férj-feleség, a testvérei közül meg kettőnek is van családja, esküvő viszont egy sem volt, se kicsi, se nagy. Azt hiszem, neki egyszerűen csak ez ad biztonságérzetet, ennyi az egész.

2016. szept. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
A gyerekünk nem volt tervezett tehát arra nemigen tudok mit mondani ,hogy előtte kellett volna.Egyébként ezidáig én sem ragaszkodtam hozzá ,nyilván boldog lettem volna ha megkér de nem firtattam.Igazából most sem fogom ráerőltetni ,mert teljes értékű a kapcsolatunk ,de attól még szeretném .Jobb lenne elengednem a dolgot talán.
2016. szept. 27. 19:35
 13/16 anonim ***** válasza:

"Igazából most sem fogom ráerőltetni ,mert teljes értékű a kapcsolatunk ,de attól még szeretném .Jobb lenne elengednem a dolgot talán."


Nos, ha a gyerek becsúszott, és még akkor sem jutott eszetekbe kilenc hónapon keresztül megbeszélni a "hogyan tovább"-ot vagy az értékrendeteket, akkor nem gondolod, hogy ideje lenne elkezdeni kommunikálni a gyereked apjával??? Tényleg, soha nem fogom megérteni, hogy töltesz valakivel éveket úgy, hogy soha szóba nem kerül a jövőkép.

2016. szept. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
51%

Én nem értem a "becsúszott gyerek" helyzetet, valaki magyarázza már meg...

Lehet végekezni fogamzásgátlóval, spirállal (bár az kétes), óvszerrel, kiszakadt óvszer esetén 72 órás tablettával stb .

Ha a megszakítást nevezitek védekezésnek, vagy a naptáras módszert, amik semmit sem érnek, akkor meg miért kell becsúszottnak nevezni? Gyakorlatilag nulla védekezés nélkül nagyon is "várt gyereknek" lehet hívni

2016. szept. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem te is érzed, hogy az lenne a természetes, ha közös jövőt terveztek, hogy hàzasok vagytok, nem baràt- baràtnő.

Azt gondolom, ha màr gyerek is van, mégsem történt a hàzassàg felé semmilyen lèpés , plusz a pasid ki is mondta, hogy hàzassàgellenes, senkivel nem akar hivatalos törvényes kapcsolatot, akkor lényegtelen, te mit akarsz. Ő nem akarja, a többi meg nem érdekli, le van szarva.

Védekezni kellett volna megfelelően. Ès akkor nincs becsúszott gyerek. Ezen az oldalon rengeteg az ilyen. Nem sokan valljàk be, ha felelőtlenek...


Ha eddig nem kellettél neki feleségként, ez utàn sem fogsz nagyon. Ha nem vàrt volt a gyerek, miért tartottad meg? Azt gondoltad, akkor elvesz?


A kommunikàcióval gondok vannak nàlatok, nem kicsit.

2016. szept. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Nem ,dehogy is azért tartottam meg a gyerekemet...nem a kommunikációval van a gond (biztos azért lehetne rajta javítani) ,hanem hogy akkoriban engem sem foglalkoztatott a házasság gondolata.Tehát azért nem bukott ki a dolog.Bár akkor sem hagyom faképnél ,mert úgy gondolom sok házas ember a környezetünkben példát vehetne róla.
2016. szept. 28. 22:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!