Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan tudnam az eddig osszegy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnam az eddig osszegyujtott penzem/ingatlanaimat egy hazassagtol megvedeni?

Figyelt kérdés
Nem tulzottan szeretnek kozoskodni, ezert en guruztem es izzadtam, van ra megoldas? Termeszetesen azon kivul, hogy ne hazadodjak :D
2017. aug. 31. 02:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%
Házassági szerződés. Kizárod a golddiggert. Kell egy ügyes szerződés, amiben mindent kizársz mint közös vagyont, semmilyen igénye nem lehet a nőnek, csak arra, amit a házasság alatt közösen szereztetek, esetleg arra sem, ha eleve te fogsz keresni.
2017. aug. 31. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Nem íratsz semmit a férjed\feleséged nevére ami a tiéd. Miért vehetne el akármit is tőled akárki ha az a te neveden van/sajátod?
2017. aug. 31. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

Miből egyértelmű, hogy férfi a kérdező?

Ja, tudom. Ezen az oldalon azt hiszik, egy nőnek nincs lakása, haza. Az ingatlan, ami a tiéd volt, minden szerződés nélkül is a tiéd marad.

2017. aug. 31. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
A Ptk. szerint a házasságkötés előtt vásárolt ingatlanod a különvagyonodat képezi, válás után a tiéd marad.
2017. aug. 31. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
www.origo.hu/jog/lakossagi/20141124-hazassagi-vagyonjog-1-resz-mi-szamit-a-hazastars-kulonvagyonanak.html
2017. aug. 31. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem neked nem való a házasság. A házasság vagyoni közösség is, akinek ez nem tetszik, az ne házasodjon. Amúgy jól írták, különvagyon a házasságkötés előtt szerzett.
2017. aug. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%

Válassz olyan párt, akiben bízol és írjatok házassági szerződést, amiben kikötitek, hogy ezeket a dolgokat te szerezted házasság előtt és a te tulajdonodat képzik. Én is ezt fogom tenni, ha majd férjhez megyek.

22/L

2017. aug. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Itt is látszik, hogy mennyire nincsenek tisztában sokan azzal, hogy egyáltalán mi is az a házasság, de még így is szidják mint a bokrot....

A házasságkötés előtt szerzett ingatlan pl az a tiéd marad akkor is, ha a párod a fején pörög.

2017. aug. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%

Így van. Ha írtok papírt, ha nem az külön vagyonnak számít. Sőt még az örökölt vagyon is külön számít, hiába házasság alatt szerezted.


A házassági szerződést akkor érdemes kötni, ha a házasság alatt szerzett vagyont nem felezitek váláskor. Tehát, ha ti úgy döntötök hogy 80-20%-ban osztoztok például. Általában akkor van értelme házassági szerződésnek, ha a két fél között nagyon nagy a jövedelmi, vagyoni különbség.

2017. aug. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A házasság előtt szerzett vagyon a tied. De tényleg érdemes meggondolni, hogy miért hívják ezt HÁZASságnak.. Gazdasági és vagyonközösség, érted...
2017. szept. 1. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!