Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Lehet, hogy soha nem megyek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet, hogy soha nem megyek férjhez?

Figyelt kérdés

32. évemet töltöttem múlt hónap 28.-án.

Élettársi kapcsolatban élek, előző kapcsolatomból van egy 7 éves lányom.Boldog vagyok a kapcsolatban, annak ellenére, hogy ő megmondta az elején, nősűlni nem fog Mégegyszer.(özvegy)

Szeretem őt nagyon, de úgy érzem, boldoggá tenne egy házasság.

Szerintetek baromság?

Több mint 25 év van köztünk (ehhez nem kérek "észt"), mondjak le arról, hogy valaha is leszek feleség? :(((


2017. júl. 2. 22:46
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban fontos lenne neked , hogy ne az általad választott férfi barátnőjeként, hanem a feleségeként éld le az életed, akkor nyilván nem maradtál volna együtt olyan férfival, aki már az elején tudatta veled (nagyon helyesen), hogy nem akar házasodni. Ő tisztességes volt, nem árult zsákbamacskát, megmondta hogy nem akar nősülni. Sok pasi inkább évekig lapít, hogy legyen kit dugni, de nem képes az őszinteségre. Még szerencsés is vagy, hogy elmondta a valódi szándékait.


A válaszom az, hogy nem, mellette nem leszel soha feleség. A barátnője , a csaja leszel akivel együtt él. Ennyi. Ha neked ez kevés, akkor 32 évesen szerintem tudod mi a dolgod, nincs vesztegetni való időd, arra felesleges várni, hogy majd meggondolja magát. Ha úgy érzed, hogy így is rendben van, és nem lesz benned tüske amiért sosem vett feleségül, akkor ez a te dolgod , és a te döntésed, ha neked ez elég, ha neked így jó, akkor maradj vele. Ha meg semmiképp nem hagyod el, akkor nem igazán értem miért tetted fel a kérdést, hisz ha elvesz, ha nem, akkor is vele maradsz.


Nem kell lemondanod arról, hogy férjhez mész. Senki nem kényszerít rá. A döntés a tiéd. Azt már tudod, hogy mellette nem leszel feleség.


Mivel kértél véleményt, ezért leírom a sajátomat. Szerintem nem baromság a házasság iránti vágy. Nekem pl sosem kellett volna olyan pasi aki nem szeretne törvényes kapcsolatban= házasságban élni velem, ha egyébként minden klappol, és minden olyan amilyennek lennie kell egy kapcsolatban. Nekem mindig fontos volt, hogy ha megtalálom azt a férfit akivel kölcsönösen szeretjük egymást, megvan az a vágy, hogy együtt éljük le az életünket, tehát egymás mellett döntöttünk, akkor ebből házasság legyen.

A férjem is ugyanígy gondolkodott, ilyen szempontból is összeillünk, így nem volt olyan gondom, hogy nem akar feleségül venni. Ha nem akart volna, nem lennék vele. Már a kapcsolat legelején megbeszéltük ezeket, szóval kb 2-3 hetet, jártunk volna abban az esetben, ha kiderül, hogy házasságellenes, mert szakítottam volna vele.


Én azt gondolom, hogy egy házasságellenes, és egy házasságpárti egyszerűen mint pár, nem illik össze. Alap dologban tér el a véleményük. A házasságpárti fog emiatt sérülni, mert mindig egy nagy tüske lesz benne, hogy a párja nem akart hivatalos összetartozást. Ha valakit megkérnek, vagy megházasodik, mindig irigységet fog érezni a lelke mélyén irántuk. Ez nem egészséges dolog. Nem látom be, miért annak kéne lemondania a vágyairól aki a házasság mellett van, bár sokan ezt várják el. Amúgy meg, ha a házasságellenes mégis rákényszeríti magát a házasságra, akkor viszont ő lesz boldogtalan. Előbb utóbb garantált a válás. Itt nincs igazi sérülésmentes kompromisszum.

2017. júl. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
63%

"csak ha tudhatnám, milyen érzés férjhez menni ahhoz, akit fajongásig imádsz, szerelemmel szeretsz."


Leírhatatlanul jó érzés. Ez az amit te nem fogsz átélni ha vele maradsz. Bár nekünk nem csak az az egy adott pillanat, hanem az egész házasságban eltöltött élet fontos. A te választásod.

2017. júl. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
55%
Azért ne feledd a papír nem old meg mindent, az csak papír.
2017. júl. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

23


Neked lehet, de ne magadból indulj ki. Ettől még másnak lehet fontos a házasság. Amúgy meg nem csak papír, mert vannak következményei ha alírja egy pár .

Például ha az egyik le akarja cserélni a másikat, cseppet nehezebb megszabadulni tőle, ugyanis a válási procedúra nem annyi, hogy összepakolsz és vissza se nézel. Bíróság stb, szóval más mintha a pasidtől/csajodtól lépsz le akivel összedobtad a szennyest.

2017. júl. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!