Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek mit kellene tennem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mit kellene tennem?

Figyelt kérdés
Barátnőm házasodni szeretne és gyereket, alapvetően tetszene az ötlet, hogy vele egy család meg stb, de az utóbbi időben kicsit sok a veszekedés és nem vagyok benne biztos, hogy jó ötlet. Nagyon elrontott valamit, néha elismeri néha nem, de általában én vagyok a hibás természetesen, azon pedig el sem gondolkozik, hogy ő miket művel.

2017. ápr. 20. 00:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem változik, akkor szakítás.
2017. ápr. 20. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt neki mondd el, ha nem tudjátok megbeszélni, akkor ne.
2017. ápr. 20. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 1Léna ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Két ember akkor házasodjon össze, ha mindkettőjüknek az a célja, hogy a választott és szeretett személyt boldoggá tegyék. Tehát nem az a cél hogy Én boldog legyek és a másik fél mindent tegyen meg ezért. Hanem annyira szeretem ŐT, hogy mindent megteszek annak érdekében , hogy Ő boldog legyen. Érted?

Elfogadjátok egymást a hibáitokkal együtt, és támogatjátok egymást. Ez a boldog és kiegyensúlyozott, jól működő házasság alapja. Így bármilyen problémára megtaláljátok együtt a megoldást.

A gyermekvállalás egy közös életfeladat, amit csak egy jól működő párkapcsolat tud jól "elvégezni". Illetve a jól működő párkapcsolat tud megfelelő szeretetet, biztonságot, és jó azaz követendő példát adni a gyermeknek.

Fontold meg jól mit lépsz, hiszen Te leszel a családfő. A család vezetője, akinek felelős döntéseket kell majd hoznia a családja érdekében.

Ha veszekedés van akkor tisztázni szükséges ki mit képzelt másként, és mi az amiben közös az álláspont. Ilyen esetekben a navigátor újra tervezést javasol. Lehet, hogy nálatok is közös irányváltásra lesz szükség.

Szeretettel 1Léna

2017. ápr. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bennem ez két kérdést vet fel:

miért lettek gyakoribbak a veszekedések? lehetséges, hogy egész egyszerűen frusztrált azért, mert úgy érzi te nem szeretnél komolyabb kapcsolatot ő pedig már családra vágyna. Sajnos az emberek néha nagyon nehezen fejezik ki azt, hogy mi a valódi probléma. Ha szeretitek egymást rá tudtok jönni, együtt meg tudjátok oldani, ha nem kérjetek segítséget. Kérdezd meg a legjobb barátnőjét, hogy miért feszült mostanság.


A második: szereted annyira hogy kibírj egy ilyen időszakot? Mert ha összeházasodtok bizony tuti, hogy lesz hiszti, veszekedés... Elkerülhetetlen :(.


Én a helyedben leülnék és megpróbálnék rájönni arra, hogy mi az oka a változásnak. Ha sikerül megbeszélnetek, akkor utána jöhet az eljegyzés :)

2017. ápr. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Néha jön egy olyan időszakom, amikor ingerültebb vagyok, akkor sokat veszekszem vele, ő szól, én veszek nyugtató teákat és feltérképezem magamban, hogy mi idegesít és hogyan tudnék kiegyensúlyozottabb lenni (pl. jobban beosztom az időmet).


Ő elkényelmesedik, érzem, hogy elhanyagol, szólok neki és másnap már megyünk kirándulni és próbálunk kompromisszumot kötni (elmegyek hétvégére anyukámhoz, ő addig egész hétvégén egyedül tunyulhat, aztán együtt csinálunk programokat).


Mindenkinek vannak hibái, idegesítő dolgai, de akkor működőképes egy kapcsolat, ha ezt a felek meg tudják beszélni és mindenki tenni igyekszik a kapcsolatért.

Mi 8 éve vagyunk együtt és 8 éve vagyunk szerelmesek. De ezért dolgozni kell.


Hosszútávú, igaz szerelem kell a házassághoz (vagy mondhatjuk úgy, hogy fenntartható szerelem). Ha úgy érzed nem ő a nagy Ő, akkor nincs túl sok jövőtök házassággal vagy anélkül sem.

2017. ápr. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!