Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Gondok adódtak a házasságban....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gondok adódtak a házasságban. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
3 éve vagyunk házasok, külföldön élünk, idősödő szülőkkel...ez lényeges lesz, kifejtem bővebben. Én a nő vagyok sajnos eddig csak részmunkaidős állások jöttek össze nekem, a férjem teljes állásban dolgozik. A tavalyi évben elbocsajtották férjem, 2 havi fizetését nem fizették ki. Mivel nem volt spórolt pénzünk nehéz anyagi körülmények közé kerültünk itt kint. Nem azért nincs spórolt pénzünk mert nagy lábon éltünk, öreg autónk van, és minden pénzt próbáltunk beosztani. Albérletben lakunk azt muszáj fizetni, nulla pénzből nehéz volt de csak sikerült. Úgy érzem nagyon eltávolodtunk, ő csili villi autót akar minimum 150000 Eurosat hitelre, én nem szeretnek hitelt. Most van kilátásban nekem egy állandó, 8 órás munka. Mondtam neki ha ez bejön spóroljunk és egy másfél éven belül összejön az álom autóra. Gyereket is szeretnénk. Vagyis eddig azt hittem mind ketten szeretnénk. De azt mondta nem biztos, hogy ő is akarja. 28 leszek az idén. Mit tegyek? Nagyon szeretem a férjem. Megértem, hogy szeretné elérni az álmait, de nekem is vannak. Amikor elvett családra vágyott, most meg nem? A szüleim idősek, betegek, nehéz, hogy nem tudom segíteni őket. 28 évesen késő lepkednem bárhova? Nem tudom mi legyen. Úgy érzem az életem egy csőd. Nem szeretnék elmenni egymás mellett a férjemmel, hiszen mikor összehazasodtunk egy irányba képzeltük el, most változott. Menjek haza Magyarországra és éljek a szüleimmel a saját lábamon? Vagy a tartsak ki a férjem mellett hátha jobb lesz egyszer? Ne nézzetek hülyének, nyilván nem idegenektől várom a választ de nagyon nehéz lenne haza mennem mert a szüleim lehet belehalnának..szív betegek konkrétan, nem kell nekik semmi stressz... nem tudnám elviselni, ha én miattam halnának meg. Teljesen el vagyok keseredve.
2017. febr. 26. 00:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Ha tényleg gyerek helyett kocsit akar, akkor még ma hagyd ott.
2017. febr. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

28 éves nőként én nem mondanék le a gyerekről, ha erre vágyok.

Milyen infantilis ember, hogy a kocsiban a minimális vételár a döntő... kinek akar flancolni hitelből?

2017. febr. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat, van egy pár elírásom. Szóval 15000 eurós autó a minimum. Flancolást hitelből én sem értem, mondjuk ő így nőtt fel, rázták a rongyot a szülei a semmire, a hitelre....azt mondta nem akarja ezt a példát követni, most mégis erre az útra akar lépni...nekem azt tanították a szüleim, hogy addig nyújtózkodj amíg a takaród ér. Most jobban keres, értem én, de egy hitel nem fél évig tart...most látom, hogy ennyire nem lehet két fajta neveltetést össze illeszteni.
2017. febr. 26. 00:56
 4/11 Noblesse Oblige ***** válasza:
97%

Az van, hogy eljött a pont, amikor tényleg le kell ülni megbeszélni a dolgokat. Mi a jövőkép és ki hogyan képzeli el a dolgokat.

A párod nem mondhatnám, hogy család centrikus.

2017. febr. 26. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, komolyan el kell beszélgettünk!
2017. febr. 26. 01:03
 6/11 anonim ***** válasza:
51%

Ha tényleg igazán szereted akkor tegyél meg mindent annak érdekében, hogy újra egy utatok legyen. Az nem baj ha vannak neki is igényei és neked is, lényeg, hogy meg tudjátok beszélni, hogy ne cselekedjetek olyat amit megbánhattok.

Van két gyerekem, akiket egyedül nevelek, így őszintén írom, jelenleg a helyedben nem erőltetném a gyerek témát. Egyébként sem szabad sohasem erőltetni, de ilyen helyzetben pláne nem. Egy autót el lehet adni ha rosszra fordul a helyzet, egy gyerekkel nem szabad játszani.

Másik, hogy gyereket magadnak és leendő apukának vállalj, aki ugyanannyira szeretné, mint te, és semmiképpen se a szüleidnek!! Szerinted szüleid mit szólnának hozzá ha miattuk erőlteted a gyereket és utána meg az apja nélkül nő fel a gyereked, csak hogy nekik örömet szerezz? Nyilván nem csak miattuk vállalnád, érezni, hogy te is szeretnéd, de a gyereknek nem csak rád lesz szüksége hanem az apjára is! Nem bántásból, de jobban az apjára mint a szüleidre. Persze a legjobb ha teljes a kép.


Szóval tedd fel a kérdést: szereted a férjed igazán és szeretnéd, hogy ti ketten újra rendben legyetek? Ha igen tegyél meg mindent ezért. Egészen addig, hogy még ne ess át erőltetésbe. Ha rendben lesztek ti ketten, hidd el jönni fog a baba is. :)


Még egy. Attól pillanatig se félj, hogy ha nem jönne össze a férjeddel újra akkor neked 28 évesen vége az életnek párkapcsolatilag. 35 évesen, 3 éve szabadon, elárulom, hogy a mostani ffiak nagyobb többsége 30 felett kezd csak el beérni. Nagyon kitolódott náluk a komoly gondolkodás, szóval ne aggódj, főleg gyerek nélkül. Gyerekkel nehezebb lenne új párkapcsolat, de az sem lenne lehetetlen.


Fel a fejjel! Nincs még vége semminek :)


Üzi.: ha még nem olvastad Gary Chapman Egymásra hangolva című könyvét az 5 szeretetnyelvről, akkor lehet érdemes elolvasni, nagyon érdekes és tanulságos is

2017. febr. 26. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%
(Üzi helyett Ui.: lett volna....)
2017. febr. 26. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
15000 Euros auto?megis milyen az?ha szabad tudni....és milyen a régi?ferjed hány éves?
2017. febr. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ide tényleg egy őszintén beszélgetés kellene, mindkettőtök álláspontját vizsgáljátok meg alaposan, próbáljátok megérteni a mádikat, csináljatok fontossági sorrendet. A házasság már két emberről szól, nem lehet kinek-kinek csak a saját érdekével törődni. Szerintem meg tudjátok oldani, ha mindketten akarjátok.
2017. febr. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
71%

Nehéz elfogulatlanul írnom, mert ezek mintha mi lennénk a volt férjemmel.

Hozzá mentem 29 évesen, elveszítette a munkáját, a közösen, hitelbe vett lakást eladtuk, szerencsére úgy felmentek akkor az ingatlan árak hogy maradt belőle pénz. Vettünk egy lakást Budapesten, hogy itt is kipróbáljuk. Amúgy is depresszióba esett. Én már nem is akartam vele gyereket, mert beláttam, hogy nem való apának, pedig elsőre nagyon úgy tűnt. Egyszer csak teherbe ejtett a megkérdezésem nélkül (nem volt otthon óvszer és szó szerint nem szállt ki Hatvannál) és annyit vetett oda, hogy "úgyis mindig ezt akartad, nem?"

33 évesen szültem. A kapcsolatunk addigra már tragikus volt. A szülés után egy-két próbálkozástól eltekintve már nem nyúlt hozzám többet. Másfél éves volt a gyerek amikor lelépett Londonba dolgozni, mert nem bírta már itt, nem tudta rendesen megtanulni a nyelvet stb. Azóta is ott él közben elváltunk. Szereti a gyereket, de messziről könnyú neki, én meg negyven évesen gyerekkel nem igazán találok olyan társat akivel tényleg szerelemből lehetnénk együtt.


Még fiatal vagy, ne ragadj le egy ilyen kapcsolatban. Egyedülálló anyának lenni borzalmas. Nálunk ugyanez volt, sosem volt elég pénzünk. Nem szórta látványos dolgokra, de kifolyt a keze közül és nem volt soha megtakarítása.Nem igazán akart családot, csak azért döntött a gyerek mellett, mert emlékei szerint én igen....de az már évekkel azelőtt volt. A mai napig nincs pénze, mindig épp megél, az utolsó bérét visszatartják amikor vált (építő ipar).


De nekem egyedül könnyebb,annak ellenére, hogy a gyerektartást elég ingadozóan küldi, ha küldi. És nem a bére 20%ában állapodtunk meg, sokkal kevesebbel beérem hogy tudjon valamit kezdeni az életével. De nem sokat kezd vele.

2017. febr. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!