Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Működhet így egy házasság?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Működhet így egy házasság?

Figyelt kérdés
33 éves pasi vagyok és a nyáron készülök feleségül venni a menyasszonyom, csakhogy megakadtam. Folyamatosan veszekszünk és már magam is elbizonytalanodtam. A probléma viszont, hogy egészen kis dolgokon, mint egy reggeli elkészítése, vagy egy üveg vízen képesek vagyunk összeveszni. A menyasszonyom szerint önző vagyok, viszont én meg úgy látom, hogy mindenen felkapja a vizet és ráadásul nem a legkorrektebben intézi. Heti 3x van egy nagy drámánk és a legtöbbször már úgy érzem a veszekedés végén, hogy visszakérem a gyűrűt és hagyom a francba. Hozzátartozik, hogy egyrészt ő mindent megtesz értem, viszont érzelmileg nem lát és nem érez át. Nem látja, hogy depressziós vagyok a veszekedések végett és nem találom a helyem mellette, pedig a másik oldalát meg szeretem és el tudnám képzelni vele az életem

#házasság #kapcsolat #vesezekedés
2017. jan. 6. 16:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Gondold át, hogy ha ez hosszú évekig így megy, akkor is együtt tudnál-e élni ezzel.

Ha már megfogalmazódott benned, hogy a gyűrűt visszakérd....ott baj van.

Ilyenkor ne menj bele a veszekedésbe, inkább várd meg amíg lehiggad és kérdezd meg hogy tulajdonképpen miért van ez? Miért veszekszetek a legapróbb dolgokon is?

Beszélgessetek, te is mondd el hogy mit szeretnél, és őt is hagyd szóhoz jutni, ha ez a legalapvetőbb dolog sem megy, akkor lehet hogy nem vagytok egymáshoz valók.

2017. jan. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy, amikor még jogosan kapom fel a vizet, akkor sem kér utólag bocsánatot, még, ha be is bizonyosodik, hogy nekem volt igazam. Próbáltam vele beszélni erről, de legtöbbször mellébeszél, vagy rám keni. Én meg olyanokért kérek bocsánatot, vagy megyek le kutyába, amiért nem is kéne.
2017. jan. 6. 17:02
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez viszont baj, hogy így viselkedik. Az unokatesóméknál is ez ment, az esküvő előtt 2 nappal történt egy gyűrű visszakérés, DE mivel már minden meg volt szervezve, így megtartották, hogy hátha működik, meg a rokonok előtt ne legyen már ez. Mert hogy mit szólnak ha lefújják, esküvő előtt 2 nappal.

Ez 2015 nyara volt. 2016 novemberében mondták ki a válást.


#1 voltam

2017. jan. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Házasság? Már a "sima" kapcsolat is egy nagy kalap szar, már bocsánat a szóhasználatért. 33 éves felnőtt ember vagy, de a kapcsolatotok valami 16 éves tini drámához hasonlít ezekkel a heti három nagy drámákkal. Így nem lehet leélni egy életet - te erre jó lenne, ha rájönnél még időben.
2017. jan. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mostanság nálunk is több a veszekedés (na jó, inkább vitának mondanám), mint szokott, mert most egy meglehetősen stresszes, nehéz élethelyzetben vagyunk, megtetézve még egy általános izgalmi, kicsit talán érzékenyebb állapottal, ami így az esküvő előtt elkapott mindkettőnket. Mármint, pozitív izgalomról beszélünk, de attól még a fiziológiája ugyanaz, mintha negatív lenne, csak nem szorongunk közben. Nem lehet, hogy nálatok is keveredik az izgalom egy nehezebb élethelyzettel, problémával?


Egyik nap egyébként mi is éppen vitáztunk (egy tényleg pici apróságon), de akkor hirtelen fogtam magam, és megkérdeztem, hogy mégis, mi a fenéért veszekedünk, amikor eddigi együttélésünk alatt soha egy hangos szó nem hangzott el közöttünk. Akkor ő is lenyugodott, és már kicsit normálisabb hangnemben tudtuk megbeszélni, hogy mi a tényleges probléma (nem az volt a baj, amin kiakadt, maradjunk annyiban), és azóta nem is volt hasonló.


Amikor egy pár (függetlenül attól, hogy házasodni készülnek-e vagy sem) lényegtelen apróságokon kezd el vitatkozni, az jellemzően azért van, mert egy komolyabb, megoldatlan feszültség dolgozik bennük. Vissza kell keresnetek ehhez a feszültséghez, és megbeszélni, akkor valószínűleg a sok apróságon történő hajbakapás is megszűnik, és az alapján nézd meg, hogy működhet-e.

2017. jan. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szüleim folyton veszekedtek, minden apróságon. Egész gyerekkorom a veszekedésekről szólt. Anyám velem is veszekedett folyton semmiségek miatt viszont máskor meg teljesen normális volt, mindent megtett értünk. Képzeld el , mi lesz később, ha már alábbhagy a szerelem, lesz gyereketek, még több stresszhelyzet lesz. Kérdésedre a válasz, így nem működhet a házasság.
2017. jan. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy most nekem is nehéz időszakom van, anyám beteg és eléggé nehezen kezelem. Részben emiatt -bár más oka is van- depressziós vagyok, ami nem a párkapcsolatomra vezethető vissza, de a veszekedések nem segítenek. Mikor erről beszéltem vele, és mondtam, hogy segítségre van szükségem tőle e végett, annyit válaszolt, hogy nem akar depressziós emberrel lenni és csak magam tudom ezt megoldani. Ez vágta el leginkább nálam jelenleg a dolgot.
2017. jan. 6. 18:12
 8/11 anonim ***** válasza:
Részben igaza van a párodnak. Ha valóban depressziós vagy, azon leginkább te tudsz segíteni, vagy ha szakemberhez fordulsz. Ha nem teszel semmit, nem fog változni. Viszont ebben ő is támogathatna.
2017. jan. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

eddig is ez volt, vagy a szervezés miatt van ez?

leülsz vele elmondod, hogy tele a bréd, és ez meg ez a bajod. ha nem tudtok most se együtt lenni, akkor minek elvenni?

2017. jan. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Így veszekedve, kvázi egy szappanoperában nem lehet leélni egy életet, ahol folyton vita, stressz, konfliktus van, mert idegbajos lesz az ember. A depressziódon ő valóban nem tud segíteni, ezt nem várhatod el tőle, csak szakember, vagy te magad, de azt sem tartom korrektnek, hogy ennyire lerázza ezt magáról, és azt mondja meg kell oldanod egyedül. Melletted kellene állnia, támogatnia stb. Mintha már nem érezne úgy irántad, vagy nem is tudom. Ez szerelmes nő nem így reagál, ha a párjának akivel összeházasodni készül, baja van. Komolyan le kellene ülnötök megbeszélni mik a mélyebb okai ezeknek a veszekedéseknek, és miért nem tud téged támogatni a problémádban, illetve neked sem kellene az édesanyád betegsége miatti feszültséget rajta levezetni.


A leírás alapján sajnos úgy gondolom, hogy benned már végleg megtört valami...hisz azt írtad megfordult a fejedben, hogy visszakéred a gyűrűt. Remélem nem lesz igazam, és rendbe tudjátok hozni. Ha viszont nem, akkor nem javasolnám, hogy elvedd. Abból csak válás lesz.

2017. jan. 7. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!