Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért nem érti meg, hogy nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem érti meg, hogy nem kívánom többször?

Figyelt kérdés
10 éve vagyunk házasok a férjemmel. Régen jól megvoltunk,majd megszületett a gyermekünk. Azóta szépen lassan a kapcsolatunk kihűlt. Eljutottunk oda,hogy érzelmi zsarolás,lelki terror megvolt. Közölte,nem szeret és nem tekint nőnek. Ez volt a fordulópont,annyira megbántott,hogy alig tértem magamhoz. Ekkor megismerkedtem egy férfivel,akivel végül nem találkoztam soha,mert a férjemmel megbeszéltük,újrakezdjük. Sokat változott,úgy érzem,én is. Viszont a szexet nem igazán kívánom. Van,amikor heti 2-3x vagyunk együtt,van,hogy kéthetente 1x,ahogy kijön. Hozzáteszem,olyan eszméletlenül kimerült vagyok,hogy este örülök,ha alszom.Naponta kb 5 órát alszom,már nehezen bírom.És egyszerűen nem tudom megértetni vele,hogy nem akarom többször.Ilyenkor jön a biztos mással fekszel le szöveg,meg hogy én nem vagyok tekintettel rá,mert ő többet akar.Pedig sokszor csak azért voltam vele együtt,hogy ne szövegeljen.
2017. jan. 6. 14:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%

A szexuális együttlét sok ember számára nélkülözhetetlen, ez ad egyfajta plusz kötődést a másikhoz, tudatosítja benned, ő nem csak a barátod, hanem a párod is.

Nem lehet ilyeneket felhozni érvként, hogy de volt, hogy akkor is szexeltem veled, amikor nem volt kedvem...

Nem mehet rá a hétköznapi életed a párkapcsolatodra, aludj többet, oszd be jobban az időd, dolgozz kevesebbet. Vagy egyezzetek meg abban, hogy csak hétvégén éltek nem életet, te túl fáradt vagy hétköznapokon, ez is egy alternatív megoldás.

Neki is és neked is jó lesz. Egy házasság ilyen hozzáállással nem fenntartható, csak idő kérdése mikor lesz végleg vége, és nem is olyan sok idő

2017. jan. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%
"Naponta kb 5 órát alszom" Miért? Milyen összefüggésben van a házasságoddal?
2017. jan. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Sajnos jobban nem tudom beosztani az időmet. Napi 8 órában dolgozok,hétvégén egyetemre járok,mellette szinte csak én nevelem a gyereket,tanulunk.Szinte napi szinten főzök,meg minden,ami a háztartással jár.Tanulni csak éjjel tudok,akkor van rá időm.
2017. jan. 6. 14:53
 4/11 A kérdező kommentje:
A napi 5 óra alvás összefüggése a házasságommal:sajnos éjfél felé már hulla vagyok,ergo nem tudok teljesíteni az ágyban.
2017. jan. 6. 14:54
 5/11 anonim ***** válasza:
96%
Dicséretes, hogy újrakezdtétek. Ha napi 5 órát alszol, természetes, hogy kimerült vagy, hosszabb távon egészségügyi problémákkal is számolnod kell. Nem írtad, mi ennek az oka, így általánosságban csak annyit tudok mondani, hogy ezt az állapotot meg kell szüntetni. Ha eleget tudsz pihenni, más szemmel fogod látni a világot, valószínűleg a férjedet is.
2017. jan. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
14%
Közben leírtad. :-) Szép dolog a tanulás, de többet ér, mint a családod? Ha az anyagi helyzetetek szükségessé teszi, hogy mindeketten teljes állásban dolgozzatok, akkor valószínűleg a tanulást fel kell függeszteni, ha csak nincs olyan szülő vagy barát, aki be tud segíteni az otthoni teendőkben. Ha jobban álltok anyagilag, akkor megfontolandó, hogy egyikőtök átmegy részmunkaidőbe, csak sajnos nem minden munkahelyen van erre lehetőség. Ha igazán szeretitek egymást, találtok megoldást a problémára.
2017. jan. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
98%
És a férjed mit csinál, amíg te viszed a háztartást? Tudom, sok embernek nem megy a matek, lehet a férjednek sem erőssége, de ha kell akkor zsírkrétával rajzolt grafikonokkal magyarázd el neki, hogy napi öt óra alvás és ennyi teendő mellett annak örüljön, hogy még nem kaptál agyvérzést és ne azon sipákoljon, hogy nincs szex. Nem értem hogy nem szúrja ki a szemét, hogy szegény felesége zombi üzemmódban van.
2017. jan. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem meg nem kell a tanulást felfüggeszteni, hanem a párodnak kéne tököt növesztenie és kivennie a részét a háztartásból és gyereknevelésből. Mondjuk ha a háztartást átvenné amíg tanulsz, meg a gyerekkel is foglalkozna, akkor te hamarabb meg tudnál tanulni nap közben, több energiád maradna.


Arról nem is beszélve, hogy ha te is normálisan dolgozol, akkor mi az, hogy csak tiéd a pluszmunka ami a háztartással jár, +még a gyerek is. Ez egy egyenrangúságon alapuló kapcsolatban nem így megy.


Ha több szexet akar, akkor vegyen le a terheidből, ha ennyire sem képes, akkor meg minek megpróbálni együtt?

2017. jan. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Szexeljetek délután :-)
2017. jan. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%

Érzelmi zsarolás lelki terror megvolt. Hiába beszéltétek meg, valami megromlott véglegesen és ez természetesen kihat a szexualitásra is.


Lehet úgy tenni, hogy mától minden oké, vagy aludhatsz napi 12 órát is, a férjed passzivitása is nagyban hozzájárul, hogy nem kívánod. Nem csak a fáradságod.


Csernus mondta, "ha a nő nem tud felnézni a párjára, sosem lesz jó szex köztük." És ebben van is valami.

2017. jan. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!