Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Esküvő utáni névváltoztatás....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvő utáni névváltoztatás. Ti melyiknek a pártját fogjátok?

Figyelt kérdés

Lány: A B

Fiú: X Y

1. X-né A B (Pl. Gipszné Cserepes Virág)

2. X Y-né B (Pl. Gipsz Jakabné Virág)

3. X-A B (Pl. Gipsz-Cserepes Virág)


2017. jan. 2. 21:08
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Még nem tudom, né nem lennék, nem vagyok senki tulajdona, nekem ez úgy hatna. Lehet a vezetéknevét venném fel inkább vagy maradna a sajátom, tetszik a nevem.
2017. jan. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Én megtartottam a lánykori nevemet, mert nagyon tetszik. Szerintem nincs olyan nagy jelentősége a dolognak, nálunk nem lett belőle sértődés.
2017. jan. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Egyértelmű, hogy Gipszné Cserepes Virág :-)


a feleségem is így vette fel :-) és egyértelmű, hogy a gyerekeim is -példánál maradva- Gipszek lesznek.

A Gibsz-Cserepes nekem fura..a gyerekeke szempontjából pedig null-kategória :-)

Az én Gipsz feleségem Cserepes gyerekeink Gipsz nem éppen hangsúlyozza a mi egy család vagyunkat - számomra -

Én Gipsz feleségem is Gipsz meg számomra még mindig testvér feeling.


De szerencsére már nem kell aggódnom :-) Hiszen számomra ez vízválasztó, ha nem vette volna fel - már járás alatt beszéltünk róla - nem kértem volna meg soha a kezét és soha nem vettem volna feleségül sem!

2017. jan. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Nekem nőként csakis a Gipszné Cserepes Virág verzió jöhetett szóba, így vettem fel a férjem nevét.
2017. jan. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Mindenképp az 1-es verziót szeretném, az tetszik a legjobban. Persze, a nevektől is függ, de ha marad a jelenlegi felállás, és mért ne maradna, akkor a párom nevévek szépen hangzik. :)

Semmi olyan verziót nem választanék, amiben elhagyom a jelenlegi nevem egy részét is. Még a kötőjeles esetleg szóba jöhetne, de valahogy nem érzem az igazinak..

2017. jan. 6. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 Theressita ***** válasza:

Én a kötőjeles formát választottam. Férjem kicsit csalódott volt, de megbeszéltük.

Egyébként hiába a két vezetéknév a keresztnevem előtt - pl. az orvosi rendelőben csak a férjem vezetéknevén szólítottak... meg is történt még eleinte, amikor így szólítottak (csak az első- a férjem vezetéknevén), én meg csak ültem és bambultam, mert nem kapcsoltam, hogy az én vagyok :-)

2017. jan. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!